Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  VENEDİK MARCO POLO HAVALİMANI'NDA OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Venedik Marco Polo Havalimanı Araç Kiralama

  Venedik köprüleri ve kanallarının yanı sıra birçok mimari harikalar ve hazineler sunmaktadır. Romantik şehrin görülmeye değer manzaralarına ulaşmanın en pratik yolu gondol, feribot ve yaya olaraktır. Bunun yanı sıra Venedik ve çevresini keşfetmeniz için kesinlikle kiralık araca ihtiyacınızın olacağını unutmayınız.

  Marco Polo Havalimanı Bologna, Verona ve Milano gibi şehirlere turlar düzenlemek için çok ideal bir konuma sahiptir. Bu nedenle İtalya'nın batı kıyısında olan Roma (535 km), doğu kıyısında Bari (825 km) ve Sicilya'ya (1210 km) kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Venedik Havalimanı araç kiralama işleminizi Auto Europe üzerinden gerçekleştirerek hesaplı bir tatile başlayabilirsiniz. Hemen şimdi rezervasyonunuzu yapın, paranız cebinizde kalsın!

  Havalimanı Bilgisi

  Venedik Havalimanı (VCE)
  Resmi Adı: Aeroporto di Venezia, Aeroporto Marco Polo Tessera
  Adres: Viale G. Gallilei 30/1, 30173 Tessera, Venedik, İtalya
  Website: www.veniceairport.it
  Havayolu Şirketleri: 50 üzeri havayolu şirketi 34 ülkeye buradan uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Türk Hava Yolları da İstanbul Havalimanı'ndan aktarmasız olarak uçuşlarını gerçekleştirmektedir.

  Terminal

  Venedik Havalimanında bir terminal bulunmaktadır. Giden yolcu bölümü ikinci ve üçüncü kattadır. Zemin katta ise gelen yolcu bölümünü bulabilirsiniz.

  Kiralık Araç Alış - Dönüş

  2015 yılı sonu itibariyle oto kiralama şirketlerinin kontuarları Multi-Level-Otoparkının P1 üçüncü katta bulunan teras bölümündedir. Bu bölüme ulaşabilmek için lütfen P1 otopark (3. kat) levhalarını takip ediniz.

  Kira dönüşünde yine aynı şekilde P1 otopark levhalarını takip ederek, 3. kata ulaşabilmek için otopark gişesinden bilet alarak kiralama şirketine gidiniz. Venedik Havalimanı araç kiralama işlemleri şu saatler aralığında yapılmaktadır.

  Oto Kiralama Şirketi Çalışma Saatleri
  Avis PZT-PAZ: 07:30-23:00
  Budget PZT-PAZ: 06:30-23:59
  Enterprise PZT-PAZ: 06:30-23:00
  Europcar/Keddy PZT-PAZ: 07:30-23:00
  Firefly PZT-PAZ: 08:30-12:00
  Goldcar PZT-PAZ: 07:30-23:00
  Hertz PZT-PAZ: 06:30-23:59
  Locauto PZT-PAZ: 06:30-23:00
  Maggiore PZT-PAZ: 07:30-23:00
  Sicily by Car PZT-PAZ: 08:30-12:00
  Sixt PZT-PAZ: 07:30-23:00
  Thrifty PZT-PAZ: 06:30-23:59

  Havalimanı Hizmetler

  Havalimanının her 3 katında bulabileceğiniz toplam 13 kafe ve barlar mevcuttur. İkinci katta 3, üçüncü katta ise 1 restaurant bulunmaktadır. Alışverişinizi gerçekleştirebileceğiniz mağazalar terminal binasının ikinci ve üçüncü katındadır. Sevdiklerinize tatilinizden bir anı bırakmak istemeniz halinde bu mağazalardan kesinlikle size göre bir hediye bulabilirsiniz. Tüm havalimanında ücretsiz wi-fi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Concierge, VİP Lounge, seyahat acentalarının hizmetlerinden yararlanabilir, ATMlerden ya da döviz bürolarından paranızı bozdurabilirsiniz.

  Havalimanı Geliş - Gidiş

  Araba
  Hangi yönden gelirseniz gelin, Venedik Havalimanı oto kiralama hizmetinden yararlanmanız halinde kolaylıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

  Otobüs
  Marco Polo Havalimanına otobüsleri kullanarakta ulaşabilirsiniz. ATVO otobüs işletmecisi Treviso ve tüm Venedik'e bağlantı sağlamaktadır. FSBusitalia otobüsleri ise Montegrotto, Abano ve Padua'ya hatları bulunmaktadır. Cortina Express dağlık bölgelere seyahatlerini gerçekleştirmektedir. ACTV otobüsleri Venedik Piazzale Roma, Mestre Tren Garına ve Şehir Merkezine hizmet vermektedir. Ayrıca Havalimanından deniz yoluyla sizi ulaşmak istediğiniz hedefe götürebilecek birçok gemi şirketi bulunmaktadır.

  Tren
  En yakın tren garı 16 km uzaklıkta olan Mestre'dir ve 15 numaralı otobüsleri kullanarak buraya ulaşabilirsiniz. Bir sonraki tren garı ise Santa Lucia yaklaşık olarak 13 km uzaklıktadır ve burayada 5 numaralı otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

  Taksi
  Havalimanında "Radiotaxi Cooperativa" taksi hizmetini sunmaktadır. Terminal binasının dışında birçok boş taksi bulunabilmektedir.

  Otopark

  Venedik Havalimanında 1 kısa süreli ve 5 üzün süreli otopark (Park1S, Park1, Park2, Park4, Park5) bulunmaktadır. Terminal binasının önünde yolcu ve bagajların indirileceği Stop&Go alanında kısa süreli duraklamalar ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Il Milione Club üyelerinin kullanabilecekleri Il Milione Otoparkı terminal binasında bulunmaktadır. Ödemelerinizi nakit ya da kredi kartıyla gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen adalarda araç kullanımının yasak olduğunu unutmayınız. Aracınızı Piazzale Roma, Tronchetto ya da Mestre'de park edebilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi