Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  18 YAŞINDA ARAÇ KİRALAMAK

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  18 yaşında araç kiralayabilir miyim?

  18 yaşında araç kiralama durumu araba kiralama sektöründe çok da yaygın değildir. Fakat bazı kiralama şirketleri buna belirli koşullar altında izin vermektedir. Özellikle Avrupa'da yapacağınız kiralamalarda izin almak koşuluyla ülkeler arası geçişleri rahatlıkla yapabileceğinizden özellikle gençler tarafından sıkça araç kiralama fikri gündeme gelmektedir. Dünyanın en ünlü araç kiralama şirketleriyle birlikte çalışan Auto Europe'un seyahat fikirleri sayfasında araba kiralama ve seyahat planlarınız ile ilgili en önemli ve en gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Özellikle 21 yaşında veya 26 yaşında araç kiralama konularıyla ilgili bazı önemli noktaları burada da bulabilirsiniz.

  18 yaşında araç kiralama - önemli bilgiler

  Bazı ülkelerde 18 yaşında araç kiralama ile ilgili bazı kısıtlamalar bulunsa da bazı ülkelerde bu yaşta rahatlıkla araç kiralayabilirsiniz. Aşağıda bazı önemli destinasyonları sıraladık:

  18 yaşında olmak demek uluslararası anlamda resmen genç yetişkin olmak ve ülkeler arası seyahatlerde yeni haklar anlamına gelmektedir. Bu yaştaki insanlar eğitimini bitirmiş ve yüksek öğrenimle devam edecek veya çalışma hayatına başlayacak insan olarak değerlendirilmektedir. Bu seyahatleri onlara birçok farkı tecrübe ve özellik katabilir. 18 yaşında sürücü belgesine kavuşmuş biri olarak ister kısa süreli ister uzun süreli araç kiralayabilirsiniz. Gezmek için veya öğrenim görmek için gittiğiniz ülkelerde farklı kültürlerle tanışabilir farklı deneyimler kazanabilirsiniz. Vizyonunuzun genişlemesiyle ileride kariyerinizi dahi etkileyecek bu tecrübeler kişiliğinize yansıyacaktır. Bu nedenle Auto Europe olarak hayatının en önemli dönemine giriş yapan bu yaştaki gençlere bizimle güvenle seyahat etmeleri için elimizden gelen desteği vermekteyiz.

  Erasmus Programı ile Avrupa

  Erasmus programı yükseköğretim kurumlarının iş birliğini, öğrenci ve akademisyenlerin programa üye ülkelerde geçici olarak bulunmasını ve deneyim kazanmasını teşvik eden bir Avrupa Birliği programıdır. Tükiye de bu programa üye ülke olarak her yıl çok sayıda öğrenci ve akademisyen misafir etmektedir ve göndermektedir. Gönüllü çalışma ve staj programları da bulunan bu proje ile Avrupa ülkelerinde 6 aydan 12 aya kadar kalabilir ve kariyerinize önemli bir katkı yapabilirsiniz. Bu süreçte kiralayacağınız araçla özgür bir şekilde hareket edebilir ve karmaşık toplu taşıma ağlarını çözmekle uğraşmazsınız. Dilerseniz ikametiniz sırasında boş günlerinizde kısa süreli araç kiralayarak farklı noktalara gidebilir, farklı yerleri görebilirsiniz. Örneğin Münih şehrinde yapacağınız bir kiralama ile günlük veya haftasonu için Salzburg, Prag, Lindau gibi yerleri de gezebilirsiniz.

  Au Pair olarak Avrupa ve ABD

  Au pair, sponsor aile veya ajans desteği ile geçici olarak yurt dışında aileye yardımcı çalışan olarak bulunmaktır. Bu süreçte sponsor birim konaklama, haftalık maddi yardım, beslenme gibi gereksinimleri karşılamaktadır. Bu sayede yerinde yabancı dil öğrenilebilir ve farklı kültürlerle tanışılabilir. Bu programda bulunurken yanında bulunacağınız ailenin düzenine ayak uydurmanız gerekecektir. 3 ay ile 2 yıl arasında değişen Au pair hizmeti ile hayatınıza harika bir deneyim katabilirsiniz. 18 yaşında araç kiralayabileceğiniz bazı ülkelerde bunu harika bir gezi fırsatına da dönüştürebilirsiniz.

  Work and Travel ile ABD

  ABD'nin herhangi bir yerinde 3 ile 6 ay arasında çalışarak seyahat etme programı olan "Work and Travel" ile hem dil öğrenebilir hem de kariyerinize harika bir basamak katabilirsiniz. Work and Travel ile seçeceğiniz bir meslekte çalışabilir ve aylık ortalama 1400-2000 ABD Doları arasında para kazanabilir ve aynı anda gezebilirsiniz. Bu süreçte ingilizcenizi de geliştirebileceğiniz gibi az para harcayarak ufak bir birikim de yapabilirsiniz. Geçici olarak bulunduğunuz ABD'de araç kiralayabilir ve haftasonlarını farklı yerlerde geçirebilirsiniz.

  Yurt dışında Üniversite Öğrenimi

  Lise eğiti sonrasında 18 yaşında yurt dışına atacağınız ilk adım üniversite öğrenimi olabilir. Önceden başvurarak ve tabiki okul puanı ve yüksek öğrenim sınavı başarı puanınıza da bağlı olarak yurt dışında üniversite öğrenimine başlayabilirsiniz. Bu sayede yurt dışında yaşama olanağı bulabilir, yabancı dilinizi zirveye çıkarabilir ve ilerideki çalışma hayatınıza harika bir temel oluşturabilirsiniz. Yurt dışında yaşayacağınız tecrübeleriniz size bambaşka bir kişilik özelliği kazandırabilir. Özellikle mühendislik dallarında Almanya, İngiltere veya tıp alanında ABD ve yine Almanya çokça tercih edilen ülkeler arasında.

  Yol haritanızı belirleyin

  İlgi duyduğunuz veya size katkı yapacak destinasyonu seçin. Yalnızca tek bir pencereden bakarak yanlış bir tercih yapmamanızda fayda var. Atacağınız ilk adımın hayatınızın geri kalanını etkileyeceğinden tercih konusunda dikkatli olmanızı gerektirmektedir. İlgi duyduğunuz şeyler, yaşam tarzını, maddi imkanlarınız ve öğrenim durumunuza bağlı olarak kendinize bir yol haritası belirleyebilirsiniz. Özellikle internet üzerinde daha önceden bu tecrübeyi yaşamış kişilerin tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

  18 yaşında araç kiralama ile ilgili detaylı bilgiler

  60 yılı aşkın süredir araç kiralama sektörünün en tecrübeli ve en geniş ağa sahip şirketi olarak Auto Europe, bu süreçlerde en önemli çözüm ortağınız olabilir. Hayatınıza önemli bir basamak sağlayacak olan bu süreçte yanınızda olmak mutlu ettiği kadar sorumlu da hissettirmektedir. Eğer 18 yaşındaysanız ve araç kiralamak istiyorsanız kendinizi emin ellere bırakabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimiz kiralama öncesi ve kiralama sırasında kiralama ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınızda yanınızda olacaktır.