Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı
  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Blog Ara


  Blog arama......

  Kredİ Kartı ve Depozİto İle İlgİlİ Sorular

  İlk kez araç kiralıyorsanız, araç teslimatı sırasında kredi kartınızdan depozito bloke ettirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Bu uygulama genel bir uygulama olup, kiralama şirketine muhtemel bazı maddi giderlerin güvencesi olarak temin edilir. Bu yüzden araç teslimatı öncesi geçerli bir kredi kartınızın olduğundan ve bu kartınızın depozito tutarına yetecek limite sahip olduğundan emin olunuz. Depozito bloke edilememesi durumunda araç teslim edilmeyecektir. Aşağıda bu konu ile ilgili sık sorulan soruları ve onların cevaplarını bulabilirsiniz.

  1. Araç kiralayabilmek için kredi kartına sahip olmam gerekiyor mu?
  Evet. Kiralama tutarını kredi kartı dışında bir ödeme aracıyla yapmış olsanız dahi, araç teslimatı için kredi kartı gereklidir. Araç alımı sırasında şoför adına olan bir kredi kartından depozito bloke edilecektir. Bu blokaj olası trafik cezaları, ücretli yol geçişleri gibi ek ücretlendirmeler için yapılmaktadır.

  2. Depozito nedir?
  Kiralama şirketi trafik cezaları, ücretli yol geçişleri gibi ek ücretlerden doğan masrafları ve olası kaza veya hırsızlık durumunda kendi giderlerini güvence altına almak için belirli bir miktarı depozito olarak kredi kartından bloke eder.

  3. İadeli İştirak Paylı Super Cover paketi alırsam yine de depozito bloke ettirmem gerekli mi?
  Evet. Super Cover ve iadeli iştirak payı paketleri kiralama şirketi tarafından değil Auto Europe tarafından sunulmaktadır. Aracın hasar alması veya çalınması durumunda iştirak payı adı altında sorumluluk ücreti tahsil edilir. Bu paketlerden birini almanız durumunda sizden tahsil edilen iştirak payı Auto Europe tarafından iade edilir. Konu ile ilgili detayları kiralama koşullarında bulabilirsiniz.

  4. Depozito miktarı ne kadardır?
  Depozito miktarı genellikle iştirak payı tutarı, ful depo yakıt bedeli ve ek ürünlerin toplam ücretlerinden oluşur. Depozito miktarı websitemizde ödeme ekranının en sağ tarafında yer almaktadır. İştirak payı bedelini kiralama ve kullanma koşullarından bulabilirsiniz. Ödeme sonrası size gönderilen voucher belgesinde de yer alan kiralama koşullarını araç teslimatından önce okumanızı tavsiye ederiz.

  5.Blokaj ne zaman kalkar?
  Kiralık araç alındığı koşullarda iade edilirse depozito miktarı en kısa sürede kalkacaktır. Fakat bu süre tabiki kredi kartını düzenleyen banka, kredi kart türü ve blokajın yapıldığı ülkeye göre değişebilmektedir.

  6. Daha fazla bilgiyi nerede bulabilirim?
  Kredi kartı, depozito ve iştirak payı ile ilgili detaylı bilgilere sık sorulan sorular ile kiralama koşulları bölümlerinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 0850 390 28 67 nolu telefonu arayarak müşteri temsilcilerimizle de gürüşebilirsiniz.