Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  ROMA FİUMİCİNO HAVALİMANI'NDA OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Roma Fiumicino Havalimanında Araç Kiralama

  Hemen şimdi Roma Fiumicino Havalimanında araç kiralama rezervasyonu yaparak uygun fiyatlara İtalya'da kiralamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Auto Europe uygun fiyatlarının yanı sıra birinci sınıf hizmet sunmaktadır. Dünya çapında tanınmış ve pazarın önde gelen oto kiralama şirketleri ile olan işbirliğimiz sayesinde, geniş ürün yelpazemiz arasından kiralık aracınızı seçebilirsiniz. Mini sınıf araçlardan lüks sınıf araçlar arasında sunulan araçlarımızı seçerek keyifli bir tatil yaşayın.

  Havalimanı Bilgisi

  Roma Fiumicino Havalimanı (FCO)
  Resmi Adı: Fiumicino Leonardo da Vinci International Airport
  Adres: Via Dell'Aeroporto, 320, 00054 Fiumicino Roma, İtalya
  Website: www.adr.it
  Konum: Roma'nın 34 km batısındadır.
  Fiumicino Havalimanı Havayolları: 100 üzeri havayolu şirketi yaklaşık olarak 150 farklı destinasyona uçuşlarını gerçekleştirmektedirler.

  Terminal

  Fiumicino Havalimanı üç terminalden oluşmaktadır: A, B, ve C. İç hat uçuşları A terminalinden, uluslararası uçuşlar B terminalinden, okyanuslararası uçuşlar ise C terminalinden gerçekleştirilmektedir.

  Kiralık Araç Alış - Dönüş

  İç ve dış hat geliş bölümlerinde oto kiralama şirketlerinin kontuarlarını kolaylıkla bulabilir, kiralamanıza rahatlıkla başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerek tek şey "rent a car" lehvalarını takip etmenizdir.

  Oto Kiralama Şirketi Çalışma Saatleri

  Oto Kiralama Şirketi Çalışma Saatleri
  Avis Pzt - Paz günleri 07:00 - 23:59 saatleri arasında
  Budget Pzt - Paz günleri 07:00 - 23:59 saatleri arasında
  Europcar Pzt - Paz günleri 07:00 - 23:59 saatleri arasında
  Firefly Pzt - Paz günleri 07:30 - 23:59 saatleri arasında
  Goldcar Pzt - Paz günleri 07:00 - 23:00 saatleri arasında
  Hertz Pzt - Paz günleri 07:00 - 23:59 saatleri arasında
  Maggiore Pzt - Paz günleri 07:00 - 23:59 saatleri arasında
  Thrifty Pzt - Paz günleri 08:00 - 23:59 saatleri arasında

  Hizmetler

  Giden yolcu C bölümünde çoğu alışveriş ve duty free mağazalarını bulabilirsiniz. Tüm terminallerde ise restaurantlar, kafeler, barlar ve ATM'ler bulunmaktadır.

  Havalimanı Ulaşım

  Her 30 dakikada bir Fiumicino Havalimanından hareket eden Leonardo Express ile Roma şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Roma şehir merkezine gitmek istemeyen ise "Metropolitana" kullanarak birçik metro duraklarında duran otobüsleri tercih edebilirler. Geliş bölümünün dışında ise taksileri bulabilirsiniz.

  Otopark - Tavsiyeleri

  Havalimanında kullanabileceğiniz kısa ve uzun süreli araç otoparkları mevcuttur. Kısa süreli otoparklar havalimanına çok yakın mesafededir ve yaya yolu ile ulaşılabilmektedir. Uzun süreli otoparklar ise havalimanının biraz dışında kalmaktadır ve havalimanı otobüsleri ile ulaşılabilmektedir.


  Tarihi Roma şehir merkezinde otopark bulmakta oldukça zorlanabilirsiniz. Otoparkların çoğu Roma'da ikamet edenlere ayrılmıştır ya da park süreleri çok kısa duraklamalar için ayarlanmıştır. Ücretsiz otoparklar beyaz, ücretli otoparklar mavi, engelli otoparkları ise sarı cizgilerle işaretlendirilmiştir.