Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BRİNDİSİ'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Brindisi'de Araç Kiralama Auto Europe kalitesiyle

  Adriyatik limanının önemli şehirlerinden olan Brindisi, hem kültür turu hem de yaz turizmi şehridir. Hareketli limanından kalkan birçok tur gemisi, liman bölgesinin hareketli yaz sezonları geçirmesinin başlıca nedenidir. Duomo meydanında bulunan Brindisi kathedrali; orjinal ismiyle Cattedrale della Visitazione e di San Giovanni Battista, ihtişamlı görünümü ile göz kamaştıran yapılardan yalnızca biri. Kendine has mimarisi ile tam bir italyan şehri olan Brindisi'nin sokaklarında yürürken kendinizi film sahnesinde hissedebilirsiniz. Şehir içinde kurulan pazarlardan ünlü italyan peynirleri, şaraplar, zeytin yağları ve birçok kahvaltılık ürün bulabilirsiniz.

  Brindisi'de araç kiralama ile şehir merkezinde ve çevresinde gezilmesi gereken yerleri ziyaret ettikten sonra uğramanız gereken en önemli duraklardan biri de Taranto şehri. Karayolu ile yalnızca 30 dakikada gidebileceğiniz Taranto'da açık renkte kumlu doğal plajlarda Akdeniz'in keyfini çıkarabilir ve şehrin ünlü kalesini gezebilirsiniz.

  İtalya tatiliniz için kiralık aracınızı Auto Europe'ta en uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Kiralamanızı websitemiz üzerinden veya 0850 390 28 67 nolu destek hattımızdan gerçekleştirebilirsiniz. Kiralamanızı tamamladıktan sonra aracınızı Brindisi havalimanından teslim alabilir ve tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Özellikle yaz aylarında şehir merkezi ve liman çevresi oldukça hareketli olmaktadır. Brindisi'de araç kiralama işleminizi havalimanı ofislerinden tamamlayabilir ve aracınızı teslim alabilirsiniz. Auto Europe ile yapacağınız kiralama ile aracınızı dilerseniz Brindisi'den teslim alabilir ve başka bir şehirde iade edebilirsiniz.

  İtalya'da birçok şehirde şehir merkezleri ya tüm gün ya da günün belirli saatlerinde araç trafiğine kapatılmaktadır. ZTL uygulaması olarak bilinen bu uygulama hakkında önceden bilgi almanızı tavsiye ederiz. Şehir merkezinde hız sınırlarına dikkat etmelisiniz. Genel itibariyle şehir içi hız sınırı 50 km/saat olarak sınırlandırılmıştır. Sürücüler için alkol sınırı da tüm İtalya'da 0,5 promildir. Araç içindeki tüm yolcuların emniyet kemeri takma zorunluluğu olduğunu unutmayınız. Aksi taktirde yüksek para cezaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Brindisi'de oto kiralama ile diğer şehirlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yalnızca 110 kilometre kuzeyde bulunan Bari şehrine E55 otoyolu üzerinden ulaşmak mümkün. Oldukça yakın olan Taranto ve Lecce'yi de yarım saatlik araç yolculuğu ile görebilir, İtalya turunuza birçok şehri ekleyebilirsiniz.

  Otopark
  Şehir merkezinde ve liman bölgesinde park yeri bulmak zaman zaman zorlaşabilir. Bu yüzden açık, ücretli otoparkları tercih etmenizi ve tatilinizde vakit kaybetmemenizi tavsiye ederiz. Yol kenarlarında ücretli olan park alanlarında park sürelerini dikkate alınız ve engelli sürücüler için ayrılmış park yerlerine aracınızı park etmeyiniz. Aksi durumlarda para cezası ile karşılaşabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Çizmenin topuk kısmında bulunan Brindisi, yüzyıllardır batının doğu Avrupa'ya açılan en önemli limanları arasındadır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehirde, kış ayları 2℃ ile 7℃ arasında ılık; yaz ayları ise 30℃'ye yakın yani sıcak geçmektedir. Çok büyük olmayan şehir merkezinin nüfusu yaklaşık 90.000'dir. Nisan ayı itibariyle Ekim ayının ortalarına kadar tatil imkanı sunan şehirde doğal plajlar mevcuttur.

  Brindisi Havalimanı

  Brindisi şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede olan havalimanı yalnızca Brindisi'ye değil yakında bulunan Lecce ve Taranto'nun bir kısmına da hava ulaşımı sağlamaktadır. Türkiye'den Brindisi'ye hava ulaşımı genel olarak Roma, Bergamo ve Milano üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir.

  Brindisi Casale Havalimanı (BDS)
  Website: www.aeroportidipuglia.it
  Telefon: +39 0831 411 72 08

  Toplu Ulaşım

  Toplu taşıma araçları ile Brindisi Havalimanı'ndan şehir merkezine kısa bir yolculukla ulaşmak mümkün. Her 30 dakikada bir hareket eden otobüsler sabah 05:30 ile gece 23:45'e kadar hizmet vermektedir. Biniş biletleri 0,90 Avro'dur ve havalimanından temin edilebilir; fakat biletinizi otobüs içinden almanız durumunda bilet fiyatı 1,50 Avro olmaktadır. Şehir içinde otobüs ile Brindisi'nin tamamına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Brindisi yakınlarında bulunan şehirlere de kara ulaşımı mevcuttur.

  Hem nakliye hem yolcu kapasitesini karşılayabilecek büyüklükte bir tren istasyonuna sahip olan Brindisi'den demiryolu ile diğer şehirlere de gidebilirsiniz. Oldukça hareketli bir limana sahip olan Brindisi'den uluslar arası feribot seferleri de yapılmaktadır. Adriyatik denizinin karşı kıyısı olan Arnavutluk'a ve hatta Yunanistan'a kadar feribotlarla ulaşmak mümkün. Cruise gemilerinin de uğrak noktası olan Brindisi limanından hareketle keyifli gemi tatili yapabilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi