Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  PALERMO'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Palermo'da Araç Kiralama - En cazip fırsatlarla

  Sicilya ve İtalya'nın olduğu kadar Akdeniz'in de en güzel şehirlerinden biri olan Palermo, ziyaretçilerine hem kültür hem de yaz turizmi sunmaktadır. Sokaklarında turlarken size eşlik edecek olan italyan ezgileriyle sokak müzisyenleri, mimarisi ile göz kamaştıran yapıları ve doğası harika bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Palermo'da araç kiralama ile şehir turunda uğramanız gereken en önemli yerlerden biri Palazzo dei Normanni sarayıdır. Neredeyse tüm İtalya'nın en güzel saraylarından biri olan gösterilen yapı, şehrin tam göbeğinde yer alıyor.

  Napoli üzerinden feribotla erişebileceğiniz Palermo'ya, aktarmalı olarak havadan ulaşmak da mümkün. Palermo'da araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra aracınızı dilerseniz havalimanından dilerseniz de şehir merkezinden teslim alabilirsiniz. Dilerseniz Palermo'da oto kiralama işleminizi tamamladıktan sonra Sicilya turunuza başka bir şehir daha ekleyebilir ve aracınızı başka bir şehirde de iade edebilirsiniz. Auto Europe ile tüm bu imkanlardan en uygun fiyatlara yararlanmak için websitemizi ziyaret edebilir veya ücretsiz destek hattımızdan tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Çok kalabalık olmayan Palermo'da araç kullanımı oldukça rahat. E90 ve A19 otoyolları ile diğer Sicilya şehirlerine ulaşım konforlu ve hızlı bir şekilde sağlanmıştır. E90 otoyolu üzerinden doğuya doğru yapacağınız yaklaşık iki buçuk saatlik araç yolculuğu ile Messina'ya, A19 otoyolu ile yine aynı sürede Katanya'ya ulaşmak mümkün. Kiralık aracınız ile şehir içersinde sizi sakin bir araç trafiği bekliyor. Ada genelinde yerel halk daha çok motosiklet ve bisikleti tercih etmektedir. Palermo'daki kiralamanızda bir de navigasyon cihazı kiralayarak gitmek istediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Otopark
  Palermo'da kiralık aracınızı mavi alanlara park etmenizi tavsiye ederiz. Mavi ile işaretlenmiş park yerlerinin ücreti 1 Avro civarındadır. Alternatif olarak katlı otoparkları da kullanabilirsiniz. Birçok hotelin kendi müşterilerine ait ücretsiz otoparkları da mevcuttur. Bunun için konaklayacağınız hotel resepsiyonuna danışmanız yeterlidir.

  Coğrafi Bilgiler

  Palermo; Sicilya'nın kuzey kıyısında, Tiren Denizi kenarında bulunmaktadır. Şehrin yaklaşık nüfusu 660.000'dir. Adanın tümünde olduğu gibi Palermo'da da tam bir Akdeniz iklimi hakimdir. Kış ayları serin ve yağışlı, yaz ayları sıcak geçen Palermo'da Sonbahar mevsimi sonuna doğru sağnak yağmurlar başlamaktadır. Kar yağışı yalnızca adanın yüksek kesimlerinde gözükmektedir. Tarım açısından oldukça elverişli bir toprağa sahip olan Sicilya adası, meşhur italyan pizzalarının sebzelerini yetiştirmektedir.

  Palermo Havalimanı

  Havalimanı Sicilya'nın kuzeyinde, Palermo şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre mesafede bulunmaktadır. A29 otoyolu üzerinden ulaşabileceğiniz havalimanında yeterli miktarda otopark imkanı vardır.

  Palermo Falcone Borsellino Havalimanı (PMO)
  Resmi Adı: Aeroporto Internazionale di Palermo Punta Raisi "Falcone e Borsellino"
  Website: www.gesap.it
  Telefon: +39 091 702 02 73
  Ulaşım: Şehir merkezinden demiryolu ve servis otobüsleriyle ulaşım mümkündür.

  Toplu Ulaşım

  Palermo'da havalimanı yanısıra karayolu ve demiryolu toplu taşıması da mevcuttur. Şehir içi ve şehirler arası bağlantıları başarılı olan toplu taşıma ağı, Palermo'dan adanın diğer şehirleri olan Trapani ve Messina'ya ulaşım sağlanmaktadır.

  Tren
  Palermo merkez tren istasyonu, Avrupa'dan gelen demiryolunun son durağıdır. Buradan Almanya'nın kuzeydoğusunda bulunan Berlin'e kadar demiryolu ile aktarmalı olarak ulaşmak mümkün. Sicilya'nın doğusunda adayı anakara İtalya ile bağlayan Messina boğazı ile Palermo arasında neredeyse her saat demiryolu seferleri gerçekleştirilmektedir.

  Otobüs
  Şehir içinde ve merkez ile banliyö arasında ulaşımı sağlayan otobüs hatları yanısıra; havalimanı ile şehir merkezini birbirine bağlayan çok sayıda hat mevcuttur. Bu hatlarda seferler şehrin ulaşım yükünün büyük kısmını çekecek kadar çoktur.

  Gemi
  Palermo limanından hareket eden çok sayıda vapur, feribot ve denizotobüsü diğer şehirler ile karayoluna göre daha konforlu ve keyifli bağlantılar sağlamaktadır. Palermo'dan denizyolu ile Genua, Napoli gibi şehirlere; hatta diğer bir Akdeniz adası olan Sardinya'ya ve Malta'ya seferler düzenlenmektedir.

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi