Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  SARDİNYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Sardinya'da Araç Kiralama ile bütün ada sizin

  Auto Europe; 180 ülkede 24,000 noktada müşterilerine araç kiralama imkanı sağlayan uluslar arası bir kuruluştur. Özel fiyat avantajlarıyla müşterilerine her zaman en uygun fiyatı sunabilen Auto Europe ile farklı araç kategorileri ve farklı sigorta paketleri arasında tercihinizi yapabilirsiniz. İki kişilik mini-kategoriden dokuz kişilik minibüslere kadar her kategoride aracın bulunduğu filolardan ihtiyacınıza göre aracınızı tüm şirketlerdeki fiyatları karşılaştırarak seçebilirsiniz. Sardinya'da araç kiralama işleminizi dilerseniz websitemiz üzerinden dilerseniz de telefonla bize ulaşarak müşteri temsilcilerimizle geçekleştirebilirsiniz.

  Tatilinizde toplu taşıma araçlarında vakit kaybetmeden rahatlıkla ve konforlu bir şekilde istediğiniz yere ulaşabilmeniz için araç kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız aracınızı havalimanı veya şehir merkezlerinden teslim alabilirsiniz. Fakat havalimanı ile konaklayacağınız oteliniz arasında valizlerinizi zahmetsiz taşıyabilmeniz için aracınızı havalimanından almanızı tavsiye ederiz. Tatilinizde tek bir yerle sınırlı kalmamanız ve farklı yerleri keşfedebilmeniz için ideal bir opsiyon olan kiralık araç Sardiya'da büyük kolaylık sağlamaktadır. Sardinya'da araç kiralama ile farklı koyları gezebilir, adanın farklı köşelerinde sevdiklerinizle harika zaman geçirebilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Sardinya adası dört tarafı önemli turizm şehirleriyle ve beldeleriyle doludur. Adanın kuzeydoğusunda Olbia, güneydoğuda Cagliari, kuzeybatıda Sassari ve güneybatıda Carbonia ile önemli bir turizm adasıdır. E25 ve E840 karayolları ile şehirler birbirine bağlanmış. Adanın kuzeyi ile güneyindeki önemli şehirleri olan Olbia'dan Cagliari'ye E25 karayolu üzerinden üç saatte ulaşabilirsiniz. Bu iki şehir arasındaki karayolu mesafesi 274 kilometredir. Sardinya'da oto kiralama ile tüm adayı karış karış dolaşmak mümkün. Dilerseniz tatilinizi başka bir şehirde başlatabilir ve diğer bir şehirde de sonlandırabilirsiniz ve aracınızı faklı lokasyonlarda iade edip dönüş yoluna geçebilirsiniz.

  Sardinya adasına deniz yoluyla hem Napoli üzerinden hem de Roma yakınında bulunan Civitavecchia üzerinden ulaşabilirsiniz. Havayolu ile sezonluk olarak direk veya diğer İtalya şehirlerinden aktarmalı olarak gelmek mümkün.

  Sardinya adasında otoyol ücreti yoktur. Şehirler arası otoyollarda ve şehir girişlerinde sıklıkla hız kontrolleri yapılmaktadır.

  Otopark
  Cagliari şehir merkezinde özellikle yaz sezonunda park yeri bulmak oldukça zor. Bu yüzden bu dönemde aracınızı şehir merkezinin biraz dışına park edip; şehir merkezine kısa bir yürüyüşle gitmenizi tavsiye ederiz. Şehir merkezinde beyaz ile işaretlenmiş park yerleri ücretsiz park yerleridir. Mavi ile işaretlenmiş olanlar ise ücretlidir. Bu park yerlerinin kenarında bulunan otomatlardan park fişi alıp aracınızın ön camına koymanız gerekmektedir.

  Coğrafi Bilgiler

  Sardinya adası Akdeniz'in ikinci büyük adasıdır. Adanın kuzeyinde yaklaşık 19 kilometre mesafede fransız adası Korsika yer almaktadır. Adanın italyan anakarasına olan uzaklığı en yakın uç olan Olbia'dan yaklaşık 238 kilometredir. Sardinya'da Akdeniz iklimi hakimdir. Kış ayları bol yağışlı geçerken yaz ayları ise 27℃ üstünde ve sıcak geçmektedir. Adanın genelinde Kasım ile Şubat ayları arası yağmur mevsimi olarak bilinmektedir.

  Havalimanı

  Sardinya adasında üç tane uluslar arası havalimanı bulunmaktadır. Bunlar Alghero, Olbia ve Cagliari'de bulunmaktadır.

  Alghero Sardinya Havalimanı (AHO)
  Website: www.aeroportodialghero.it
  Telefon: +39 079 935 282

  Olbia Costa Smeralda Havalimanı (OLB)
  Website: www.geasar.it
  Telefon: +39 0789 690 00

  Cagliari Mario Mameli Havalimanı (CAG)
  Website: www.sogaer.it
  Telefon: +39 070 211 211

  Toplu Ulaşım

  Feribot
  Sardinya'da günlük feribot seferleriyle italyan anakarasına ve Korsika adasına ulaşım mevcuttur. Özellikle yaz aylarında yoğun olarak çalışan feribot hatları ile diğer bölgelere kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Birçok araç kiralama firmasının kiralık aracınız ile feribot yolculuğuna izin vermediğini unutmayınız. Böyle bir arzunuzun olması durumunda lütfen müşteri temsilcilerimize ulaşınız.

  Tren
  Tren hatları oldukça sık seferlerle adanın tüm bölgelerini birbirine bağlamaktadır. Farklı ulaşım şirketlerinin işletmeciliğini yaptığı tren hatları ile Cagliari-Olbia-Alghero ve İsili-Nuoro ile Nulvi-Sorso arası ulaşım mümkündür. Yalnızca yaz döneminde hizmet veren nostaljik buharlı lokomotifler ile keyifli yolculuklar yapılabilmektedir.

  Otobüs
  Tüm adada hem transit otobüs hatları hem de köylere uğrayan hatlar mevcuttur. Otobüs biletlerinin daha önceden satın alınması gerekmektedir.

  Faydalı Linkler

  İtalya Seyahat Bilgisi

  İşlem Kalitenizi Geliştirin

  Tarafımızca desteklenmeyen bir tarayıcı kullanmaktasınız. İşlem kalitenizi ve güvenliğinizi artırmak için lütfen tarayıcınızı geliştiriniz.

  Chrome veya Firefox tarayıcılarının son sürümlerini tavsiye ederiz