Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  26 YAŞ ALTI ARAÇ KİRALAMA
  ÜCRET VE ŞARTLAR

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  26 yaş altı araç kiralayabilir mi?

  Hayatın önemli bir basamağı olan 26 yaşına kadar olan süreçte dünyaya açılabilmeniz ve farklı kültürlerle tanışabilmeniz için birçok program ve proje bulunmaktadır. Bununla birlikte dünyaya açıldığınız bu dönemde 60 yılı aşkın tecrübesiyle Auto Europe 26 yaş altı sürücülere araç kiralama imkanı vermektedir ve onların tüm aşamalarda yanındadır. Aşağıda 26 yaş altı araç kiralama ile ilgili ek ücretler, sigorta kapsamları ve gereklilikleri gibi birçok konuda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Auto Europe'un müşteri hizmetleri ekibi her yaşta araç kiralamanın gereklilikleri ve detaylı bilgileri ile eğitilmiştir ve muhtemel ek ücretler veya ek sigorta maliyetleri gibi konularda sizleri bilgilendirmek için telefonun ucunda beklemektedir.

  Genç Sürücü Ücreti Nedir?

  26 yaşından daha gençseniz ve araç kiralamak istiyorsanız muhtemel genç sürücü kategorisine gireceksiniz demektir. Bu da genç sürücü ücreti uygulanacağı anlamına gelmektedir. Genç sürücü ücreti kiralama ücretine dahil edilen ve kirlama şirketi tarafından uygulanan ek bir ücrettir. Bu ücret araç alımı sırasında kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Bazı kiralama şirketleri bu ücreti araç alımında değil doğrudan kiralama ücretinin içinde hesaplamaktadır. Ücretin ne kadar olduğu ve ne şekilde tahsil edileceği konusunda detaylı bilgilere websitemiz üzerinden araç seçimi sırasında ürün bilgisi bölümünde bulabilirsiniz. Yine ödeme sonrası size gönderilen voucher belgesinde de tüm ek ücretler olduğu gibi genç sürücü ücreti de yer almaktadır.

  Hem genç sürücü ücreti hem de ek sürücü ücreti gibi ek ücretler kişi başına uygulanmaktadır. Araç alımı sırasında kiralamanıza ek sürücü dahil etmek istiyorsanız ve bu kişi genç sürücü yaşlarındaysa bu durumunda hem genç sürücü ücreti hem de ek sürücü ücreti uygulanır. Lütfen bu detayları unutmayınız.

  Her zaman olduğu gibi Auto Europe'un müşterilerine iyi de bir haberi var! Bazı kiralama şirketleri zaman zaman ücretsiz ek sürücü kampanyası uygulamktadır. Bu kampanyalardan yararlanarak kiralama maliyetinizi düşürebilirsiniz. ABD'de hizmet veren birçok kiralama şirketi ücretlerine ek sürücüyü dahil etmektedir. Bu sayede oradaki kiralamalarda ek sürücü ücretine ek ücret ödemenize gerek kalmamaktadır. Kiralama sırasında tüm bu bilgilere websitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Araç kiralamak için en az kaç yaşında olmak gerek?

  Araba kullanmanın yani trafiğe çıkış yaşının ülkeden ülkeye farklılık gösterdiğini biliyoruz. Araç kiralama şirketleri buna rağmen farklı yaş kuralları uygulayabilir. Örneğin Almanya'da trafiğe çıkış yaşı 18 olmasına rağmen birçok kiralama şirketi 21 yaş sınırı uygulamaktadır. Diğer tüm konularda olduğu gibi bu konuda da dilerseniz Auto Europe'a danışabilir ve bilgi alabilirsiniz.

  Sürücü yaşına göre uygun araç kategorileri

  26 yaşından daha genç yaşta araç kiralamak isteyenler için birçok kiralama şirketi belirli araç kategorilerini sunmaktadır. Lüks, spor ve yüksek performanslı gibi bazı üst sınır araç kategorileri genç sürücülere teklif edilmemektedir. Daha geniş kapsamlı bir sigorta ile bu mümkün mü gibi bir soru sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı kiralama şirketine göre değişmektedir. Bazı kiralama şirketleri sigorta kapsamına göre tüm araçlarını teklif edebilmektedir. Her kiralama şirketinin kendi kiralama koşulları ve şartları var ve bunu diledikleri gibi uygulama hakkında da sahipler. Bu nedenle Auto Europe bu şartlara hükmedememektedir veya herhangi bir esneklik sağlayamamaktadır.

  Yirmi beş yaş altı araç kiralama - Araç Sigorta Koşulları

  Araç rezervasyon işleminizi ister telefonla isterseniz de websitemiz üzerinden gerçekleştirin sürücü bilgilerini tamamen doğru girmeniz gerekmektedir. Özellikle sürücünün yaşını doğru girmeniz son derece önemli. Doğru yaş bilgisini girmeniz kiralama şirketinin doğru şartları oluşturmasını sağlar. Sigorta ve diğer yerel kuralların veya yasaların doğru uygulanabilmesine yardımcı olur. Örneğin 26 yaş üstü bir sürücü temel sigorta paketi ile araç teslim alabilmektedir. Fakat 26 yaş altı bir sürücü ancak buna ek sigorta kapsamı ile aracını teslim alabilir. Bu nedenle genç sürücü ücreti uygulanır. Bu konu ile ilgili detaylı bilgilere araç seçimi sırasına veya voucher üzerinde yerel ücretler bölümünden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

  Sürücü belgesi alış tarihinin önemi

  Birçok kiralama şirketi araç teslimatı için en az 1 yıllık ehliyet istemektedir. Auto Europe kiralama koşullarında da bulabileceğiniz üzere yurt dışında yapacağınız kiralamalar için uluslararası sürücü belgesi bulundurmanız tavsiye edilmektedir. Uluslararası sürücü belgesi kendi ehliyetiniz ile birlikte geçerlidir. Yani her ikisini de bulundurmanız gerekmektedir. Uluslararası sürücü belgesi ile ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

  26 yaş altı araç kiralama yaparken maliyetinizi nasıl düşürebilirsiniz?

  Eğer seyahat grubunuzda 26 yaş üstü şoför varsa kiralamayı bu kişi üzerinden yapabilir ve aracın bu kişi tarafından kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde araç kiralama maliyetini düşürebilirsiniz. Fakat böyle bir karar almanız durumunda aracın mutlaka kayıtlı sürücü veya sürücüler tarafından kullanılmasına dikkat ediniz.

  Artık 26 yaş altı araç kiralama ile ilgili tüm bilgileri aldınız ve araç rezerve etmeye hazırsınız. Kiralamanın her sürecinde soru veya sorunlarınız ile ilgili bize ulaşabileceğinizi unutmayınız.