Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  NANTES'TE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Nantes'te Araç Kiralama şimdi Auto Europe farkıyla

  Batı Fransa'nın Pays de la Loire bölgesinde yer alan Nantes, tarihi kale ve katedralleri ile yeşil doğasını ziyaretçilerine sunuyor. Nantes'te araç kiralama ile Bretagne şatosunu ziyaret edebilir veya Jules Verne müzesini görebilirsiniz. Auto Europe ile yapacağınız kiralamada aracınızı ister havalimanından isterseniz de şehir merkezinden alabilirsiniz. Bin hektarlık alanıyla gezilecek birçok bölgesi olan Nantes, aynı zamanda doğasıyla da misafirlerline harika manzaralar sunmaktadır. Kiralık aracınız ile şehrin farklı notalarına kolayca ulaşabilir, gezinize özgürlük katabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Fransa'da araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır. Şehir dışında saatte 90 ile 100 kilometre olan hız sınırı şehir içinde saatte 50 kilometredir. Alkol promil sınırının 0,5 promil olan Fransa'da, sıkça trafik kontrolleri yapılmaktadır. Ayrıca birçok otoban, köprü ve tüneller de ücretlidir. Otoban üzerinde en yüksek hızınızın saatte 130 kilometre olması gerekmektedir. Sıkça yapılan radarlı hız kontolleri sonucu ceza ile karşı karşıya kalmamak için dikkat etmeniz gerekmektedir. Nantes'te araç kiralama ile rahat ve güvenli sürüş için yerel kurallara mutlaka uymanızı tavsiye ederiz. Nantes'ten Paris'e A11 otobanı üzerinden dört saatlik yolculukla ulaşabilirsiniz. Kuzeyinde yer alan Rennes şehrine ise N137 karayolu ile bir buçuk saatte ulaşmak mümkün.

  Otopark
  Nantes şehir merkezinde ve merkez tren istasyonu çevresindeki park yerleri üç renge ayrılmıştır. Kırmızı park yerlerinde saat 09:00 ile 19:00 arası en fazla iki saat parkedebilirsiniz. Sarı park yerlerinde kiralık aracınızı 09:00 ile 12:00 arası ve 14:00 ile 19:00 arası en fazla üç saat bırakabilirsiniz. Sarı ve kırmızı park yerlerinin aksine mavi park yerleri ücretsizdir. Buraya parkedebilmeniz için ön kosola görünür bir biçimde park işareti koymanız gerekmektedir. Ücretli parklarda fiyatlar yerine göre değişmekte. Ücret ve zaman sınırlamalarını dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz. Diğer bir alternatif ise Park&Ride bölgeleri. Bu bölgelerde aracınızı bırakıp toplu taşıma araçlarına aktarma yapabilirsiniz. Fakat bu park yerleri daha çok şehir merkezinin dışında yer almaktadır. Tercihinize göre aracınızı şehir merkezine yakın ve uzun süreli parketmek istemeniz durumunda ise katlı otoparklara yönelebilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Nantes Fransa'nın batısında Pays de la Loire bölgesinde yer almaktadır. Atlantik Okyanus'u sadece 55 km batıdadır ve bölge batı rüzgarları etkisinde olduğu için okyanus havasını şehre taşımaktadır. Kış ayları hava 8 ila 10 derece arası ılık, yaz ayları ise 25 derecelerde ve sıcak geçmektedir. Denize girebilmek için Saint Malo ve Poitiers gibi yerler güzel imkanlar sunsa da; yakın bölgedeki diğer kıyılar da oldukça ilgi çekmektedir. Nüfusu yaklaşık 283.000 olan şehir göç alan bir bölge değildir.

  Nantes Havalimanı

  Havalimanı şehrin yaklaşık 11 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Kiralık aracınız ile şehir merkezinden 20 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz. İç hatlarda Paris ve Marsilya gibi şehirlerle karşılıklı olarak sık uçuşları bulunan havalimanından, dış hatlarda da Almanya ve İspanya şehirleriyle hava ulaşımı sağlanmaktadır.

  Adı: Nantes Atlantique Havalimanı
  Website: www.nantes.aeroport.fr
  Telefon: +33 892 56 88 00

  Toplu Ulaşım

  37 kilometre uzunluğundaki tramvay hattıyla Fransa'nın en geniş tramvay hatlarından biri Nantes'te yer almaktadır. Üç hat ile şehir içi ulaşımını sağlayan bu tramvaylar Nantes merkezinin ulaşım yükünü oldukça hafifletmektedir. Buna ek olarak çok sayıda otobüs hattıyla da ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Loire nehri üzerinden tekne ve feribotlarla balıkçı köyü olan Trentemoult'a ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir içinde 79 adet bisiklet kiralama noktası da mevcuttur. Toplamda 700 bisiklet ile sağlanan bu imkanla; daha sportif bir gezi planlayan ziyaretçiler oldukça keyifli vakit geçirmektedirler.

  Faydalı Linkler

  Nantes Seyahat Bilgisi