Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  LİLLE'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Lille'de Araç Kiralama ile en cazip fırsatlar

  Fransa'nın kuzey ucunda bulunan Lille, Belçika'ya yakın konumundan ötürü flemenk esintileriyle dolu bir şehirdir. Uzun yıllara dayanan tarihiyle sıkıcı, gri bir şehir olmaktan çıkan Lille; son yıllarda haftasonu gezisi için ideal ve hareketli bir şehir haline gelmiştir. Konumu itibariyle; Belçika, İngiltere, Almanya ve Hollanda'ya yakın olan şehir bu ülkelerden kısa süreli geziler için oldukça fazla ziyaretçi almaktadır. Lille'de araç kiralama ile turunuza Lille ile birlikte birkaç şehir, hatta ülke daha ekleyebilirsiniz. Auto Europe ile kiralayacağınız aracınızı hem Lille Havalimanı'ndan hem de şehrin farklı noktalarından alabilirsiniz. Kiralamanızı tercihen tek yönlü yaparak aracınızı Lille'den alabilir ve gezinizi noktaladığınız başka bir şehir ya da ülkede teslim edebilirsiniz. Tüm bu alternatif ve avantajlar ile Lille'de araç kiralama işlemini websitemiz üzerinden gerçekleştirebilir ya da 0850 390 28 67 nolu telefondan müşteri temsilcimizle görüşerek; adım adım her sorunuza uzman desteği ile rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Fransa'nın kuzeyinde iyi bir otoyol bağlantısı üzerinde bulunan Lille'den Paris ve Brüksel'e ulaşmak kolay. A1 otobanı üzerinden iki buçuk saatlik yolculukla turunuza Paris'i de ekleyebilirsiniz. E17 ve E40 otobanları üzerinden Belçika'ya giriş yapıp Brüksel ve çevresini gezebilirsiniz. Şehir içi trafiği iş başlangıç ve iş çıkış saatlerinde nispeten yoğunlaşan Lille'de aracınızla yola çıkarken mutlaka bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Karayolu bağlantıları iyi düzenlenmiş olan Lille'de uygun araç kiralamanıza navigasyon ekleyerek gitmek istediğiniz noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.

  Otopark
  Lille'de kiralık aracınız için oldukça fazla park imkanı mevcut. Şehir içinde sınırsız park süreli birçok cadde kenarı park olarak kullanılabilmekte. Aynı zamanda yoğun festival günlerinde katlı otoparklar da iyi bir alternatif olabilir. Birçok ücretsiz park yeri metro, otobüs gibi ulaşım hatları üzerinde şehir merkezine yakın bir noktada bulunduğundan; aracınızı bu noktalara da bırakabilir ve merkeze kısa bir toplu taşıma yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Park&Ride otoparkları olarak adlandırılan ve toplu taşıma bağlantısı olan bu otoparklar uzun süreli park imkanı sağlamakla birlikte, 24 saat kamera ile izlenmektedir. Bu otoparklardan olan Villeneuve d'Ascq ve Lomme; haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

  Coğrafi Bilgiler

  Lille; Fransa'nın kuzeyinde endüstri bölgesinde hem Belçika sınırına hem de denize yakın bir bölgede bulunmaktadır. Bulunduğu konum itibariyle okyanus iklimine sahiptir. Yaz ayları çok sıcak olmamakla birlikte genelde ılıktır fakat kış ayları oldukça yağışlı geçmektedir. Nüfusu yaklaşık 225.000 olan şehir Fransa'nın Nord-Pas-de-Calais bölgesine bağlıdır.

  Lille Havalimanı

  Havalimanı, Lille'in yaklaşık altı kilometre güneydoğusunda Lesquin'de bulunmaktadır. Lille-Lesquin Havalimanı olarak bilinen havalimanı kompakt bir terminale sahiptir. Havalimanında kısa süreli otopark yanısıra, uzun süreli otopark da mevcuttur. Uzun süreli otoparkın terminale olan mesafesi nedeniyle buradan terminale ücretsiz servisler hizmet vermektedir. İç hatlarda Paris, Marsilya gibi büyük şehirlerle sık sık karşılıklı uçuşları bulunan yerel ve milli havayolları yanısıra; uluslar arası birçok havayolu şirketi de uluslar arası bağlantı sağlamaktadır.

  Adı: Lille-Lesquin Havalimanı (LIL)
  Website: www.lille.aeroport.fr
  Telefon: +33 891 67 32 10

  Toplu Ulaşım

  Lille, dünyanın en eski metro hatlarından birine sahiptir. İki metro hattı, 60 durak ile birlikte şehir ulaşımının yükünü çekmektedir. Şehir merkezinde iki tramvay hattı ve daha uzak mesafelere 60'a yakın otobüs hattı toplu taşıma hizmeti vermektedir. 1 Mayıs'ta hiç bir ulaşım aracının çalışmadığı Lille'den diğer şehirlere trenlerle de ulaşmak mümkün.

  Faydalı Linkler

  Fransa Seyahat Bilgisi