Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  İSPANYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  İspanya'da Araç Kiralama ile En Uygun Fiyatlara Oley

  Auto Europe kiralama sektöründeki 60 yıldan fazla tecrübesi ile oto kiralama aracı kurumu olarak, dünya çapında 24,000 üzeri istasyonda kiralık araç hizmeti sunmaktadır. Ulusal ve uluslararası oto kiralama şirketleri üzerinden kaliteli hizmet sağlayan Auto Europe, böylece müşterilerinin talepleri doğrultusunda geniş kiralık araç seçenekleri sunma imkanına sahiptir. İspanya’da araç kiralama alış istasyonları olarak şehir merkezi, havalimanı ya da tren istasyonunda seçebilme imkanını sunan Auto Europe, esnekliğin yanı sıra kaliteli hizmet sunmayı da ilke edinmiştir.

  Tam bir tatil cenneti olan ve hem kültür hem de yaz turizmi için elverişli olan İspanya'da en çok tercih edilen şehirler arasında Barselona gelmektedir. Yaz turizmi için de Avrupa'nın birçok ülkesinden turist akınına uğrayan Mayorka, Gran Kanarya, İbiza ve Malaga gibi deniz kenarında bulunan şehirleri de oldukça ilgi çekicidir. Kısacası Avrupa'da tatil denince akla ilk gelen ülkelerin başında gelmektedir.

  Auto Europe kampanyalarına dahil olarak İspanya'da araç kiralama işleminizi daha uygun fiyatlara ve ücretsiz ek sürücü, ücretsiz upgrade ve daha birçok fırsattan yararlanarak yapabilirsiniz. Tüm bu fırsatlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  Trafik Kuralları ve Akaryakıt

  • Emniyet kemerlerinin sürücü ve tüm yolcular tarafından kullanılması zorunludur.
  • Direksiyon başında, araç hareket halindeyken telefon ile görüşme yapmak İspanya yasalarına göre kesinlikle yasaktır.
  • Arkanızdaki aracın kornaya basması ya da selektör yapması, aracın sizi sollayacağı ya da sizi geçmek istemesi anlamına gelmektedir. İspanya’da sıkça görülen bu durum, İspanya trafik kültürünün bir parçasıdır.
  • Araçların otoparklar dışında, yollarda ya da emniyet şeritlerinde terk edilmesi halinde, uyarı yeleğinin giyilmesi zorunludur. Oto kiralama şirketleri bu nedenle araçlarına uyarı yelekleri bulundurmaktadırlar. Yine de aracı teslim alırken uyarı yeleklerinin araç içersinde bulunduğunu kontrol edilmesini tavsiye ederiz.
  • İspanya'da araç kullanırken hız limitine kesinlikle uyulması gerekmektedir. Hız limitleri otoyollarda genel olarak 120km, yerleşim yerlerinde ise 50km olarak belirlenmiştir.
  • İspanya’da alkollü araç kullanımı yasal olarak %0,5 promil olarak belirlenmiştir.
  • Akaryakıt istasyonları genelde 24 saat hizmet vermektedir. Otoyollarda bulunan akaryakıt istasyonları genelde otomatik dolum merkezleridir ve ödemeler kredi kartları veya nakit para ile gerçekleştirilebilmektedir.

  Yakıt Kuralı

  İspanya’da çoğu Low-Cost (düşük maliyetli) oto kiralama şirketi “Dolu-Boş” yakıt kuralını sunmaktadır. Araçlar, dolu yakıt deposu ile teslim alınıp, olabildiğince boş bir depo ile teslim edilmesi anlamına gelen "Dolu-Boş" veya "ful-boş" kuralında, aracı teslim alırken yakıt bedeli tahsil edilmekte olup, kullanılmayan yakıtın iadesi yapılmamaktadır. Oto kiralama şirketleri, bu hizmet için ek ücretler talep etmek yerine akaryakıt ücretlerini yerel ücretlerden daha yüksek tutarak sadece yakıt dolum ücreti adı altında ücretlendirme yapmaktadırlar. Araç dönüşünde tekrar akaryakıt istasyonu arayıp yakıt dolumu yapmak istemeyen ya da zamanı kısıtlı olan kiracılara göre uygun olan bir hizmettir. Auto Europe, standart hale gelen "Dolu-Dolu" yani "ful-ful" yakıt kuralını uygulayan oto kiralama şirketleriyle de çalışmaktadır. Bu durumlarda araç dolu yakıt deposu ile teslim alınmakta olup, yine aynı şekilde dolu yakıt deposu ile teslim edilmesi gerekmektedir. Ek ücret ödemek istemeyen kiracılar, bu alternatiften yararlanabilirler. Kiralamanızda yakıt kuralı ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

  Otoyol Ücretleri

  "Auto Pistas" olarak adlandırılan İspanya otoyollarının kullanımı ücretlidir. Ödemelerinizi nakit ya da kredi kartı ile gerçekleşitrebilirsiniz (uluslararası kredi kartları geçerlidir). Ödemenizi nakit para ile gerçekleştirmek istediğinizde, görevlilerin bulunduğu gişelerden geçişinizi sağlamanız gerekmektedir. Kredi kartı ödemelerinde ise yine bu gişelerden ya da kart ödemeleri olarak işaretlenmiş olan gişelerden geçişinizi yapmanız gerekmektedir.

  Yaş Sınırlaması

  Genel olarak İspanya’da 21 yaş itibari ile araç kiralanabilmektedir. 25 yaş altında olan sürücülerden ek olarak genç sürücü hizmet bedeli tahsil edilmektedir. Oto kiralama şirketlerinin çoğu 75 yaş üzeri olan sürücülerden yaşlı sürücü hizmet bedeli ya da ek sigorta bedeli tahsil etmektedirler. Bu ücretler kiralama şirketine ve araç sınıflarına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Konu ile ilgili ve yerel ücretler hakkında daha detaylı bilgileri genel şartlar ve koşullarda belirtilmiştir.

  Para Birimi

  İspanya para birimi Euro’dur. Para çekebileceğiniz ATM’leri birçok noktada bulabilirsiniz. Çoğu ATM ya da bankalar para çekimleri için yüksek bedeller tahsil etmektedir. Bu nedenle küçük meblağlar yerine büyük meblağlar çekmenizi tavsiye ederiz. Kredi kartı kullanımı İspanya’da yaygın olduğundan, ödemelerinizi rahatlıkla kredi ve bankamatik kartları ile gerçekleştirebilirsiniz. Bankamatik ya da kredi kartınızı kullanmadan önce bankanız ya da kredi kartı kurumunuz ile iletişime geçerek, yurt dışı kullanımları hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

  Sözlük

  Merhaba - Hola
  Günaydın - Buenos días
  İyi günler - Buenos días
  İyi akşamlar - Buenas tardes
  En yakın polis karakolu nerede? - ¿Dónde está la comisaría de policía más cercana?
  En yakın hastane nerede? - ¿Dónde está el hospital más cercano?
  En yakın ATM nerede? - ¿Dónde hay un cajero automático?
  [konum] nerede? - ¿Dónde está [yer adı]?
  Kredi kartı ile ödeyebilir miyim? - ¿Puedo pagar con tarjeta de crédito?
  Bankamatik kartı ile ödeyebilir miyim? - ¿Puedo pagar con tarjeta de débito?
  Bunun fiyatı ne kadar? - ¿Cuánto cuesta?
  Teşekkür ederim - Gracias
  Para üstü kalsın - Quédese con el cambio

  Elektrik

  İspanya’da şebeke gerilimi 220 - 240 volt arasındadır. Prizler Türkiye’de kullanılan fişler ile uyumlu olduğundan dönüştürücüye ihtiyaç duyulmamaktadır.

  Vize & Büyükelçilikler

  İspanya Avrupa Birliği üye ülkelerinden olduğundan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İspanya’ya seyahat edebilmeleri için schengen vizesine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle seyahat planlamanıza vize başvurunuzu da eklemeyi unutmayınız. Vize başvurunuzu aşağıda belirtilen kurum üzerinden gerçekleştirebilir, İspanya seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz acil durumlarda ise aşağıda belirtilen Madrid Büyükelçiliğimiz ile iletişime geçiniz.

  VFS GLOBAL İstanbul
  Adres: Cumhuriyet Cad. Kök Apt. No: 193 34380 Harbiye/ISTANBUL
  Telefon: +90 212 373 58 05
  E-Posta: info.esis.tr@vfshelpline.com
  Website: VFS GLOBAL İSTANBUL

  VFS GLOBAL Ankara
  Adres: Atatürk Bulvarı No/154 Kavaklıdere Çankaya – Ankara
  Telefon: +90 212 373 58 05
  E-Posta: info.esis.tr@vfshelpline.com
  Website: VFS GLOBAL ANKARA

  T.C. MADRİD BÜYÜKELÇİLİĞİ
  Adres: Rafael Calvo, 18 2ºA-B 28010 Madrid
  Telefon: +34 913 103 904
  Faks: +34 91 308 66 02
  E-Posta: embajada.madrid@mfa.gov.tr
  Website: T.C. MADRİD BÜYÜKELÇİLİĞİ

  İspanya’da Karavan

  Avrupalıların tercih ettikleri seyahat ülkelerinin başında yer alan İspanya’yı herşey dahil sisteminden uzak, İspanya’da karavan kiralayarak kendi isteğiniz doğrultusunda özgürce yönlendirerek keşfedin. Auto Europe sunmuş olduğu mükemmel seçenekler sayesinde aileniz ile zaman geçirebilir ve çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz.

  İşlem Kalitenizi Geliştirin

  Tarafımızca desteklenmeyen bir tarayıcı kullanmaktasınız. İşlem kalitenizi ve güvenliğinizi artırmak için lütfen tarayıcınızı geliştiriniz.

  Chrome veya Firefox tarayıcılarının son sürümlerini tavsiye ederiz