Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  VALENSİYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Valensiya'da Araç Kiralama Auto Europe kalitesiyle

  İspanya'da hem özerk bölge hem de üçüncü büyük şehir olan Valensiya, ülkenin en büyük limanına sahiptir. Valensiya şehri hem eski ve tarihi hem de yeni ve modern yapılarla doludur. Şehirde yapacağınız yürüyüş turlarında özellikle eski şehirde kafeteryalar ve barlarla karşılaşabilirsiniz. Şehrin diğer bölümüne göre daha turistik olan eski şehir, her anlamda daha hareketli diyebiliriz. Festivalleriyle de ünlü olan şehirde Las Fallas ve La Tomatina festivalleri Avrupa'nın birçok noktasından insanın ilgisini çekmektedir.

  Konumu ile Barselona'ya ve güneyde bulunan turistik kıyı şehirlerine yakın olan Valensiya'da araç kiralama ile turunuza birçok şehri ekleyebilirsiniz. Auto Europe üzerinden yapacağınız kiralama ile dilerseniz aracınızı Valensiya'da teslim alabilir ve dönüş uçuşunuzun bulunduğu diğer bir şehirde iade edebilirsiniz. Kiralamanızı tüm araç gruplarında en uygun fiyat avantajını bulabileceğiniz websitemiz üzerinden gerçekleştirebilir veya 0850 390 28 67 nolu destek hattımızı arayarak merak ettiklerinizi uzman ekibimize sorabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Valensiya ispanyol otoyollarına çok kolay erişilebilir konumda. Güney kıyı ile kuzey kıyı arasında ilerleyen AP-7 otoyolu ve batı yönüne ilerleyen A-3 ile diğer şehirlere ve gezilecek yerlere ulaşabilirsiniz. A-3 ile batı yönünde bulunan Madrid'e, A-7 ile Alicante'ye gidebilirsiniz. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun olan otoyollar diğer zamanlarda oldukça kullanışlı. Bunu bağlantı yollarının iyi planlanmış olmasına borçlu olan karayolları ile kısa sürede şehir merkezlerine bağlanabilirsiniz. İspanya'da otoyollarda ve şehir girişlerinde sık sık elektronik hız denetimi yapılmaktadır. Bu yüzden hız sınırı levhalarına dikkat etmenizi ve gerektiği durumlarda hızınızı doğru oranda düşürmenizi tavsiye ederiz.

  Otopark
  Valensiya seyahatinizde aracınızı park edecek yer ararken dikkat etmenizi öneririz. Zira yanlış yere park etmeniz durumunda karşılaşacağınız park cezasının bedeli sizi şaşırtabilir. Şehir gezilerinizde aracınızı Plaza de la Reina veya Plaza Alonso el Magnanimo yer altı otoparklarına park edebilirsiniz. Aracınız burada hem güvenli kalacaktır hem de süre sınırlaması olmadan rahatça çarşı turunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Merkez tren istasyonu yakınında bulunan Calle Xativa ile Gran Via arasında uygun park yerleri bulabilirsiniz. Valensiya'da araç kiralama işlemlerinizi yaparken kiralamanıza bir de GPS yani navigasyon ekleyerek tüm bu bölgeleri rahatça bulabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Yaz tatili için oldukça elverişli bir iklime sahip olan Valensiya, Yaz aylarında 30℃'nin üzerinde olurken kış aylarında ise ılık ve yağışlıdır. Yaz mevsiminin Kasım ayına kadar sürdüğü şehirde en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos ayları. Bu aylarda yapacağınız kiralamalarda, kiralık aracın rahatlığını klimanızı her çalıştırdığınızda daha da iyi farkedeceksiniz. İlkbahar mevsimi ile birlikte Yaz turizminin başladığı şehirde sahiller bu aylarda dolmaya başlamaktadır.

  Valensiya Havalimanı

  Manises'te yer alan havalimanı şehri merkezine 8 kilometre mesafede. Havalimanı hem uluslar arası havayolu şirketleri tarafından hem de düşük maliyetli havayolları tarafından kullanılmaktadır. Havalimanının Manises'te bulunmasından ötürü, Valensiya-Manises Havalimanı olarak da bilinir. İspanya'nın en kalabalık 8. havalimanıdır.

  Valensiya Havalimanı (VLC)
  Website: www.aena.es
  Telefon: +34 902 40 47 04
  Ulaşım: Havalimanından şehir merkezine V-30 karayolu üzerinden 20 dakikada ulaşmak mümkün.

  Toplu Ulaşım

  Otobüs
  Valensiya şehrinin ulaşım yükünü büyük oranda otobüs hatları çekmektedir. Hemen hemen şehrin her köşesi uzanan otobüs hatları ile tüm şehri gezebilirsiniz. Birçok otobüs durağında dijital göstergelerde bir sonraki otobüsün gelişine kalan dakika gösterilmektedir. Otobüse binmek isteyen yolcuların, otobüs şoförüne el işareti yapması gerekir; aksi taktirde otobüsler durmayabilir.

  Metro
  Yoğun sezonda şehrin trafiğinden ve aşırı sıcaklardan uzak, konforlu bir ulaşım aracı da metrodur. Şehrin yoğun bölgelerine uzanan metro hatları ile rahat bir ulaşım hizmeti sunulmaktadır. Metro durakları uzaklıklara göre A, B, C ve D olarak bölge bölge ayrılmış. Metro ile havalimanından şehre yapacağınız yolculuklar için normal bilet fiyatının üstüne ekstra bir bedel daha ödemeniz gerekmektedir. Yalnızca şehir içinde metro kullanımı için A bölgesi bileti size yetecektir. Biletleri metro duraklarındaki otomatlardan veya büfelerden alabilirsiniz. Dilerseniz kart satın alıp aynı karta yükleme yaparak da metroları kullanabilirsiniz.

  Tren
  Tüm Avrupa'da olduğu gibi Valensiya'da da tren hatları şehirler arası ulaşım hizmetini başarıyla vermektedir. Valensiya merkez tren istasyonundan örneğin Barselona'ya hızlı trenler ile yolculuk edebilirsiniz. Bilet fiyatlarının son dakikada biraz yüksek olması sebebiyle, planlarınızı önceden yapıp daha uygun fiyata almanızı tavsiye ederiz. Ya da daha konforlu olması ve tamamen herşeyden bağımsız olabilmeniz açısından Valensiya'da uygun oto kiralama ile dilediğiniz yere dilediğiniz saatte gidebilirsiniz; üstelik bagajınızı da istediğiniz gibi doldurur, geçerken beğendiğiniz yerlerde duraklayabilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  İspanya Seyahat Bilgisi

  Valensiya Seyahat Rehberi