Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  MAYORKA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Mayorka'da Araç Kiralama şimdi Auto Europe farkıyla

  İspanya'nın İbiza ile birlikte en ünlü iki adasından biri olan Mayorka adası; havası, kumsalları, doğası ve gece hayatıyla tam bir turizm merkezidir. Bu yüzden de Avrupa'nın en yoğun havalimanlarından birine sahiptir. Yılda ortalama 300 güneşli gün ile yılın büyük bir kısmında gezilebilir olan adada; deniz-kum-güneş üçlüsüne doyacaksınız.

  Auto Europe ile rezerve ettiğiniz aracınızı teslim aldıktan sonra hemen yola koyulmalısınız. Zira cıvıl cıvıl bir şehir merkezi ve harika bir deniz sizi bekliyor olacak. Mayorka'da araç kiralama ile adanın her köşesini gezme imkanına sahip olmakla birlikte, sıcak havanın kötü etkilerinden de yolculuğunuz sırasında korunabilirsiniz. Konaklayacağınız otelin otoparkına park edebileceğiniz kiralık aracınızla her gün adanın farklı köşelerinde deniz keyfi yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Şehir merkezinde Palma Kathedrali ve Castell de Bellver Şatosu gezilmesi kültür mirasları. Mayorka tatilinizde uğramanız gereken tatil beldeleri ise Magaluf, Alcudia ve Pollensa olarak sıralanabilir. Kiralık aracınızla rahatlıkla ulaşabileceğiniz buralarda keyfili saatler geçireceğinizden eminiz.

  Trafik ve Otopark

  Adada araç kullanırken sürücülerin dikkat etmesi gereken en önemli husus diğer tüm Avrupa ülkelerinde de oldukça hassas trafik kuralları olan tüm yolcuların emniyet kemeri takması ve yayaların yol hakkıdır. Özellikle Yaz döneminde yoğunlaşan ada nüfusu ile araç trafiği de merkezde kendini hissettirmektedir. Mayorka'da araç kiralama ile adanın farklı noktalarına Ma-20, Ma-1, Ma-15 ve Ma-13 karayolları üzerinden gidebilirsiniz. Her biri adanın farklı yönlerine giden bu karayollarında sık sık hız kontrolleri yapılmaktadır.

  Otopark
  Mayorka adasında yol kenarlarında ücretli ve ücretsiz park yerleri mevcut. Aracınızı ücretli park yerlerine park ederken, ücreti park yeri yakınında bulunan otomattan ödemeli ve park fişini aracın ön konsoluna görünür şekilde koymanız gerekmektedir. Mavi renk ile çizilmiş park yerlerinin ücretli olduğuna dikkat etmenizi öneririz. Adanın kalabalık olduğu dönemlerde alternatif olarak şehir merkezinin birkaç yüz metre dışına park edip, merkeze yaya olarak devam edebilirsiniz. Adada bulunan birçok otelin kendi müşterileri için ayırdığı otoparkler bulunmaktadır.

  Coğrafi Bilgiler

  İspanya'nın en büyük adası olan Mayorka, yılda 300 güneşli gün ile tam bir tatil cennetidir. Kısa süren Kış mevsimi genelde yağışlı ve ılık geçmektedir. Özellikle Kasım ve Aralık aylarında su baskınlarına varan bir yağış miktarı ile karşı karşıya kalan Mayorka'da buna karşılık Yaz mevsiminde ise sıcaklıklar 40℃'lere kadar tırmanmaktadır. Adanın tüm plajları ince kumlu olup, girintili yapısı nedeniyle adada çok fazla koy bulunmaktadır.

  Mayorka Havalimanı

  Mayorka Havalimanı şehrin yaklaşık olarak 9 kilometre doğusunda yer almaktadır. Barselona ve Madrid havalimanlarından sonra İspanya'nın üçüncü büyük havalimanı olan Mayorka Havalimanı, dört terminalden oluşmaktadır. Yıllık ortalama yolcu sayısı 25 milyon olan havalimanı Avrupa'nın en yoğun havalimanlarındandır. Mayorka'da araç kiralama işlemlerinizi havalimanından yapabilirsiniz. Avrupa'nın birçok şehrinden direk uçuşlar bulunmakla birlikte, Barselona ve Madrid aktarmalı uçuşlar da bulunmaktadır.

  Palma de Mallorca Havalimanı (PMI)
  Website: www.aena.es
  Telefon: +34 913 211 000
  Ulaşım: Havalimanından Mayorka merkezine Ma-20 karayolu üzerinden 18 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca tatil sezonunda her 15 dakikada bir otobüs seferi düzenlenmektedir.

  Toplu Ulaşım

  Mayorka'da toplu taşıma hizmeti tren, metro ve otobüslerle sağlanmaktadır. Toplu taşıma ile adanın birçok bölgesine ulaşmak mümkün. Merkez tren istasyonu olan Palma Intermodal Stacion'dan demiryolu ile Palma - İnca ve Palma - Soller arası seferler düzenlenmektedir. İki adet metro hattı da şehir merkezi ile banliyö arasında hizmet vermektedir.

  Faydalı Linkler

  İspanya Seyahat Bilgisi

  Mayorka Turizm Rehberi