Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  MİNORKA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Minorka'da Araç Kiralama ile özgürlüğün tadını çıkarın

  Balear adalarından biri olan Minorka için tatil adası dersek yanıltmış olmayız. Yerli nüfusun oldukça az olduğu ve en büyük geçim kaynağının turizm olduğu bu ada havaların ısınmaya başlamasıyla turist akınına uğramaktadır. Son yıllarda artan inşaat alanlarıyla birçok avrupalı da burada bulunan yazlık evlerinde uzun süreli Yaz tatilleri yapmaktadır. Küçük bir havalimanı ve oldukça yoğun işleyen bir deniz limanı bulunan adada, ulaşım daha çok feribotlarla sağlanmaktadır. İspanya anakarasından diğer Balear adalarına kadar yakın konumda olan tüm lokasyonlara ulaşım sağlayan tekne ve feribotlar neredeyse her saat yabancı turisteri adaya taşımaktadır.

  Auto Europe üzerinden kiralayacağınız aracınızı Minorka Havalimanı'ndan teslim alabilirsiniz. Teslim aldığınız aracınız ile valizlerinizi konaklayacağınız otelinize bıraktıktan sonra hemen yola koyulmanızı tavsiye ederiz. Minorka'da araç kiralama ile adanın tamamını keşfetme şansınız olacak. Yolda ilerlerken dilediğiniz yerde durabilecek ve dilediğiniz yerde daha uzun vakit geçirebileceksiniz.

  Minorka'da kırsal bölgelerde antik çağlara ait kalıntılar bulunmaktadır. Adanın birçok bölgesinde yer alan köylerde bulunan konakları gezebilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Gündüzlerinizi adanın birçok yerinde bulunan keyifli plajlarda geçirebilir, akşam yemeğinizi Akdeniz mutfağından lezzetlerle tatlandırabilirsiniz. Kısacası Minorka ve Balear adalarında sevdiklerinizle keyifli bir tatil geçireceğinizden eminiz.

  Trafik ve Otopark

  Minorka'da araç kullanmak oldukça kolay denebilir. Şehir içi yolları oldukça düzenli olan adada, adanın farklı noktaları arasındaki yollar da sürüş açısından rahat. Minorka'da araç kiralama ile adanın birçok noktasına otoyollar üzerinden ulaşabilirsiniz. Adanın doğusunda bulunan Mahon ile batısında bulunan Ciutadella de Menorca'yı birbirine bağlayan Me-1 karayolunu kullanabilirsiniz. Bu iki lokasyon arasındaki mesafe yaklaşık 47 kilometre olup yaklaşık 50 dakikada araç ile katedilebilir.

  Tüm Avrupa'da olduğu gibi Minorka'da da trafite özellikle özen göstermeniz gereken bazı kurallar mevcut. Minorka trafik ekipleri; seyir halindeyken sürücülerin ellerini kullanarak telefonla konuşması ve araç içindeki yolcuların emniyet kemerlerinin takılı olmaması konusunda oldukça hassas. Şehir içi ve otoyollarda bulunan hız limitlerine dikkatle uymanızı tavsiye ederiz. Aksi durumlarda beklenmedik yüksek para cezalarıyla karşılaşabilirsiniz.

  Otopark
  Cadde ve sokak kenarlarına park ederken park yerinin hangi renkte olduğuna dikkat etmelisiniz. Tüm İspanya'da olduğu gibi Minorka'da da mavi renkte olan park yerleri ücretlidir; beyaz park yerleri ise ücretsizdir. Aracınızı park ettiğiniz tüm park yerlerinde süre kısıtlamalarına dikkat etmelisiniz. Ödemelerinizi park yeri yakınlarında bulunan otomatlardan yapabilirsiniz. Ödeme yaptıktan sonra otomattan temin ettiğiniz park fişinizi kiralık aracınızın iç kısmına, ön konsola ve görünür şekilde koymanız gerekmektedir. Süresi geçen park fişleri park cezası almanıza neden olabilir. Marina, plaj ve çarşı yakınlarında bulunan açık ücretli otoparklara da aracınızı bırakabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Akdeniz iklimine sahip olan Minorka adası, Yaz mevsiminde oldukça sıcak olmaktadır. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklıklar 32℃ civarında olurken Kış mevsiminde ise 7℃ ile 10℃ arasında olmaktadır. Kış aylarında oldukça yağışlı olan adada bu mevsimde sert rüzgarlarda çıkmaktadır. Nisan ayının başı ile birlikte başlayan yaz turizmi Kasım ayının ortalarına kadar devam etmekte.

  Minorka Havalimanı

  Tek terminal binası bulunan Minorka Havalimanı yılda ortalama olarak 2,5 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Havalimanı, Mahon'un yaklaşık 5 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Havalimanının adı da burdan gelmektedir. Minorka'da oto kiralama sonrası araç teslimatları havalimanından yapılabilir.

  Minorka / Mahon Havalimanı (MAH)
  Website: www.aena.es
  Telefon: +34 971 115 70 49
  Ulaşım: Havalimanından Mahon merkeze Me-12 karayolu üzerinden 7 dakikada ulaşabilirsiniz.

  Toplu Ulaşım

  Adanın toplu taşıma yükünü otobüsler çekmektedir. Adanın batısı ile doğusu arasındaki ulaşımı da sağlayan otobüsler ile birçok noktaya ulaşabilirsiniz. Diğer adalar ile Barselona ve Valensiya'ya feribot seferleri bulunmaktadır. Yaklaşık 5 saat süren feribot yolculuğu sonunda Barselona'ya ulaşmak mümkün. Ayrıca küçük teknelerle de Formentera ve İbiza adalarına ulaşım mevcuttur.

  Faydalı Linkler

  Minorka Seyahat Rehberi