Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  MALAGA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Malaga'da Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Auto Europe uluslararası düzeyde 180 ülkede hizmet veren oto kiralama aracı kurumudur. 24,000 üzeri istasyonda yerel ve uluslararası oto kiralama şirketleri ile olan işbirliğimiz sayesinde müşterilerimize düşük fiyatlara yüksek kalitede hizmet sunabilmekteyiz. Her türlü araç sınıfından araçlarımız mevcuttur. Malaga'da araç kiralama aramanızı bizimle gerçekleştirerek taleplerinize uygun olan aracı bulabileceğinizden eminiz.

  Coğrafi Bilgiler

  Nüfus bakımından Malaga İspanya'nın en büyük altıncı şehri konumundadır ve Endülüs bölgesinin Akdeniz sahilinde yer almaktadır. Ayrıca Avrupa'nın güneydeki en büyük şehri olan Malaga, "Costa del Sol", yani " Güneş Sahili " anlamına gelen bir liman ve sahil şehridir. Yaz aylarındaki yüksek sıcaklıklar Akdeniz'den esen serin rüzgarlar seyesinde katlanılabilir olmaktadır. Yaz sezonu Nisan - Kasım ayları arasındadır.

  Malaga Havalimanı

  Malaga Havalimanı, Costa del Sol'un en önemli uluslararası havalimanıdır ve Madrid-Barajas, Barselona ve Palma de Mallorca Havalimanlarından sonra 4. büyük havalimanı konumundadır. Havalimanı üç terminalden oluşmakta olup, 60 ülkeye uçuşlar düzenlenmektedir.

  Resmi Adı: Malaga -Costa del Sol Airport ( AGP)
  Adres: Av Comandante Garcia Morato , S / N, 29004 Malaga , İspanya
  Website: www.aena.es
  Telefon: +34 952 04 84 84

  Toplu Ulaşım

  María Zambrano Tran Garı Malaga'ya aittir ve şehir merkezinin güneybatısındadır. Bu tren garından AVE (Yüksek Hızlı Tren) sayesinde İspanya 'nın 17 büyükşehrine bağlantılar sunulmaktadır. AVE-Experience, Renfe tarafından işletilmektedir.

  Malaga Otogarı María Zambrano Tran Garının yanında olduğundan tren yolculuğuna bağlantılı olan otobüslere zaman kaybetmeden ulaşılabilmektedir. Otogardan hareket eden otobüsler şehir içi seferlerinin yanı sıra şehirler arası hizmet verdiklerinden, Marbella ve Cordoba gibi İspanya'nın farklı şehirlerine otobüslerle seyahat edilebilmektedir.

  Muelle De Heredia Otobüs İstasyonu: Bu duraktan hareket eden otobüslerle Malaga çevresindeki şehirlere ulaşabilmektedir.

  Trafik ve Otopark

  İspanya'da araç kullanımı turistler tarafından çok tercih edilmektedir. İspanya'nın sunmuş olduğu doğa ve tarih güzelliklerini keşfetmek isteyenler, Malaga'da araç kiralama gerçekleştirerek seyahatlerine başlayabilirler. Örneğin; A-92 otoyolunu kullanarak Malaga'dan Sevilla'ya ya da kıyı rotasını tercih ederek Malaga'dan Barcelona'ya seyahat edebilirsiniz. Seyahatiniz sırasında farklı bir şehirle tanışmak isteyenlere ise kesinlikle Alicante'de duraklamayı tavsiye ederiz.

  İspanya'da Araç Kullanımı Hakkında Tavsiyeler:

  • İspanya'da araç kullanımı Türkiye'nin trafiğine çok benzemektedir. Araç kullananlar biraz sabırsız olabilmektedir.
  • Sol şeridi sadece araçları sollarken ya da hızlı araç kullanmanız halinde kullanınız.
  • Genelde aracınızı sağ ya da orta şeritte kullanmayı tercih edin.
  • İspanya'da araç kullanım yaşı 18 olarak belirlenmiştir. Çoğu oto kiralama şirketi 21 yaş ve altında olan kiracılar/sürücüler için yaş sınırlaması koymaktadır. Bunun yanı sıra 25 yaş altında olan sürücülerden ek olarak genç sürücü bedeli talep etmektedir. Bu bedeller aracı teslimn alırken oto kiralama şirketine ek olarak yapılmaktadır. Ek ücretler hakkında daha detaylı bilgi için Voucher üzerinde belirtilen ek hizmetler bölümüne bakın.
  • Araç kullanımı sırasında cep telefonu kullanımı kesinlikle yasaktır.
  • Araç içersinde bulunan herkesin emniyet kemerlerini kullanması zorunludur.
  • Paralı otoyollar " Autopista de peaje " olarak adlandırılmaktadır. " Peaje " kelimesini gördüğünüzde kullandığınız ya da kullanmak istediğiniz otoyolun paralı olduğu anlamına gelmektedir.
  • Şehir merkezinde otopark bulmak oldukça zordur ve genel olarak ücretsiz otopark bulunmamaktadır. Katlı otoparklar tercih edilebilmektedir.