Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  SANTİAGO'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Santiago'da Araç Kiralama ile tatile start verin

  İspanya'nın önemli turizm beldelerinden olan Santiago'da araç kiralama ile tatilinizi daha konforlu ve daha özgür geçirebilirsiniz. Aracınız ile dilediğiniz zaman dilediğiniz başka bir şehre gidebilir ve saat sınırlamasını ortadan kaldırabilirsiniz. Dilerseniz aracınızı Santiago'da teslim alabilir ve tatilinizi noktalayacağınız başka bir şehirde iade edebilirsiniz. İspanya tatilinizde Auto Europe avantajlarından ve fırsatlarından yararlanmak için websitemizi ziyaret edebilir veya 0850 390 28 67 nolu destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

  Santiago özellikle Yaz mevsiminde oldukça hareketli bir şehir. Şehir merkezinde ve çevresinde hem tarihi hem de Yaz turizmine hitap eden birçok yapılacak şey var. Santiago tatilinizde uğramanız gereken duraklardan biri şehir merkezinde bulunan ünlü Santiago Kathedrali. Kathedralin biraz ilerisinde dünyanın ilk otellerinden yani konaklama hanlarından biri bulunmaktadır. Zamanının lüks konaklama yerlerinden olan Hospital de los Reyes Católicos gezilmesi gereken yerlerden biri olarak listenizde yer almalı. Şehrin ünlü Rua do Franco caddesinde de keyifli vakit geçirebilir ve restaurantlardan birine oturup yöreye ait lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

  Santiago tatilinizde aracınızı havalimanı, tren istasyonu ve şehir içi ofislerinden teslim alabilir ve buralara iade edebilirsiniz. İhtiyacınıza göre dilediğiniz kategoride aracı en uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz. İhtiyaç durumunuza göre dilerseniz kiralamanıza bir de GPS, yani diğer adıyla navigasyon ekleyerek gideceğiniz yerleri kolayca bulabilirsiniz. Her türlü ihtiyacınızı düşünen Auto Europe ile iyi tatiller dileriz..

  Trafik ve Otopark

  Şehir içi trafiği oldukça yoğun olan Santiago'da araç kullanırken diğer sürücülere dikkat etmenizi öneririz. Sol şeridi yalnızca sollamalar için kullanmanız uyum açısından önemlidir. Şehirler arası bağlantı yollarında sık sık yapılan hız kontrolleri nedeniyle hız limitlerine özenle uymanızı öneririz. Şehir içinde hız sınırı bazı bölgelerde 30 km/saat, bazı bölgelerde ise 50 km/saat'tir. Araç kullanırken diğer ülkelerde de olduğu gibi cep telefonuyla konuşmak yasak ve araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemerlerini bağlı bulundurması gerekmektedir. Santiago'dan diğer yakın şehirlere karayolu üzerinden rahatça ulaşabilirsiniz. Önemli bir turizm şehri olan Vigo'ya 1 saatte ulaşmak mümkün. Vigo ile Santiago arasındaki mesafe AP-9 karayolu ile yaklaşık 90 kilometredir. Diğer önemli bir şehir olan A Coruna da tam ters istikamette yaklaşık 70 kilometre mesafede bulunmaktadır. A Coruna'ya da yaklaşık 50 dakikada ulaşmak mümkün.

  Santiago'da araç kiralama işlemlerinizi tamamlayıp aracınızı teslim aldıktan sonra, kiralama ve sigorta belgelerinizi araç içinde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Karşılaşacağınız herhangi bir polis kontrolünde bu belgelerinizi ibraz etmeniz gerekecektir.

  Otopark
  Santiago şehir merkezinde uygun bir park yeri bulmak birçok turistik belde de olduğu gibi zorlaşabilir. Şehir içinde mavi ile çizilmiş park yerlerine ücretli olarak park edebilirsiniz; fakat bu park yerlerinin süre kısıtlamalarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Zira birçok ücretli park yerinde iki saat süre sınırlaması bulunmaktadır. Tatilde park yerine çok fazla ücret ödemek istemeyen müşterilerimize şehrin biraz dışında ama yürüme mesafesinde bulunan, Santa Marta y Salguerinos otoparkını tavsiye edebiliriz. Bu otopark günlük 1,50 Avro'dur.

  Coğrafi Bilgiler

  Ilıman iklime sahip olan Santiago şehri yıl boyunca ılık havasıyla bilinmektedir. Kış aylarına sıcaklıklar 5℃ ile 7℃ arasında olurken; Yaz aylarında ender olarak 25℃'nin üzerine çıkmaktadır. Yılda ortalama olarak 141 yağışlı güne sahip olan Santiago, yağmurlar şehri olarak da bilinir. Toplam nüfusu yaklaşık 420.000 olan şehir, İspanya'nın kuzeybatısında ve Portekiz'in de kuzeyinde bulunmaktadır.

  Santiago Havalimanı

  Galiçya bölgesinin en büyük havaalanı olan Santiago de Compostela Havalimanı, şehrin 16 kilometre dışında bulunmaktadır. Toplu taşıma ile şehir merkezine ulaşımın mümkün olduğu havalimanından Santiago'da oto kiralama işlemleri de yapılabilir.

  Santiago de Compostela Havalimanı (SCQ)
  Website: www.aena.es
  Telefon: +34 902 40 47 04
  Ulaşım: Havalimanından Santiago şehir merkezine A-54 karayolu üzerinden gidebilirsiniz. 16 kilometrelik bu mesafeyi yaklaşık 22 dakikada katedebilirsiniz.

  Toplu Ulaşım

  Şehrin ulaşım yükünü çeken otobüs garı ve tren istasyonu, bölgenin de en önemli bağlantı noktalarından biridir. Merkez tren istasyonundan her gün belirli saatlerde Bilbao, Vigo ve Madrid'e seferler düzenlenmektedir. Merkez tren istasyonu şehrin merkezinde bulunmaktadır ve tarihi yapıların bulunduğu çarşı bölgesi ve kathedrallere yürüme mesafesindedir.

  Merkez otobüs garı da şehrin merkezine oldukça yakın konumdadır ve bölgenin hem şehir içi hem de şehirler arası önemli ulaşım noktalarından birisidir. Estacion de Autobuses olarak adlandırılan otobüs garından Portekiz ve Fransa'ya da otobüs seferleri bulunmaktadır.

  Faydalı Linkler

  İspanya Seyahat Bilgisi