Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  GRAN KANARYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Gran Kanarya'da Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Kanarya Adaları'nın en popüler adası olan Gran Kanarya'ya her yıl yaklaşık 2 milyon turist gelmektedir. Havasıyla, doğasıyla ve harika deniziyle tam bir tatil cenneti olan Gran Kanarya'da araç kiralama yaparak tatilizde özgürce ve saat kısıtlaması olmadan dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Auto Europe üzerinden yapacağınız kiralama sonrası aracınızı havalimanı veya limandan teslim alabilirsiniz. En uygun fiyatlarla, en avantajlı araç kiralama teklifleri için websitemize kaydolabilir ve kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz.

  Adanın en çok beğenilen ve en çok ziyaret edilen kısmı güney kısmıdır. İsmi Maspalomas olan adanın güney kısmı hem plajları bakımından hem de gece hayatı bakımından oldukça zengindir. Gezilecek birçok yeri bulunan Maspalomas'da ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte masmavi denizin keyfinden kendinizi alıkoyabildiğiniz zamanlarda su parklarını ve farklı tema parkları gezmenizi tavsiye ederiz. Plajları da son derece keyif verici olan Gran Kanarya'da doğal kum tepeleri eşsiz bir görüntü sergiler. Gündüzlerinizi plajda ve tema parklarında biraz gezerek biraz da dinlenerek geçirirken, Gran Kanarya ve Maspalomas gece hayatı için enerji depolamalısınız. Her anlamda oldukça tatmin edici olan Gran Kanarya ve diğer Kanarya Adaları, size unutulmaz bir tatil yaşatacaktır, bundan eminiz!

  Trafik ve Otopark

  İspanya'da ve diğer tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Gran Kanarya'da da trafikte iken araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır. Alkol promil sınırı 0,5 olan adada, ehliyet alalı henüz iki yılı doldurmamış sürücüler için bu sınır 0,1 promildir. Araç kullanırken telefonla konuşulması yasaktır ve özellikle Avrupa trafiğine yabancı olan sürücülerin yayalara da dikkat etmesi gerekmektedir. Zira yol geçiş üstünlüğü yayalarda olduğundan buna alışık yerel veya Avrupa halkı, aracın duraklayacağından emin olarak karşıdan karşıya geçişe başlamaktadır. Yaya şeritlerine yaklaşıldığında mutlaka hızınızı kesmenizi ve yaya olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Gran Kanarya'da araç kiralama ile adanın farklı noktalarında bulunan ve gizli kalmış koylar ile plajları keşfedebilirsiniz. Dilerseniz aracınızı limana park edip diğer Kanarya Adaları'na feribot ile geçebilirsiniz.

  Otopark
  Özellikle Yaz mevsiminde adanın hareketli noktalarında ve plaj yakınlarında müsait park yeri bulmak zorlaşabilir. Müsait bir park yeri bulduğunuzda park yerinin sarı ile çizilmiş olmadığından emin olunuz. Çünkü sarı ile çizilmiş park yerlerine park etmek farklı sebeplerden ötürü yasaktır. Beyaz ile çizilmiş olan park yerleri ücretsiz park yerleridir. Mavi ile çizilmiş olan park yerleri ücretli olup bu park yerlerindeki park süre kısıtlamalarına dikkat etmelisiniz. Ücretli park yerlerinin ücretini park yeri yakınında bulunan otomatlarda ödeyerek ödeme karşılığında aldığınız park fişini araç içinde, ön konsola görünür bir şekilde bırakmanız gerekmektedir.

  Coğrafi Bilgiler

  Kanarya Adaları'nın üçüncü büyük adası olan Gran Kanarya adası, Atlantik Okyanusu'nun kuzeybatı Afrika kıyılarına yakın konumda yer almaktadır. Gran Kanarya, Tenerife ve Fuerteventura adaları arasında yer almaktadır. Afrika kıtasına olan uzaklığı 150 kilometredir. Yağışların Kış aylarında gözüktüğü adada, Yaz ile Kış mevsimi arasında çok fazla sıcaklık farkı bulunmamaktadır. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarının sıcak ve kurak geçtiği adada Yaz mevsiminde nadiren bulutlanma görülür. Toplam nüfusu yaklaşık 850.000 olan Gran Kanarya'nın nüfus yoğunluğu diğer Kanarya adalarına göre daha yoğundur.

  Gran Kanarya Havalimanı

  Kanarya Adaları'nın en kalabalık, İspanya'nın ise en kalabalık beşinci havalimanı olan Gran Kanarya Havalimanı yılda ortalama 10 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Avrupa'nın birçok noktasından direk uçuşların bulunduğu Gran Kanarya Havalimanı'na Türkiye'den direk uçuş bulunmamaktadır. Uçuşlar genel olarak Madrid üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir.

  Gran Kanarya Havalimanı (LPA)
  Website: www.grancanaria-airport.net
  Adres: Carretera General del Sur, s/n, 35014 Las Palmas de Gran Canaria, İspanya
  Telefon: +34 928 57 91 30
  Ulaşım: Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 19 kilometredir. GC-1 karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Toplu Ulaşım

  Gran Kanarya'da tren hattı bulunmamaktadır. Bunun yerine Global firmasının otobüs hatları adanın büyük bir kısmının ulaşım yükünü çekmektedir. Adan genelinde toplu taşımanın sınırlı olması Gran Kanarya'da oto kiralama imkanını daha bir avantajlı hale getirmektedir. Havalimanı ile şehir arasında da ulaşımı sağlayan otobüs hatları ile ilgili şu bilgileri sizinle paylaşabiliriz:

  Havalimanı Yönü:

  • İlk Sefer: 05:45
  • Son Sefer: 21:40 ve 22:40
  • 06:00 ile 20:00 arası saatte iki otobüs hareket etmekedir.

  Las Palmas de Gran Kanarya Yönü:

  • Son Sefer: 21:15, 22:15 ve 23:15
  • 06:00 ile 20:15 arası iki otobüs hareket etmektedir.

  66 numaralı otobüs hattı havalimanı ile turizm bölgesi olan Maspalomas arasında hizmet vermektedir. Her saat her iki yöne de otobüs seferi mevcut.

  Faro de Maspalomas Yönü:

  • 07:20 ile 20:20 arası

  Havalimanı Yönü:

  • 06:20 ile 19:20 arası

  Faydalı Linkler

  İspanya Seyahat Bilgisi

  Gran Kanarya Turizm Rehberi