Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  TÜRKİYE'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Türkiye'de Araç Kiralama şimdi Auto Europe farkıyla

  Auto Europe, 1954 yılında kurulup, 50 yılı aşkın süredir oto kiralama sektöründe hizmet vermektedir. İlk kurulduğunda sadece 10 kişiden oluşan ekibi, yıllar içersinde oto kiralama şirketleri ile olan işbirliği sayesinde global bir şirket haline dönüşmüştür. 180 ülkede 24,000 üzeri istasyonda araç kiralama işlemi yapabilen geniş ağı ile müşterilerine en iyi hizmeti sunma hedefindedir.

  Auto Europe ile araç veya lüks-spor araç kiralayabilirsiniz. Tüm bunlara piyasanın en uygun fiyatları karşılığında, hem internet sayfası üzerinden hem de telefonla müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla ulaşmak mümkün. Türkiye’de araç kiralama mı arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz! Kiralık aracınızı websitemiz üzerinden birkaç adımda rezerve edebilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum ve daha birçok noktada en uygun fiyatlarla kaliteli hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

  Auto Europe Terimleri

  Aracı Kurum (Broker): Auto Europe oto kiralama aracı kurumudur. Aracı kurum olarak kendine ait filosu bulunmamaktadır. Sadece işbirliği içersinde bulunduğu ortaklarının araçlarını kiralamaktadır. Böylece uygun fiyatlara ve birçok istasyonda teslim alabileceğiniz kiralık araç hizmeti sunulmaktadır.

  Voucher: Voucher, araç rezervasyonu yapan müşterilere gönderilen rezervasyon belgesidir. Voucher üzerinde kiralama ile ilgili tüm bilgiler detaylı olarak belirtilmiştir. Kiralamayı gerçekleştirecek kişinin adı-soyadı, araç alış-iade istasyonu, oto kiralama şirketinin adı, araç alış-dönüş tarihi/saat vb. bilgiler yer almaktadır. Ayrıca rezervasyon genel şart ve koşulları ve dahil olan ve olmayan hizmetler de Voucher üzerinde belirtilmiştir.

  Auto Europe olarak, Voucher üzerinde belirtilen tüm bilgileri okumanızı, olası sorularınızda 0850 390 28 67 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

  İştirak Payı: Tüm araçlarımız zorunlu trafik sigortası ile güvence altına alınmakta olup, hasar ya da hırsızlık durumlarında iştirak payı tahsil edilmektedir. İştirak Payı, kiralık aracın hasar ya da hırsızlık durumlarında kiracıdan tahsil edilen “risk bedeli” olarak tanımlanabilmektedir. Araç sınıfına ve oto kiralama şirketlerine göre değişebilmekte olan iştirak payı hakkında daha detaylı bilgilere buradan ya da voucher üzerinde “Genel Şartlar ve Koşullar” sayfalarında bulabilirsiniz. Aracı teslim alırken bloke edilen depozito bedeli genelde İştirak Payı + KDV + Yakıt Bedeli olarak belirlenmektedir.

  İştirak Payı İadesi: Bu hizmet Auto Europe tarafından sunulmakta olup, kiracının hasar ya da hırsızlık durumunda oto kiralama şirketine ödemiş olduğu iştirak payının kiracıya iade edilmesidir. Bu hizmet rezervasyon sırasında ek olarak satın alınmalıdır. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

  Oto Kiralama Yaşı: Türkiye'de oto kiralamak isteyen kiracıların, sürücü belgelerini kira başlangıcından en az 1 yıl önce almış olmaları ve 21 yaş ve üzeri olmaları gerekmektedir. Çoğu oto kiralama şirketi 25 yaş altında olan sürücülerden ek olarak genç sürücü hizmet bedeli talep etmektedir. 75 yaş ve üzeri olan kiracılardan ise yaşlı sürücü hizmet bedeli ya da ek sigorta yaptırılması gerekmektedir. Lütfen belirtmiş olduğumuz bilgilerin oto kiralama şirketlerine ve araç sınıflarına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Tüm bu bilgilere yine voucher üzerinde ulaşmak mümkün.

  Kiralık Araç ile Türkiye Yollarında

  Türkiye'de araç kiralama ile bazı müşterilerimiz şehir içi ihtiyaçlarını giderirken bazı müşterilerimiz de şehirler arası yolculuk tercih etmektedir. Her iki durum için de oldukça kullanışlı olan araç kiralama sırasında dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Örneğin herhangi bir kaza veya hasar durumunda kaza raporu oluşturup bunu polise onaylatmanız sigortanızın kullanılabilmesi için önemlidir. Ayrıca herhangi bir radar veya park cezası almadığınızdan emin olun. Bu tip cezalar araç plakasına yazılmakta olup, kiralama şirketine daha sonra iletilmektedir ve dolayısıyla ceza bedeli kira süresince sorumlu olan müşteriye aittir. Böyle bir durumda ceza bedellerine ek hizmet bedelleri de kiralama şirketi tarafından uygulanabilir. Bu ek bedeller voucher üzerinde kiralama koşulları bölümünde yer almaktadır.

  Araç kiralamanın bir diğer önemli noktası da aracınızı hangi yakıt durumu ile alıp hangi yakıt durumu ile iade ettiğinizdir. Aracınızı rezerve ederken seçenekler arasında yer alan dolu-dolu veya dolu-boş tercihini yapabilirsiniz. Yakıt kuralı ile ilgili daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

  Oto kiralama şirketinin acil durum hattını ve aşağıda belirtilen acil numaraları yanınızda bulundurmayı unutmayınız:

  • Acil Servis 112
  • Yangın İmdat 110
  • Alo Trafik 154
  • Polis İmdat 155
  • Jandarma İmdat 156

  Şimdiden iyi bir kiralama geçirmenizi dileriz!

  Faydalı Linkler

  Türkiye Seyahat Bilgisi

  Sık Sorulan Sorular

  Başa Dön