Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  KEMER'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Kemer'de Araç Kiralama ile Olympos ve Phaselis sizlerle

  Antalya'nın ilçesi olan Kemer; körfezin batısında bulunmaktadır ve kıyısı da doğuya bakmaktadır. Bazı kıyıları ve plajları taşlık bazıları ise kumluktur. Fakat diğer bölgelerde de olduğu gibi misafirlerini karşılayan eşsiz berraklıkta bir denizi vardır. Kemer'in genelinde çok sayıda beş yıldızlı tesis mevcut olduğu gibi çok sayıda da küçük butik oteller vardır. Konaklama imkanının fazla olduğu ilçede hem otellere ait plajlar hem de halk plajları kullanılabilmektedir. Denizin keyfini çıkardıktan sonra kıyıda güneşin altında buz gibi bir dondurma veya keyifli bir içki; kıyıda bulunan kafeteryalar ve restaurantlar tarafından ayağınıza kadar servis edilebilir. Ailenizle birlikte huzurlu ve konforlu bir tatil geçirebileceğiniz Kemer'in gece hayatı da oldukça hareketlidir. Faklı dallarda birçok müzik türünü eğelence seven misafirlerine sunan Kemer gece hayatı, kendinize ve sevdiklerinize Kemer hatırası hediyelikler alabileceğiniz çarşısı ve misafirperver halkı size unutulmaz bir tatil geçirmeye yetecektir.

  Kemer; deniz, dağlar ve çam ormanlarının arasında bulunan şirin bir tatil beldesidir. Kemer'de araç kiralama ile yakın çevrede bulunan güzellikleri ailenizle birlikte konforlu kısa yolculuklarla keşfedebilirsiniz. Phaselis ve Olympos antik kentlerine kiralık aracınız ile kolaylıla ulaşabilirsiniz. Burada tarihe eşsiz doğa eşliğinde keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Çıralı ve Olympos tepelerinde sonsuz ateş adı verilen ve doğal ateş kaynağına sahip yanartaşı da görebilirsiniz. Turunuza dahil etmeniz gereken diğer yerler ise Göynük Kanyonu, Tekirova ve Beldibi Mağrası'dır. Özellikle Beldibi hem meşhur Beldibi Mağrası ile hem de şirin beldesi ile çok sayıda turist ağırlamaktadır. Kemer'de oto kiralama ile Beldibi Mağrası'na 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Beldibi'nin Kemer'e olan mesafesi 28 kilometredir.

  Trafik ve Otopark

  Kemer merkezi trafik için küçük bir bölgedir. İlçe içinde insan trafiği araç trafiğine göre çok daha yoğun olduğundan hız sınırı bazı ara caddelerde 30km/saat, bazı caddelerde ise 50km/saat'tir. Düzenli olan ilçe trafiğinin akışı da kavşaklarla rahatlatılmış. Kemer'den Antalya merkeze, Antalya Havalimanı'na, Belek, Side gibi diğer tatil bölgelerine D400 karayolu ile ulaşabilirsiniz. İlçeler arası karayollarında sık sık hız kontrolü yapılmaktadır. Kemer'den Antalya merkez 47 kilometre, havalimanı 58 kilometre ve Belek 87 kilometre mesafededir. Kemer'de araç kiralama ile Muğla'nın ilçesi olan Fethiye'ye de D350 karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Fethiye'nin mesafesi de 230 kilometredir.

  Otopark
  Kemer'de yol kenarlarının çoğu park etmek için müsaittir. Marina bölgesinde Auto Europe ile kiraladığınız aracınızı yine yol kenarlarına veya ücretli açık otoparklara bırakabilirsiniz. Ayrıca tüm otellerin de kendi müşterileri için otoparkları veya park alanları mevcuttur.

  Coğrafi Bilgiler

  Kemer; Akdeniz bölgesinde, Antalya körfezinin doğuya bakan batı yakasında bulunmaktadır. Yaz ayları nem oranının yüksekliği ile sıcaklık hissi oldukça yükselmektedir. Termometreler ise yaz aylarında 35℃ ile 40℃ arasını göstermektedir. Kış aylarında, özellikle Aralık ayında oldukça fazla yağış alan şehir 7℃ ile 10℃ arasında olmakadır. Yaz sezonunda oldukça cazip bir turizm noktası olan Kemer'de Auto Europe ile kiralayacağınız aracınız sayesinde istediğiniz yere konforlu ve aşırı sıcaktan etkilenmeden yolculuk edebilirsiniz.

  Havalimanı

  Kemer'e en yakın havalimanı, bağlı olduğu il merkezindeki Antalya Havalimanı'dır. Antalya Havalimanı, Kemer'e karayoluyla 57 kilometre mesafededir. Kiralık aracınızı dilerseniz Kemer merkezden veya Antalya Havalimanı'ndan teslim alabilirsiniz.

  Antalya Havalimanı (AYT)
  Website: www.aytport.com
  Telefon: +90 (242) 444 7423
  Ulaşım: Antalya Havalimanı'ndan Kemer'e D400 karayolu üzerinden 53 dakikada ulaşabilirsiniz.

  Toplu Ulaşım

  Kemer'de toplu taşıma otobüs ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Neredeyse her 15 dakikada bir hareket eden toplu taşıma araçları hem ilçe içi hem de diğer ilçelerle Kemer arasında ulaşım hizmeti vermektedir. Toplu taşıma araçları ile Beldibi, Göydük, Çıralı, Tekirova gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

  Otogar
  Kemer'de bulunan küçük bir otobüs terminali hem Kemer'i Antalya merkezle hem de diğer şehirlerle bağlamaktadır. Özellikle yaz aylarında İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerden günde 15-20 civarı otobüs seferi Kemer'e yerli ve yabancı turist taşımaktadır. Ayrıca otogardan Antalya Havalimanı'na da servis araçları bulunmaktadır.

  Faydalı Linkler

  Kemer Seyahat Bilgisi