Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  FETHİYE'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Fethiye'de Araç Kiralama En iyi fiyat garantisiyle

  Türkiye'nin incisi olan bölge tüm dünyadan turist çekmektedir. Özellikle birçok tatil noktasına sahip olan Muğla birden fazla havalimanı ile de oldukça kolay ulaşılabilir bir bölge. Bodrum, Marmaris ve dünyanın sayılı tatil noktalarından biri olan Fethiye'nin size eşsiz bir tatil yaşatacağından eminiz.

  Mavi bayraklı kumsalı ile Fethiye ve Ölüdeniz hiç şüphe yok ki eşsiz doğası ile ziyaretçilerini büyülüyor. Doğal bir şekilde oluşmuş olan Ölüdeniz, yukarıdan da harika bir görüntü veriyor. Babadağ'dan yapcağınız profesyönel eşliğinde yamaç paraşütü size harika bir deneyim yaşatabilir. Dalış ve yamaç paraşütü tutkunlarının en gözde tatil noktası olan Fethiye, çevresindeki güzelliklerle de ünlü bir tatil cenneti. Kelebekler Vadisi ve Saklıkent Kanyonu gezilmesi gereken diğer yerler olarak özetlenebilir. Kelebekler Vadisi'ne araç ile ulaşım mümkün değil. Ölüdeniz mevkiinden hareket eden tekneler ile Kelebekler Vadisi'ne ulaşabilirsiniz. Kentsel yapılaşmanın yasak olduğu vadide çadır kampları bulunmaktadır. Doğa ile baş başa kalacağınız diğer bir nokta ise Saklıkent Kanyonu. Fethiye'de araç kiralama ile ulaşabileceğiniz birçok noktadan yalnızca biri olan Saklıkent Kanyonu'na, Fethiye'den 50 dakikalık bir araç yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Fethiye, konum itibariyle de oldukça fazla seçenek sunan cömert bir belde. Yakın çevrede bulunan koylara ve 12 adalara yapacağınız tekne turlarıyla eşsiz bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca Telmessos, Kaunos, Kadyonda ve daha birçok antik kenti ziyaret ederek tarihe tanıklık edebilirsiniz. Tüm bu güzelliklerin tadını Auto Europe kalitesi ile daha konforlu bir şekilde çıkarabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Fethiye, tüm bölgede olduğu gibi kıvrımlı ve dağ yollarına sahiptir. Bir ucundan diğer ucuna ulaşabilmek için ortada bulunan Ovacık mevkiine tırmanmak gerekmektedir. Fethiye'de araç kiralama aralarında mesafe bulunan farklı güzellikteki noktalara kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Merkez ile Ölüdeniz arasını kiralık aracınız ile kolay katedebilirsiniz. Trafik yoğunluğunun pek yaşanmadığı bölgede oldukça rahat bir sürüş imkanına sahipsiniz. Fakat özellikle gece geç saatlerde dağ yollarında dikkat etmeniz gerekmektedir. Yol kontrollerinin sıkça yapıldığ bu bölgede kurallara uymanızı şiddetle tavsiye ederiz. Fethiye'ye hava ulaşımını sağlayan Dalaman Havalimanı 45 kilometre mesafededir ve 50 dakikalık bir araç yolculuğu ile ulaşılabilir. Kiralık aracınızı Dalaman Havalimanı'ndan da alabilirsiniz. Diğer bir tatil noktası olan Göçek'e Fethiye'den yarım saatte ulaşmak mümkün. Ayrıca Saklıkent Kanyonu'na da 50 dakikada ulaşabilirsiniz.

  Otopark
  Fethiye genel olarak büyük resort hotellerden küçük pansiyonlara kadar yoğun bir konaklama bölgesidir. Burada bulunan birçok otelin kendine ait açık otoparkı mevcuttur. Ayrıca çarşı geziniz için de aracınızı yakın çevrede bulunan ara sokaklara ücretsiz olarak bırakabilirsiniz. Acil ulaşım yolları üzerine bırakılan araçlar polis tarafından çekilmektedir. Bu yüzden kısa süreliğine de olsa park yasak tabelalarına dikkat etmenizi öneririz.

  Coğrafi Bilgiler

  Türkiye'nin güneybatısında Ege ile Akdeniz'in kesiştiği noktada bulunan Fethiye, yaz aylarında 35 derecelere kadar tırmanan hava sıcaklığı ile oldukça keyifli bir yaz turizm noktasıdır. Kış aylarında ortalama sıcaklığı 15 derece olan belde bu aylarda yağışlıdır. Yaz aylarında esen serin rüzgarlar ve nemsiz havası sayesinde gece saatlerinde klimaya pek iş bırakmamaktadır. Farklı doğa güzellikleri ile ünlü, bölgenin incisi Ölüdeniz'de deniz 2-3 günde bir 50 cm yükselip alçalmaktadır. Bu da bol miktarda deniz suyu girişi ve çıkışı demektir. Bu sayede suyu her daim temizdir. Toplam nüfusu 195.000 olan Fethiye, yaz aylarında kısa ve uzun süreli tatilci akınına uğradığından bu dönemlerde oldukça kalabalık ve hareketlidir.

  Dalaman Havalimanı

  Büyük bir turist trafiğine ortak transfer noktası olarak ev sahipliği yapan Dalaman Havalimanı; Marmaris, Fethiye, Dalyan gibi önemli tatil beldelerine de hava ulaşımını sağlamaktadır. İnşaatı yeni biten ve saatte 4000 yolcu karşılama ile 5000 valizi yolcularina teslim etme kapasitesine sahip olan uluslararası terminali konforlu bir hizmet sunmaktadır. Fethiye'den 45 kilometre mesafede, batı yönündedir. Dalaman Havalimanı'ndan Fethiye'ye D400 karayolu üzerinden 50 dakikada ulaşabilirisiniz. Fethiye'de oto kiralama işlemini; Fethiye'den yapabileceğiniz gibi Dalaman Havalimanı'nda da yapabilirsiniz.

  Resmi Adı: YDA Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali (YDA)
  Website: www.yda.aero
  Telefon: +90 (0252) 792 55 55

  Toplu Ulaşım

  Fethiye'de toplu ulaşım otobüs ve dolmuşlarla yapılmaktadır. Gün içinde yaklaşık 15 dakikada bir hareket eden dolmuşlar Ölüdeniz, Ovacık, Ortaca, Hisarönü ve merkez arasında hizmet vermektedir. Belediye otobüsleri Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz ve Marmaris arasında ulaşım sağlamaktadır. Bu otobüsler yoğunluğa göre sıklaştırılmakla birlikte yarım saatte bir hareket etmektedir.

  Hem gezi saatlerinizi kendiniz belirlemeniz açısından hem de bilet ücretleri bakımından hesaplandığında Auto Europe üzerinden yapılacak uygun oto kiralama işlemi tatilinizin daha hesaplı olmasını sağlayacaktır.

  Faydalı Linkler

  Fethiye Seyahat Bilgisi