Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  DİDİM'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Didim'de Araç Kiralama En iyi fiyat garantisiyle

  Ege'nin önemli turizm noktalarından biri olan Didim'de araç kiralama ile ilçenin tüm güzelliklerini görebilir, yakın konumda bulunan diğer bölgelere de kolaylıkla ulaşabilirisiniz. Milattan önce 8000'li yıllara dayanan geçmişi ile Didim, Ege ve Türkiye kıyılarının cennet köşelerinden birisidir. Aydın ilçesine bağlı olan Didim'de, eşsiz kumu ve berrak suyuyla ziyaretçilerini büyüleyen Altınkum Plajı, en çok turist çeken noktadır. Dünya tarihi açısından son derece önemli bir miras olan Apollon Tapınağı da ilkbahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. Antik Yunan ve Roma döneminden miras kalan Apollon Tapınağı, dünyanın en büyük üçüncü tapınağıdır. Dev sütunlar ve heykellerin bulunduğu tapınak, şehir merkezinin kuzeyinde ve yakın konumdadır. Tapınak içinde bulunan Medusa Heykeli de oldukça ilgi çekmektedir. Gizemli bir silüeti olan Medusa heykeli efsaneye göre baktığı insanı taşa dönüştürmektedir.

  Didim'de araç kiralama ile gezebileceğiniz bir diğer antik eser de Milet Tiyatrosu'dur. Helen ve Roma döneminden kalan tiyatro eşsiz bi akustiğe sahiptir. 150 metre yükseklikteki tiyatro Marcus Avrelius tarafından yaptırılmıştır ve günümüze kadar korunmayı başarmıştır. Burada bulunan ve içinde antik kent kazıları sırasında çıkarılan eserlerin sergilendiği Milet Müzesi'ni de gezmenizi öneririz. Didim tatilinizde, özellikle fotoğrafseverlerin gezmesi gereken bir diğer nokta ise Bafa Gölü Tabiat Parkı'dır. Didim'e 16 kilometre mesafede bulunan Bafa Gölü'nün kıyısında bulunan tabiat parkında farklı kuş türleri ve harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Etrafı zeytinlik ve tamamen yeşillikle çevrili olan alanda keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Auto Europe ile kiraladığınız aracınızı Bafa Gölü etrafındaki park yerlerine park edebilir ve keyifli bir yürüyüşün ardından göl kenarında bulunan restaurantlardan birinde leziz Ege mutfağının tadına bakabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Kalabalık olmayan ilçede ilçe içi ve şehir içi ulaşımı oldukça rahattır. İlçeler arası ulaşımın geniş karayolları ile sağlanması konforlu bir sürüş sağlamaktadır. İlçe içinde, Yenihisar bölgesinde bulunan Apollon Tapınağı merkeze yakın konumda bulunmaktadır ve ana cadde üzerinden tabelalar takip edildiğinde rahatça ulaşılabilmektedir. Güney kıyıda bulunan Altınkum Plajı ise merkeze Atatürk Bulvarı üzerinden oldukça yakındır. İlçe merkezinin dışında kalan Bafa Gölü 30 kilometre mesafededir ve Aydın-Didim yolu üzerinden Söke yönüne sapıldığında D525 karayolu ile ulaşılabilmektedir. Bir diğer tatil cenneti olan Bodrum'a da D525 ve D330 karayolları ile ulaşabilirsiniz. Bodrum, Didim'in güneyinde 114 kilometre uzaklıktadır. Didim'de oto kiralama ile ulaşabileceğiniz bir diğer önemli tatil noktası da Kuşadası'dır. Kuşadası, Didim'in kuzeyinde 78 kilometre mesafededir ve Söke yolu üzerinden D525 karayolu ile ulaşılabilmektedir.

  Otopark
  Didim'de otopark sıkıntısı yok denecek kadar az. Yüksek sezonda dahi aracınızı park edebilmeniz için çok vakit kaybetmeyeceğiniz bölgede; Altınkum çevresinde bulunan sitelerin ve evlerin önüne aracınızı park edebilirsiniz. Antik kent ziyaretlerinizde ise aracınızı antik kent girişi önündeki cadde olan Özgürlük caddesine bırakabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Aydın'a bağlı olan Didim'in nüfusu yaklaşık 80.000'dir ve Aydın'ın toplam nüfusu da yaklaşık 1,1 milyondur. İlin ekonomik kaynakları turizm ve tarımdır. Zeytin, incir ve kestane üretiminde Türkiye'de birinci sırada olan Aydın, Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz ayları oldukça sıcak ve yağışsız olan Didim, kış aylarında bol miktarda yağış almaktadır. İlde genel olarak kar yağışı çok nadiren gözükür. Bölgenin rüzgarlı oluşu da sıcak havanın bunaltıcı boyutlara ulaşmasını engellemektedir.

  Milas Havalimanı

  Didim'de havalimanı yoktur. Bu yüzden Didim'e yakın olan havalimanları hava ulaşımını sağlamaktadırlar. Didim'e en yakın havalimanı Milas-Bodrum Havalimanı'dır. Didim merkeze 80 kilometre mesafede olan havalimanına ulaşabilmek için Didim'den; Milas-Söke yolunu takip edip ardından D525 karayoluna bağlanmak gerekmektedir.

  Adı: Bodrum-Milas Havalimanı (BJV)
  Website: www.dhmi.gov.tr
  Ulaşım: Havalimanından Didim'e terminal önünden minibüsler ve HAVAŞ otobüsleri hareket etmektedir.

  Toplu Ulaşım

  İlçe ve il içinde toplu taşıma hizmetini otobüs ve minibüsler sağlamaktadır. Özellikle turistlerin yoğun olduğu bölgelerde gece geç saatlere kadar devam eden minibüs seferleri vardır. Didim'den diğer ilçelere otobüs ve minibüs seferleri mevcuttur.

  Otobüs
  Toplamda 21 hat ile il içinde ulaşım imkanı sağlanmaktadır. Didim-Söke-Kuşadası arasında tek aktarma ile toplu taşıma kullanılabilir. Didim ilçe merkezinde 6 otobüs hattı hizmet vermektedir. Marina-Altınkum-Kentmeydanı-Apollon Tapınağı arasında ulaşımı sağlayan otobüsler Didim şehirler arası otogarına da uğramaktadır.

  Otogar
  Tüm tatil beldelerinde olduğu gibi Didim otogarı da önemli bir ulaşım noktasıdır. Özellikle turizm sezonunda hava ulaşımına ek olarak şehirler arası kara ulaşımı bu noktadan sağlanmaktadır. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerden sezonda her bir şehirden günde 10-15 sefer düzenlenmektedir.

  Faydalı Linkler

  Didim Turizm Bilgisi

  Aydın Turizm Bilgisi