Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  DALYAN'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Dalyan'da Araç Kiralama ile tatile start verin

  Akdeniz ile Köyceğiz Gölü'nü birleştiren kanal üzerinde bulunan Dalyan; tarihi yerleri ve doğa harikalarıyla önemli bir turizm noktasıdır. Dalyan'da araç kiralama işlemini Dalyan merkezde veya yakın havalimanlarında gerçekleştirebilirsiniz. Bölgenin doğa harikası İztuzu plajı Dalyan'da bulunmaktadır. Tüm dünyada caretta carettaların yumurtlama alanı olarak tanınan plaj, beş buçuk kilometre uzunluğundadır. Bir tarafı tatlı su bir tarafı tuzlu su olan plaj Mayıs ve Eylül ayları arasında saat 20:00 ile 08:00 arasında kapalıdır. Bunun sebebi de akşam ve gece saatlerinde caretta carettaların ay ışığını takip ederek yumurtlayıp tekrar denize dönmeleridir. Yumurtadan çıkan yavrular kum içinde bir süre bekledikten sonra yine ay ışığını takip ederek denize doğru hayati bir yolculuğa çıkmaktadırlar. Bu yüzden bölgede başka bir ışığın olmaması son derece önemlidir.

  Auto Europe üzerinden Dalyan'da araç kiralama ile katılmanız gereken en önemli etkinlik hiç şüphe yok ki çamur banyosu sefasıdır. Cildi kurutup gerginleşmesini sağlayarak tüm gözeneklerin temizlenmesi sağlaması nedeniyle güzellik çamuru olarak da bilinen kaplıcadan 39℃ kükürtlü su çıkmaktadır. Burada bulunan çamur havuzunda sıcak çamurun hem rahatlatıcı etkisini hissedebilir hem de sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. İki adet kaplıca havuzunun bulunduğu noktada, çamur havuzu dışında bir de çamursuz sıcak kaplıca bulunmaktadır.

  Tarih meraklılarının vazgeçilmez duraklarından olan Kaunos Antik Kenti de Dalyan'dadır. 2800 yıl öncesine uzanan tarihi ile dikkat çeken mezarlar; kayaların oyularak şekil verilmesiyle oluşturulmuş fakat şehrin istilası ile yarım kalmıştır. Yapıldığı tarihlerde liman olan mezar kayalıklar, yaşanan deprem ve ardından yaşanan su çekilmeleriyle bugünkü görüntüsüne kavuşmuştur.

  Dalyan'da oto kiralama ile hem istediğiniz noktalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz hem de seyahatinizi konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Hatta turunuza Marmaris ve Dalaman gibi turistik yerleri de ekleyebilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Oldukça küçük olan ilçede trafik yok denecek kadar az. Diğer ilçelere ulaşabilmek için karayoluna bağlanmadan önce bağlantı yollarını kullanabilirsiniz. İztuzu plajına ulaşabilmek içinse 12 kilometrelik bir çember yapmak gerekmektedir. Dar yollardan geçilerek yapılan bu yolculuk oldukça keyifli. Bunun nedeni ise gittiğiniz yollarda harika bir bitki örtüsü ile müthiş manzaraların bulunmasıdır. Dalyan'dan diğer tatil beldelerine ulaşım da rahattır. Örneğin Dalaman oldukça yakın konumdadır. Muğla-Fethiye yolu üzerinden ulaşabileceğiniz Dalaman, 24 kilometre mesafededir. Marmaris ise 89 kilometre uzaklıkta olup D400 karayolu ile ulaşılabilir.

  Otopark
  İlçede aracınızı yol kenarlarına park edebilirsiniz. Tabi bunu yaparken park yasağı işaretlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Otellerin ve restaurantların kendilerine ait park alanları da vardır. Araç trafiği çok yoğun olmadığından park sıkıntısı yaşanmamaktadır.

  Coğrafi Bilgiler

  Dalyan, Muğla iline bağlı olan Ortaca'nın bir mahallesidir ve Ege ile Akdeniz'in kesiştiği noktada yer almaktadır. Yaz ayları oldukça sıcak olan bölgede kış ayları sağnak yağmurlarla geçmekedir ve 7℃ ile 10℃ arasında olmaktadır. İztuzu'nun bir tarafı tatlı su diğer tarafı da tuzlu sudur ve yaşanan depremle Dalaman Çayı'nın yatağı değişmiş ve akıntı tersine dönmüştür. Böylelikle deniz, kumları taşıyarak bugünkü İztuzu plajının oluşmasını sağlamıştır.

  Yaz aylarında yapacağınız kiralamalarda klimalı araçlar ile seyahatinize büyük rahatlık katabilirsiniz. Sıcak havanın bunaltıcı etkisini yolculuğunuz sırasında hissetmez ve ailenizle konforlu bir tatil geçirmiş olursunuz.

  Havalimanı

  Dalyan'a hava ulaşımı sağlayan en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı'dır. Dalaman Havalimanı'nın Dalyan'a olan karayolu mesafesi 29 kilometredir. Dalyan seyahatiniz için Dalaman Havalimanı'nı kullanan müşterilerimiz dilerlerse araçlarını Dalaman Havalimanı'ndan da teslim alabilirler.

  Dalaman Havalimanı (YDA)
  Ulaşım: Dalyan'dan Muğla-Fethiye yolu ve D555 karayolu üzerinden 36 dakikada ulaşılabilir.
  Website: www.yda.aero
  Telefon: +90 (0252) 792 55 55

  Toplu Ulaşım

  Dalyan'da toplu taşıma dolmuş ve ilçeler arası otobüslerle yapılmaktadır. Dalyan'dan Muğla'nın diğer ilçeleri olan Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Marmaris ve Fethiye'ye otobüsler bulunmaktadır. Bodrum'a ulaşabilmek için büyük yolcu otobüsleri ve minibüs seferleri düzenlenmektedir.

  Faydalı Linkler

  Dalyan Turizm Bilgisi