Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  KAYSERİ'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Kayseri'de Araç Kiralama şimdi en hesaplı tekliflerle

  Kayseri, iç anadolu bölgesinde yer alan önemli bir sanayi ve kültür-turizm merkezidir. Erciyes dağı eteklerinde bulunan şehir; güneyde Adana, batıda da Nevşehir ile komşudur. Erciyes kayak merkezi ve tarihi yerleriyle Kayseri, oldukça fazla ziyaretçi çekmektedir. Tarihin en önemli devletlerinden olan Selçuklu'nun müzesi buradadır. Kapalı çarşısı, Kayseri Kalesi, Sultanhanı Kervansarayı ve Aladağlar Milli Parkı gezilmesi gereken yerler olarak sıralanabilir. Kayseri önemli bir doğa sporları şehridir. Kış aylarında Erciyes kayak merkeziyle kayak tutkunlarını ağırlayan şehir diğer aylarda da rafting meraklılarının akınına uğramaktadır. Aladağlar Milli Parkı'nda rafting yaparak oldukça keyifli vakit geçirmek mümkün. Auto Europe ile Kayseri'de araç kiralama sayesinde gezilmesi gereken tüm noktalara vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Kayseri mutfağına da ayrı bir parantez açmak gerekir. Hem Osmanlı mutfağı hem de Anadolu mutfağına kattığı lezzetler ile Kayseri kendine özgü yemek ve ürünleriyle damaklarda harika tatlar bırakabilir. Pastırma ve sucuğu ile ünlenen şehir, mantısı ile de rakipsiz. Şehir merkezinde neredeyse her köşe başında karşınıza çıkabilen ve kokusu tüm caddeyi saran lezzetlerini tatmadan gitmemelisiniz. Özellikle; Yağlama, Kayseri tiridi, cıvıklı, nevzine tatlısı damaklarınızda ve aklınızda iz bırakacaktır. Bu tatları şehrin birçok noktasında tatmak mümkün.

  Trafik ve Otopark

  Son yıllarda yeni yapılan ve yenilenen yollar sayesinde ulaşım şehir içinde oldukça rahattır. Sabah ve akşam iş başlangıç ve iş çıkış saatlerinde zaman zaman yoğunlaşsa da Kayseri'de trafikten söz etmek pek mümkün değil. Kayseri'den Erciyes kayak merkezine olan mesafe 25 kilometredir ve 30 dakikalık bir yolculukla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kış aylarında yapılacak Erciyes seyahatleri için kışlık donanıma sahip olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz. Kayseri'de araç kiralama havalimanından ve şehir merkezinden yapılabilir ve kiralamalarınızda her türlü kışlık donanım alınabilir. Kayseri'ye hava ulaşımı kadar orta anadoludan kara ulaşımı da rahattır. Ankara'dan 4 saatte ulaşılabilen şehir, Adana'ya da üç buçuk saatlik mesafededir.

  Otopark
  Kayseri'de yol kenarları park yeri olarak kullanılabilir. Aracınızı buralara bırakırken lütfen park yasağı uyarılarına dikkat ediniz. Şehrin birçok noktasında açık ve kapalı, ücretli otoparklar mevcut. Kayseri çarşısını gezmek için şehir merkezinde bulunan iki adet katlı otoparka aracınızı bırakabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  İç anadolu bölgesinde yer alan Kayseri, yaklaşık 1,4 milyon nüfusuyla hareketli bir şehirdir. Hava sıcaklıkları yaz aylarında 30 dereceyi bulan Kayseri'de kış ayları oldukça soğuk geçmektedir ve termometreler eksi 7 dereceye kadar inmektedir. Yaz ayları sıcak olan şehirde kış ayları karlıdır. Son yıllarda yapılan yatırımlarla iş imkanı açısından önemli bir şehri haline gelen Kayseri'nin nüfusu son 10 yılda ikiye katlanmıştır. Madencilik, ormancılık, tarım ve hayvancılığın yapıldığı şehirde sanayileşme eğilimi vardır.

  Kayseri Havalimanı

  Asıl adı Kayseri Erkilet Havalimanı olan havaalanı şehir merkezine 7 kilometrelik konumu ile oldukça merkezidir. İç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki terminalden oluşan havalimanı, 1998 yılında sivil hava trafiğine açılmıştır. Daha önce askeri havalimanı olarak kullanılan havalimanı askeri uçaklar için de hizmet vermektedir. Pist uzunluğunun yeterli olması nedeniyle geniş gövdeli uçakların da iniş ve kalkış yapabildiği havalimanına hem Türkiye hem de Avrupa'nın birçok noktasından tarifeli seferler yapılmaktadır. Kayseri'de oto kiralama işlemi havalimanı veya şehir merkezinden yapılabilir.

  Adı: Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR)
  Website: www.kayseri.dhmi.gov.tr
  Ulaşım: Şehir merkezinden 4 nolu belediye otobüsü ile ulaşılabilir.

  Toplu Ulaşım

  Son yıllarda toplu taşıma hizmetlerinde büyük aşama kaydeden şehirde halen inşaatı devam eden metro ve otoyollar mevcuttur. İki adet metro hattının hizmet verdiği şehirde toplu taşıma otobüsler ile de sağlanmaktadır. Organize Sanayi-İldem ve Cumhuriyet Meydanı-Talas arasında 61 durakla hizmet veren metroya ek olarak belediye ve özel işletme otobüs hatları ile dolmuşlar ulaşım hizmeti sağlamaktadır. Havalimanı ile Erciyes kayak merkezi arasında 4 nolu otobüs hattı kayakseverlere hizmet vermektedir.

  Faydalı Linkler

  Kayseri Seyahat Bilgisi