Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  DALAMAN'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Dalaman'da Araç Kiralama şimdi Auto Europe farkıyla

  Dalaman’da araç kiralama, Auto Europe ile en uygun fiyatlara gerçeklestirilebilir. Tatilinizin iyi geçmesi için size farklı araç kategorileri ile geniş araç yelpazesi ve ek hizmetler sunmaktayız. Kampanyalarımıza abone olarak dünyanın en önemli turizm noktalarında çok özel fiyatlara ve avantajlara araç kiralama işlemlerinizi gerçeklestirebilirsiniz. Bunun için rezervasyonunuzu kampanya bülteni üzerinden yapmanız yeterlidir. Dalaman her ne kadar çoğu tatilci için bir başlangiç noktasi olsa da, Dalaman şehir merkezi de ziyaret etmeye değer güzellikte. Şehir geniş yeşil alanlarıyla, uzun sahiliyle, bar, disko ve diskotekleriyle cazip imkanlar sunmaktadır. Dalaman’da araç kiralama ile yaklasik 1,5 saatlik sürede bir diğer ünlü tatil mekanı olan Marmaris’e ulaşabilirsiniz. Kapalı koyuyla ve arka plandaki dağ manzarasıyla Marmaris, bulunduğu konum itibariyle oldukça etkileyici. Büyük yat limanıyla da deniz severler için sevilen bir buluşma noktası. Marmaris, ince kumlu plajları ile Türkiye’nin en güzel plajlarından birine sahiptir. Auto Europe ile kiraladğınız aracınızla doğuya doğru yaklaşık bir saatlik mesafede, Ege’nin en doğu kıyısı olan Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. Koruma altında olan ünlü Ölüdeniz koyu da Fethiye’ye çok yakındır. Ünlü ve etkileyici taş mezarlar da burada bulunmaktadır. Bu mezarlar ortalama 1000 yaşında olup, dik duvarlardan parçalanarak oluşturulmuştur. Kiralık aracınızla yapacağınız günlük bir turla; yıl boyunca dünyanın farklı noktalarından turiste ev sahipliği yapan, batı anadolunun doğa harikası olan Pamukkale travertenlerine veya Izmir yakınındaki Efes antik kentine ulaşabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Dalaman Havalimanı’ndan kiralık aracınızı alıp hiç vakit kaybetmeden tatilinize başlayabilirsiniz. Türkiye’deki trafik yoğunluğu son yıllarda büyük ölçüde arttığından trafikteyken dikkatli olmanız gerekmektedir. Şehir içinde toplu taşımaya aktarma yapmak için kiralık aracınızı kamuya açık park yerlerine bırakabilirsiniz. Yoğunluğa göre bazı hoteller park yerlerini turistlerin kullanımına açmaktadır. Şehir etrafında bulunan noktalara veya diğer mekezlere ulaşmak için en ideal olan, kiralık aracınızı kullanmanızdır. Seyahatinizde yolda vakit kaybetmemek için navigasyon rezerve etmenizi öneririz.

  Ulaşım

  Havalimanından Dalaman’a olan bağlantıyı dört şeritli D555 karayolu sağlamaktadır. Sadece 7 km sonra bağlanabileceginiz D400 karayolu ile önce Marmaris ve Fethiye’ye; onların devamında da Antalya’ya ulaşabilirsiniz.

  Otopark İpuçları

  Kısa süreli otopark ihtiyaçlarınız için aracınızı yol kenarlarına bırakabilirsiniz fakat bunu yaparken park yasaklarına dikkat etmelisiniz. Kiralık aracınızı güvenli bir şekilde park etmek için ücretli ve güvenlik gözetiminde olan otoparklara bırakabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Dalaman, Türkiye’nin güney batı Akdeniz sahilinde olup Ege denizine de Dalaman’da araç kiralama ile kolayca ulaşabileceginiz bir noktadadır. İlkbahar ve sonbahar aylarında muhteşem iklimiyle en ideal tercih olarak göze çarpan şehirlerdendir. Yaz aylarında ise kavurucu sıcağı ile yeşil doğasına her ne kadar yararlı olmasa da; 30’un üstünü gösteren termometreler sizi Akdeniz’in mas mavi güzelliğine davet ediyor.

  Dalaman Havalimanı

  Büyük bir turist trafiğine ortak transfer noktası olarak ev sahipliği yapan Dalaman Havalimanı; Marmaris, Fethiye, Dalyan gibi önemli tatil beldelerine de hava ulaşımını sağlamaktadır. İnşaatı yeni biten ve saatte 4000 yolcu karşılama ile 5000 valizi yolcularina teslim etme kapasitesine sahip olan uluslararası terminali konforlu bir hizmet sunmaktadır.

  Resmi Adı: YDA Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali (YDA)
  Adres: Dalaman / Muğla - Türkiye
  Mevki: Sehir merkezinden 20 km güney batı yönündedir.
  Telefon: +90 (0252) 792 55 55

  Toplu Taşıma

  Servis Araçları

  Havaş firmasının otobüsleri arzu eden misafirleri Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye, Marmaris ve buralardan tekrar Dalaman Havalimanı’na ulaştırmaktadır. Direk olarak şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular, iç hatlar terminalinin önünden hareket eden otobüsleri tercih edebilirler.

  Faydalı Linkler

  Dalaman Seyahat Bilgisi