Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  İZMİR'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  İzmir’de Araç Kiralama ile Ege turuna başlayın

  İzmir’de araç kiralama, uygun fiyatlara Auto Europe ile gerçekleştirilebilir. Tatilinizin iyi geçmesi için size farklı araç kategorileri ile geniş araç yelpazesi ve ek hizmetler sunmaktayız. Kampanyalarımıza abone olarak dünyanın en önemli turizm noktalarında çok özel fiyatlara ve avantajlara araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için rezervasyonunuzu kampanya bülteni üzerinden yapmanız yeterlidir. İzmir’in önceki ismi latinceden gelen Smyrna’dır. 4 milyon nüfusuyla İstanbul ve Ankara’nın ardından Türkiye’nin üçüncü büyük şehridir. Malesef birçok tarihi alan yangınlar, depremler ve Türk - Yunan savaşında zarar görmüştür. Antik dönemlerden günümüze kadar ulaşmış olan ve şehri tepeden kucaklayan Kadifekale, ihtişamlı görüntüsüyle misafirlerini adeta büyülüyor. Dağın eteğinde bulunan antik pazar Agora da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Yeşil rengiyle Kültürpark ve hem sakin hem de eğelenceli bir gezinti yapabileceğiniz Kordon boyu keyifli vakit geçirmeniz için ideal yerlerdir.

  Kiralık aracınız ile şehrin birçok yerinde bulunan etkinliklere ulaşabilirsiniz. Izmir’e 1 saatlik sürüş mesafesinde olan ve batıda yarımada konumunda olan Çeşme, beyaz kum plajlarıyla sizi ağırlamayı bekliyor. Aynı yönde, mavi sularda harika zaman geçirmenizi sağlayacak olan Kuşadası’na da otoban üzerinden ulaşılabilir. İzmir’de araç kiralama ile ziyaret etmeniz gereken; Teos, balıkçı köyü olan Sığacık ile sizi antik çağlara götürecek olan Efes ve Priene diğer tarihi yerlerdir. Eski bir süngerci ve balıkçı kasabası olan Bodrum, son 50 yılda Türkiye’nin önemli tatil noktalarından biri haline geldi. Önemli yazarlar, bilim adamları ve sanatçılar burayı ikinci adresleri haline getirmişlerdir. Hala faaliyette olan tarihi sahnesi, hareketli gece hayatı ve serin mavi deniziyle Bodrum; hiç bir dileğinizi geri çevirmeyecek kadar cömert bir tatil noktası.

  Trafik ve Otopark

  Uluslararası havalimanıyla, tren hatları ve geniş otobanlarıyla İzmir bölgenin önemli finans merkezlerinden biridir. Türkiye’nin diğer büyükşehirlerinde olduğu gibi İzmir’de de trafik yoğunluğu son yıllarda oldukça artış gösterdi. Bölgeyi tanımayan şoförler kavşaklarda zaman zaman zor anlar yaşayabilmekte olup daha dikkatli bir sürüş her açıdan fayda sağlayacaktır. Kısa mesafelerde hem otopark açısından zorluk yaşamamak hem de zaman kazanmak için taksileri kullanabilirsiniz. Müsait olması durumunda hoteller park yerlerini turistlerin kullanımına açmaktadır. Şehir etrafında bulunan noktalara veya diğer mekezlere ulaşmak içinse en ideal olan, kiralık aracınızı kullanmanızdır. Seyahatinizde yolda vakit kaybetmemek için navigasyon rezerve etmenizi öneririz.

  Otopark İpuçları

  Cadde kenarlarını yalnızca kısa süreli parklarınız için kullanmanızı öneririz. Şehir içersinde birçok noktada ücretli ve güvenlik gözetiminde olan otoparklar mevcuttur. Özellikle Alsancak tren istasyonunun etrafında birden fazla katlı otopaklar bulunmakta. Bu otoparklara aracınızı güvenle bırakabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  İzmir, Türkiye’nin batısında olup Ege kıyısının tam ortasındadır. İzmir’de oto kiralama ile bütün Ege kıyılarını keşfedebilirsiniz. İlkbahar ve sonbahar aylarında hava sıcaklığı bunaltmayacak derecelerde olduğundan bu mevsimlerde yapacağınız geziler oldukça rahat geçebilir. Yaz aylarında ise 30 derecenin altına düşmeyen sıcaklık; deniz, kum ve güneşin tadını sonuna kadar çıkarmanızı sağlayacaktır.

  İzmir Havalimanı

  2006 yılında yeni uluslararası terminal faaliyete girmiştir. Bu inşaat İstanbul Sabiha Gökçen'in ardından yapılan havalimanı inşaatlarından yalnızca biridir. Aynı yıl IzAir ana uçuş noktası olarak İzmir’i birçok hatla bağlamıştır. İzmir havalimanı uluslararası bir havalimanı olup ismini eski başbakanlardan olan Adnan Menderes’ten almıştır. Auto Europe ile kiraladığınız aracınızı havalimanı veya şehir ofislerinden teslim alabilirsiniz.

  Resmi adı: Adnan Menderes Havalimanı / Adnan Menderes Airport
  Adres: Gaziemir / İzmir - Türkiye
  Mevki: İzmir şehir merkezine 18 kilometre mesafededir.
  Website: www.adnanmenderesairport.com
  Telefon: +90 232 455 0000

  Toplu Taşıma

  Metro

  Havalimanından Konak ve şehir merkezine 30 dakikada metro ile ulaşabilirsiniz.

  Tren Hatları ve Raylı Ulaşım

  2010 itibariyle iki adet hafif metro hattı hizmete girmiştir. Alsancak tren istasyonundan diğer noktalara ulaşabilirsiniz. Havalimanına da hafif metro ile ulaşmak mümkün. Tren istasyonundan birçok tren hattı da şehri diğer noktalarla bağlamaktadır.

  Tramvay

  Yeni bir tramvay hattı 2017 yılında hizmete açılacak. 13 kilometrelik Konak hattı tam 21 tramvay aracıyla ve 19 durakla hizmete girerken; 9 kilometre uzunluğundaki Karşıyaka hattı da 17 araç ve 14 durakla şehir trafiğini rahatlatacak. Üçüncü bir hat da yapım aşamasında olup, bunun için Kore’den 40 adet Hyundai Rotem araçları ithal edildi.

  Tren

  Modern gece trenleri İzmir’i Afyonkarahisar üzerinden Konya ile bağlamaktadır. Gün boyu Bandırma’ya ulaşmak da mümkün olan İzmir’de; yüksek hızlı trenle de İstanbul’a ulaşmak mümkün. Hızlı trenle İzmir’den Ankara’ya da ulaşabilirsiniz.

  Gemi ve Feribot

  İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük limanı İzmir’dedir. Birçok yolcu hem araçlarıyla hem araçsız olarak buradan ulaşım sağlamaktadır. Liman daha önce Nato askeri limanı olarak da kullanılmıştır.

  Faydalı Linkler

  İzmir Seyahat Bilgisi