Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI'NDA OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama

  İstanbulun ikinci havalimanı olan ve Asya kıtasında 2001 yılında faaliyete giren Sabiha Gökçen Havalimanı, adını dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye’nin ilk kadın pilotundan almıştır. İlk açıldığı yıllarda düşük maliyetli havayolu şirketlerinin uçuşlarını yoğun olarak gerçekleştirdiği havalimanında günümüzde yaklaşık olarak 25 havayolu şirketi düzenli olarak uçuşlarını gerçekleştirmektedir. THY, Pegasus Havayolları ve Sun Express bu havayolu şirketlerinin başında yer almaktadır.

  Turistlerin konaklamaları için en çok tercih etmiş oldukları ve Avrupa yakasında bulunan Taksim ve Sultanahmet gibi semtler’e yaklaşık olarak 1 saatlik uzaklıktadır. Şehir merkezine olan uzaklığı nedeniyle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında araç kiralama rezervasyonu gerçekleştirerek, havalimanından direkt olarak bağlanabileceğiniz TEM otoyolunu kullanarak gideceğiniz yere hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Rahat ve konforlu bir seyahat başlangıcı yapabilmeniz için 50 yılı aşkın süredir oto kiralama sektöründe hizmet veren Auto Europe üzerinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama başlangıç noktası olarak seçerek, tatilinize zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

  Havalimanı Bilgisi

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
  Resmi Adı: İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı
  Adres: Sabiha Gökçen Havalimanı Terminal Binası Pendik 34912 İstanbul - Türkiye
  Telefon: +90 216 588 88 88
  İATA Kodu: SAW
  Konum:Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik - Kurtköy arasında bulunmaktadır. TEM otoyolu üzerinden rahatlıkla ulaşılabilmektedir.
  Havayolu Şirketleri: THY, Pegasus Air, Anadolu Jet, Germanwings/Eurowings, Wizz Air ve Sun Express havalimanında düzenli uçuşları olan havayolu şirketlerinin başında yer almaktadır.

  Kiralık Araç - Alış ve Dönüş

  Oto kiralama şirketlerinin kontuarlarını terminallerin geliş bölümlerinde bulabilirsiniz. Haftanın 7 günü 24 saati hizmet veren oto kiralama şirketlerinin kontuarlarında kiralama işlemlerinizi gerçekleştirerek, kiralık aracınızı teslim alabilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı kiralık araç teslimatları genelde evrak işlemleri gerçekleştikten sonra oto kiralama personeli tarafından götürüleceğiniz otoparklarda gerçekleştirilmektedir. Araç dönüşlerinde kiralık aracınızı nerede teslim edebileceğiniz hakkında daha detaylı bilgileri oto kiralama şirketinden alabilirsiniz.

  Hizmetler

  Terminal içersinde yolcu ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını giderebilecekleri birçok mağaza, restaurant ve kafe mevcuttur. Pasaport kontrolünden sonra gümrüksüz alış veriş mağazalarını bulabilirsiniz. Buradan son alışverişlerinizi gerçekleştirebilir, yemek içecek ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca terminalde bulunan danışma ofisinden havalimanı hakkında her türlü sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

  Ulaşım

  İstanbul’un anadolu yakasında Kurtköy semtinde bulunan havalimanı, anadolu ve avrupa yakasının bazı semtlerine olan uzaklıklar söyledir:

  • Havalimanı - Pendik 12 km
  • Havalimanı - Maltepe 20 km
  • Havalimanı - Bostancı 30 km
  • Havalimanı - Kadıköy 27 km
  • Havalimanı - Taksim 40 km
  • Havalimanı - Sultanahmet 45 km

  Havalimanında kiralık araçlar haricinde, belediye otobüsleri, taksi, Havaş ve Havataş servisleri gibi toplu ulaşım olanakları mevcuttur. Havalimanından avrupa yakasına geçmek isteyen yolculara Havataş'ın servis aracını kullanarak, TEM otoyolunu kullanarak hedeflerine ulaşabilmektedirler. Henüz raylı sistemler havalimanına hizmet vermemektedir. Bu nedenle karayolu ulaşım araçlarının kullanılması gerekmektedir.

  Otopark-Tavsiyeler

  İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında yolcuların ve ziyaretçilerin kullanabilecekleri, yaklaşık olarak 4.800 araç kapasiteli açık ve kapalı otoparklar mevcuttur. Otoparklar terminal binalarının karşısındadır ve üçü kapalı olmak şartıyla 4 kattan oluşmaktadır. Otopark'ı aracınız ile terk etmeden önce otopark ödeme noktalarında ödemelerin yapılması gerekmektedir.

  Faydalı Linkler

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Websitesi