Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BİLBAO'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Bilbao'da Araç Kiralama ile en cazip fırsatlar

  Gecesiyle, gündüzüyle hareketliliğin hiç bitmediği bir şehir olarak tanımlayabiliriz Bilbao'yu. İlginç mimari yapılarıyla, yerel restaurantları ve barlarıyla ya da doğasıyla misafirlerine harika anılar yaşatan bir şehir. Bilbao gezinizde uğramanız gereken en önemli yer Guggenheim müzesi. Krom ve metalden inşa edilmiş bu yapı şehrin ziyaretçilerinin karelerine en çok giren resim diyebiliriz. Şehrin alışveriş caddesi olan Casco Viejo'da keyifli bir gezinti yapabilir; günün yorgunluğunu yerel bir restaurantta tapas yiyerek ve yerel kokteyllerden tadarak atabilirsiniz.

  Bilbao'da araç kiralama ile şehir turunuza ara vermeden ve zaman sınırlaması olmadan devam edebilirsiniz. Artxanda dağına çıkarak harika bir manzara ile karşılaşmak sizin elinizde. Buradan Bilbao şehrini kuş bakışı izleyebilirsiniz. Kiralık aracınızla kıyı boyunca harika yerler keşfedebilir ve dilediğiniz yerde duraklayabilirsiniz. Auto Europe ile batı İspanya'da yapacağınız kiralamalarda Portekiz'e de rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bunun için websitemiz üzerinden veya 0850 390 28 67 nolu destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Şehir içi trafiği sabah ve akşam saatlerinde ana arterlerde yoğunlaşabilmektedir. Şehrin ortasından geçen nehir dolayısıyla karşılıklı ulaşım 13 adet köprü ile sağlanmıştır. Şehir içinde trafikte yol alırken yerli sürücülere dikkat etmenizi ve temkinli bir sürüş izlemenizi tavsiye ederiz. Bilbao'dan diğer şehirlere otoyollar üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bilbao'da araç kiralama ile AP-8 otoyolu üzerinden Fransa veya Santander'e, A-68 üzerinden de Madrid'e gidebilirsiniz.

  Kiralık aracınız ile yolculuklarınızda özellikle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut. Aracınızla ilerlerken yol hakkı önceliğinin yayalarda olduğunu unutmayınız. Yolculuğunuz sırasında araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemeri takması zorunludur. Araç kullanırken alkol promil sınırı 0,5 promildir ve kiralama süresi boyunca tüm kiralama belgelerinizi araç içinde yanınızda bulundurmanızı öneririz.

  Otopark
  Şehir içinde birçok noktada katlı veya kapalı otoparklar bulunmaktadır. Aracınızı saatlik bir ücret karşılığında oldukça güvenli olan bu otoparklara bırakabilirsiniz. Alternatif olarak aracınızı cadde veya sokak kenarlarında bulunan park yerlerine de bırakabilirsiniz. Bu park yerlerine park ederken süre sınırlaması olup olmadığını kontol etmenizi öneririz. Park ücretlerini park yeri yakınında bulunan otomatlardan ödeyebilirsiniz ve ödeme karşılığında aldığınız park fişinizi araç içinde, ön konsola görünür biçimde koymanız gerekmektedir. Aksi halde ummadığınız bir park cezasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Bilbao; İspanya'nın kuzeyinde, Biskay körfezinde yer alan bir liman şehridir. Toplam nüfusu yaklaşık 360.000 olan şehir Yaz aylarını sıcak ve kurak, Kış aylarını ise yağışlı geçirmektedir. Kar yağışının ender görüldüğü şehir Kış mevsiminde ılık ve serin olmaktadır.

  Bilbao Havalimanı

  Havalimanı şehir merkezinin yaklaşık 10 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Yıllık yolcu ortalaması 4 milyon civarında olan havalimanından araç teslimatını yapabilirsiniz. Bilbao'da uygun oto kiralama teslimatları şehir merkezinden de yapılabilir.

  Bilbao Havalimanı (BIO)
  Website: www.aena.es
  Telefon: +34 91 321 10 00
  Ulaşım: Şehir merkezine oldukça yakın olan havalimanına N-637 karayolu üzerinden 11 dakikada ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak BI-631 karayolu da kullanılabilir.

  Toplu Ulaşım

  Görülmesi gereken yerlerin şehir merkezinde çok yakın konumda olmasından ötürü, Bilbao için yürüyerek gezilebilir diyebiliriz. Şehir içinde daha uzun mesafeler için ise metro en iyi seçenek olarak göze çarpıyor. Sabah 06:00 ile gece 23:00 arası devam eden metro seferleri haftasonu ise sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmekte. Bilbao merkez tren istasyonundan tren ile şehirler arası ulaşım imkanı mevcut. Bilbao'dan Madrid, Barselona, Santiago ve daha birçok şehre demiryolu ile ulaşabilirsiniz. Merkez otobüs otogarından ise otobüs seferleri neredeyse İspanya'nın tamamına yapılmaktadır.

  Faydalı Linkler

  Bilbao Turizm Rehberi