Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  TENERİFE'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Tenerife'de Araç Kiralama En iyi fiyat garantisiyle

  Tenerife adası tüm yıl süren harika iklimiyle turizm sezonunun bitmediği ender yerlerdendir. Adada görülmesi gereken yerlerin başında Teide Ulusal Parkı gelmektedir. UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan bölgede dünyanın üçüncü büyük volkanik dağı olan Teide volkanik dağı bulunmaktadır. Tenerife tatilinizde görmeniz gereken diğer bir nokta ise Auditorio de Tenerife. Santa Cruz'da bulunan yapı adanın sembolü gibidir. Tenerife Senfoni Orkestrası'na da ev sahipliği yapan Auditorio de Tenerife mimarisiyle dünyada az görülecek yapılardan.

  Tenerife'de iki havalimanı bulunmaktadır. Tenerife'de araç kiralama işleminizi her iki havalimanından da gerçekleştirebilirsiniz. Fakat kiralama yaparken hangi havalimanını seçtiğinizden emin olmanızı tavsiye ederiz. 50 yıldan fazladır araç kiralama sektöründe hizmet veren Auto Europe ile en uygun fiyat avantajlarından yararlanabilir ve tatilinizde kaliteli bir araç kiralama tecrübesi yaşarsınız. Bunun için araç rezervasyonunuzu websitemiz üzerinden veya ücretsiz destek hattımızdan gerçekleştirebilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Tenerife ve diğer tüm Kanarya adalarındaki trafik kuralları İspanya'daki kurallarla aynıdır. Dağlık ve kıvrımlı yollarda dikkatli araç sürülmesini tavsiye ederiz. Trafik kontrollerinin sık yapıldığı adada otoyollardaki hız sınırı 110 km/saat, yerel bölgelerde ise 40-60 km/saat'tir. Araç içersinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemerlerinin takılı olması gerekmektedir. Ayrıca Tenerife trafik ekiplerinin araç kullanırken telefonla konuşan sürücülere karşı hassas olduğunu belirtmek isteriz.

  Otopark
  Tenerife şehir merkezlerinde cadde kenarlarına aracınızı ücretsiz olarak park edebilirsiniz. Sarı ile işaretli olan alanlara park etmek yasak ve mavi ile işaretli olanlar da ücretli park yeridir. Adanın diğer bölgelerine kıyasla Santa Cruz merkezinde park yeri bulmak daha uzun zaman alabilir. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde bu bölgede park yeri bulmak biraz zor. Bu durumlarda Auto Europe ile kiraladığınız aracınızı şehir merkezinin biraz dışına park edebilir ve şehir merkezine kısa bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Tenerife; Atlantik Okyanusu'nda yer alan, İspanya'dan çok Fas'a yakın olan bir ada. Aslında Afrika kıtasına ait olan Kanarya adaları ile Fas arasında yalnızca 250 kilometre mesafe var. İspanya anakarasına olan uzaklığı ise 1300 kilometre. Tenerife'nin nüfusu yaklaşık 910.000. Kuzey ucu ile güney ucu arasındaki mesafenin 80 kilometre olduğu adanın hava sıcaklığı tüm yıl boyunca 20℃ ile 29℃ arasında olmaktadır. Sıcaklıkların yıl boyunca aynı aralıkta olması her dönem tatil imkanı sunmaktadır. Kasım ile Aralık ayları adada yağmur sezonu diyebiliriz. Özellikle bu dönemde adada oldukça fazla yağış görülmektedir. Tenerife'de oto kiralama ile adanın diğer bölgelerini keşfederken yağışlı veya sıcak havadan etkilenmezsiniz.

  Tenerife Havalimanı

  Tenerife adasında iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan biri adanın kuzeyinde diğeri ise güneyindedir. Her iki havalimanından da Avrupa'nın birçok bölgesine uçuşlar mevcuttur. Kuzey havalimanı güney havalimanına göre daha küçüktür. Kuzey havalimanından diğer adalara da uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Kanarya adalarına Türkiye'den Madrid veya Barselona aktarmalı olarak ulaşmak mümkün. Tenerife'de araç kiralama için araç teslimi her iki havalimanından da yapılabilir.

  Tenerife Kuzey Havalimanı (TFN)
  Website: www.aena.es
  Mevki: Havalimanı kente 11 kilometre mesafededir.

  Tenerife Güney Havalimanı (TFS)
  Website: www.aena.es
  Mevki: Havalimanı adanın güneyinde, Granadilla de Abona bölgesinde yer almaktadır. Ayrıca en gözde tatil köşesi olan Playa de las Americas'a 16 kilometre mesafededir.

  Toplu Ulaşım

  Tramvay
  Travia Tenerife olarak bilinen Tenerife tramvay hattı, Santa Cruz de Tenerife ile San Cristobal de la Laguna arasındaki 12,5 kilometrelik mesafede hizmet vermektedir.

  Otobüs
  Tüm adada hizmet veren otobüs hatları ile tüm bölgelere ulaşmak mümkün. Çoklu binişler için "Bonobus" olarak adlandırılmış olan çoklu biniş kartlarından alarak %50'ye kadar indirimli yolculuk yapılabilir.

  Feribot
  Feribot ile diğer Kanarya adalarına seyahat edebilirsiniz. Bazı araç kiralama şirketleri kiralık araç ile feribot kullanımına izin vermemektedir. Kiralık aracınız ile feribot kullanmak istemeniz durumunda, aracınızı rezerve ederken müşteri temsilcilerimize bildirmenizi rica ederiz. Tenerife'den diğer adalara da ulaşabileceğiniz tüm feribot isimleri ve varış noktaları şunlardır:

  • Fred Olsen Express feribotu: Gran Kanarya, La Gomera, La Palma ve El Hierro.
  • Naviera Armas feribotu: Fuerteventura, Lanzarote, Gran Kanarya, La Gomera, La Palma ve El Hierro.
  • Garajonay Exprés: Los Cristianos ile Valle Gran Rey arası hizmet vermektedir.

  Faydalı Linkler

  İspanya Seyahat Bilgisi

  İspanya Turizm Rehberi