Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  SEVİLLA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Sevilla'da Araç Kiralama ile Endülüs'ün Kalbine Yolculuk

  Endülüs'ün merkezi olan Sevilla Avrupa'nın gezilmesi gereken şehirleri arasında sayılabilir. Dünyanın üçüncü büyük kathedrali olan Sevilla Kathedrali bu şehirdeki ilk durağınız olmalı. Sevilla'da araç kiralama ile gezilmesi gereken birçok noktaya kolayca ve hiç vakit kaybetmeden, konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Auto Europe ile araç kiralamanızı yaptınız; peki Sevilla'ya nasıl ulaşabilirsiniz?

  Türkiye'den direk uçuşun bulunmadığı Sevilla'ya Barselona veya Madrid aktarmalı ulaşabilirsiniz. Aktarmanızı dilerseniz yine havayoluyla devam ederek yapabilirsiniz ya da tren veya otobüs tercih edebilirsiniz. Sevilla'ya geldiğinizde kiralık aracınızla konaklayacağınız yere rahatça ulaşabilir ve şehir turunuza vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Tarihi sarayları, kiliseleri ve hareketli meydanları yürüyerek keşfedebilirsiniz. Çarşı gezinizde bölgeye özgü küçük alışverişler yapabilirsiniz. Yürüyüş turunuzu bitirdikten sonra gezmeniz gereken ve döndüğünüzde harika bir anı olacak olan Flamenko'nun doğduğu yer Flamenko Müzesi'ne gitmenizi tavsiye ederiz. Burada yerel flamenko dansını küçük bir sahnede izleyebilirsiniz. Sevilla tur planlarınızda yer alması gereken diğer bir önemli yer de Alcazar Sarayı. Kısacası Sevilla'da yapılacak çok şey var. Tüm bunları gezip gördükten sonra kiralık aracınız ile sahil bölgesine inmeyi ve okyanusun keyfini çıkarmayı da unutmayın.

  Trafik ve Otopark

  Sevilla'da da tüm Avrupa'da olduğu gibi araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemeri takması zorunludur. Özellikle Yaz mevsiminde turist sayısının artmasıyla sıklaşan trafik kontrolleri dolayısıyla bu konuda özenli davranmanızı tavsiye ederiz. Araç kullanırken telefonla yalnızca hoparlör açıkken konuşabilirsiniz ve direksiyon başında alkol sınırı 0,5 promildir. Bu kuralların ihlali durumunda yüksek para cezaları ile karşılaşabilirsiniz.

  Konumu ile diğer tatil bölgelerine de yakın olan Sevilla'da araç kiralama ile kıyı şehri olan ve 120 kilometre mesefede bulunan Cadiz'e AP-4 otoyolu üzerinden 1 saat 20 dakikada, Gibraltar'a 2 saat 10 dakikada ve 95 kilometre uzaklıkta bulunan Huelva'ya 1 saat 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Kiralık aracınızla Sevilla'da yapacağınız yolculuklar sırasında tüm kiralama belgelerinizi araçta bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  Otopark
  İspanya'daki park ücretleri şehir yönetimleri tarafından belirlenmektedir, bu yüzden yer yer faklılık göstermesine hazırlıklı olmalısınız. Mavi ile işaretli olan park yerleri ücretli park yerleridir ve ücretleri park yeri yakınında bulunan otomattan ödenebilir. Ödeme sonrası otomattan aldığınız fişi aracın ön konsoluna görünür biçimde koymanız gerekmektedir. Park edeceğiniz yerlerde park süre sınırlaması olup olmadığına dikkat ediniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Sevilla; İspanya'nın güneybatısında, Endülüs özerk bölgesinin merkezi ve en büyük şehridir. Denize olan mesafesi 85 kilometredir. Kalabalık bir şehir olan Sevilla'nın nüfusu yaklaşık 1,8 milyondur. Endülüs bölgesinin ticaret merkezi olan şehirde Kış ayları ılık ve yağışlı, Yaz ayları ise sıcak geçmektedir. Mart ayıyla birlikte ısınan hava ile şehirde hareketlilik başlar ve Kasım ayı ortalarına kadar devam eder. Gündüz güneşli ve sıcak geçen bir günün ardından gece üşüten bir sıcaklık düşüşü olabilir. Yılda ortalama 50 yağışlı günün yaşandığı Sevilla için gökyüzünün tek rengi mavi diyebiliriz.

  Sevilla Havalimanı

  Havalimanı Sevilla şehir merkezine 10 kilometre mesafede. Yoğun olarak iç hat uçuşlarının yanında dış hat uçuşları da gerçekleştirilmektedir. Yılda ortalama 4,5 milyon yolcuya hizmet veren havalimanından şehir merkezine toplu taşıma imkanı da mevcuttur. Sevilla'da oto kiralama işlemlerinizi tamamladıktan sonra aracınızı havalimanından teslim alabilirsiniz.

  Sevilla San Pablo Havalimanı (SVQ)
  Website: www.sevilla-airport.com
  Telefon: +34 91 321 10 00
  Ulaşım: Havalimanından A4 karayolu ile şehir merkezine 13 dakikada ulaşabilirsiniz.

  Toplu Ulaşım

  Sevilla şehrinde tramvay, otobüs ve metro ile şehrin birçok noktasına ulaşmak mümkün. Sevilla merkez tren istasyonu olan Santa Justa tren istasyonundan da şehirler arası hızlı tren seferleri düzenlenmektedir. Buradan hızlı tren seferleri ile Madrid, Cadiz ve Malaga gibi turistik lokasyonlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca Portekiz'e de tren seferleri düzenlenmektedir.

  Şehrin en sık kullanılan ulaşım aracı olan otobüsten sonra en rahat ulaşım aracı olarak metro göze çarpıyor. İsmi Cercanías RENFE olan Sevilla metrosu beş hat üzerinde hizmet vermektedir. Bunlar sırasıyla şunlardır:

  • C-1: Lebrija - Utrera - Santa Justa - Lora del Río
  • C-2: Santa Justa - Cartuja
  • C-3: Santa Justa - Cazalla - Constantina
  • C-4: Línea Circular
  • C-5: Virgen del Rocío - Santa Justa - Benacazón

  MetroCentro olarak adlandırılmış olan Sevilla tramvayı ile de şehir içinde trafiğe takılmadan rahatça hareket edebilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  İspanya Seyahat Bilgisi

  Sevilla Seyahat Rehberi