Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  İSTANBUL HAVALİMANI'NDA OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  İstanbul Havalimanı Araç Kiralama - Auto Europe

  Dünyanın en önemli transfer merkezlerinden biri olarak 2018 Ekim ayında açılan ve tam faaliyete Nisan 2019'da giren Yeni İstanbul Havalimanı tüm sektörleri ile yılda 200 milyon yolcuya hizmet etme kapasitesine sahiptir. Atatürk Havalimanı'nın kapanmasıyla avrupa yakasındaki tek uluslararası havalimanı olarak hizmet veren İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları'nın ana üssüdür. 77 kilometrekarelik alanı ile dünyanın en büyük beşinci havalimanıdır. İstanbul Havalimanı'nda araç kiralama teslimatları ve iade işlemleri terminal dahilinde gerçekleştirilmektedir.

  İstanbul Havalimanı'nda araç kiralama ile aracınızı buradan teslim aldıktan sonra doğrudan gitmek istediğiniz noktaya yönelebilirsiniz. Şehir merkezine ulaşımın farklı alternatif otoyollar üzerinden yapılabiliyor olması sürüşü de rahat hale getirmektedir. Auto Europe ile kiraladığınız aracınızı dilerseniz farklı bir istasyona veya yine aynı şekilde havalimanına iade edebilirsiniz.

  Kiralamanıza ek sürücü gibi opsiyonlar veya çocuk koltuğu gibi ekipmanlar ekleyebilirsiniz. Tüm işlemlerin birkaç tıkla websitemiz üzerinden yapabilir ve destek için aynı anda 0850 390 28 67 nolu telefonla müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Dünya çapında 180 ülkede 24,000 üzerinde noktada olduğu gibi Yeni İstanbul Havalimanı'nda da hizmet veren Auto Europe ile kalite ve en uygun fiyatlar birarada!

  2016 yılında Uluslararası Mimarlık Ödülü kazandıran lale figüründeki hava trafik kulesi ile adından söz ettiren havalimanından dünyanın birçok noktasına uçuşlar düzenlenmekle birlikte Avrupa-Asya, Amerika-Asya, Avrupa-Afrika bağlantılı uçuşları da gerçekleştirilmektedir.

  Havalimanı Bilgisi

  Yeni İstanbul Havalimanı
  Resmi Adı: İGA Yeni İstanbul Havalimanı (IST)
  Adres: Arnavutköy /İstanbul, Türkiye
  Telefon: 444 1 442
  İATA Kodu: IST

  İstanbul Havalimanı ayrıca Avrupa'dan gelen ve diğer şehirlere yönelecek olan uçuşların transfer yani aktarma noktasıdır. Yıl boyunca Avrupa şehirlerinden direk uçuşların sıkça bulunmadığı örneğin Bodrum, Trabzon, Antalya, Kayseri, Adana ve daha birçok şehire gidecek yolcular için aktarma havalimanı olarak kullanılmaktadır. Tabi transfer noktası olma özelliği yalnızca iç hatlar için geçerli değil aynı zamanda dış hatlar için de geçerlidir ve birçok uluslararası havayolunun kıtalararası yolculuğunda köprü görevi görmektedir.

  Kiralık Araç - Alış ve Dönüş

  Kiralama için araç teslimat veya iade işlemlerinizi terminalden veya önceden anlaşma yapılarak buluşma veya karşılama şeklinde yapabilirsiniz. Araç teslimatı ve iadesi ile ilgili detaylı bilgilere kiralama onayı ile size gönderilen voucher belgesinde bulabilirsiniz. Dilerseniz müşteri temsilcilerimizden de yardım almanız mümkün. Araç teslimatına veya iadesine geç kalmanız durumunda bizimle iletişime geçerek durumdan haber etmeyi unutmayınız.

  Hizmetler

  Terminal içersinde yolcu ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını giderebilecekleri birçok mağaza, restaurant ve kafe mevcuttur. Pasaport kontrolünden sonra gümrüksüz alış veriş mağazalarını bulabilirsiniz. Buradan son alışverişlerinizi gerçekleştirebilir, yemek içecek ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca terminalde bulunan danışma ofisinden havalimanı hakkında her türlü sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

  Otopark

  Aracınız ile İstanbul Havalimanı'na geldiğiniz taktirde aracınızı kısa veya uzun süreli olarak havalimanı otoparkına bırakabilirsiniz. Oldukça büyük ve güvenli olan havalimanı otoparkında geliş veya gidiş olmak üzere iki seçeneğe sahipsizni ve aracınızı gitmek istediğiniz noktaya mümkün olan en yakın yere parkedebilirsiniz.

  Ulaşım

  İstanbul’un avrupa yakasında Arnavutköy/Göktürk mevkiinde bulunan havalimanına şehrin birçok notasından toplu taşıma hizmeti ve özel servis hizmeti verilmektedir. Otoyol üzerinden ulaşmak isteyen müşterilerimiz Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanarak havalimanına ulaşabilir. Metro ile şehir merkezi bağlantısı M11 ile yapılmaktadır ve Gayrettepe ile Halkalı'ya doğrudan ulaşım mevcuttur.

  Faydalı Linkler

  İstanbul Havalimanı Websitesi