Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  MÜNİH HAVALİMANI'NDA OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Münih Havalimanı'nda Araç Kiralama - Auto Europe

  Müşterilerimizin tüm taleplerini karşılayabilmek ve en uygun fiyatlardan teklifler oluşturabilmek için, Auto Europe olarak dünya çapında önde gelen oto kiralama şirketleri ile birlikte çalışmaktayız. Bu işbirliği sayesinde 180 ülkede 24,000 üzeri istasyonda en uygun fiyatlara yüksek kalitede kiralık araç hizmeti sunabilmekteyiz. Böylece Münih Havalimanında araç kiralama hizmetinin yanı sıra Avrupa’nın tüm büyük havalimanlarında da geniş araç seçenekleri arasından kiralamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

  Münih gezinizin muhtemel başlangıç noktası olan Münih Havalimanı'ndan kiralık aracınızı teslim alabilir ve konforlu bir şekilde konaklayacağınız yere gidebilirsiniz. Araç Kiralama şirketleri havalimanı içersinde olup kısa bir işlemin ardından otoparktan aracı teslim almak mümkün.

  Münih Havalimanı şehrin yaklaşık 20 kilometre kuzey-doğusunda bulunmaktadır. Münih Havalimanında araç kiralama ile şehre giderken sağınızda kalacak olan görkemli Allianz Arena, Münih'te sizi ilk karşılayan olacaktır.

  Havalimanı Bilgisi

  Munich Airport (MUC)
  Resmi Adı: Münih Havalimanı (Franz Josef Strauss Havalimanı)
  Website: www.munich-airport.de
  Adres: Nordallee 25, 85356 München-Flughafen
  Telefon: +49 89 97500
  Konum: Münih dışında, Freising’e yaklaşık olarak 29 km uzaklıktadır.

  Terminaller

  Münih Havalimanında iki terminal bulunmaktadır:
  Star Alliance üyeleri dışındaki tüm uçuşlar terminal 1’den gerçekleşmektedir. Terminal 1, A,B,C,D ve E olarak adlandırılmış beş bölümden oluşmaktadır. A-D arasındaki bölümlerde hem gidiş hem gelişler, E bölümünde ise sadece gelişler gerçekleşmektedir. Aslında her bölüm ayrı bir terminal gibi işlemektedir. Terminal 2 iki sadece Lufthansa ve Star Alliance uçuşlarına açıktır ve terminal 1 gibi ayrı bölümlerden oluşmamaktadır.

  Kiralık Araç - Alış ve İade

  Münih Havalimanında oto kiralama teslim alımı için, Voucher üzerinde belirtilen oto kiralama şirketinin kontuarına gitmeniz gerekmektedir. Kontuarlar terminal 1 dışında bulunduğundan, kontuarlara Airport Center levhalarını takip ederek gidebilirsiniz. Talep edilen belgelerin işlemi bittikten sonra araç dönüşü hakkında direktifler verildikten sonra araç anahtarı teslim edilecektir.

  Araç dönüşünde teslimat sırasında otoparkta kiralama şirketi personeli ile birlikte aracın hasar kontrolü gerçekleştirilecektir. Kontrol sonrasında ruhsat ve anahtarları araç içersinde bırakmanız gerekmektedir.

  Hizmetler

  Münih havalimanında son alış verişlerinizi yapabileceğiniz birçok mağaza bulunmaktadır. İster pasaport kontrolünden önce, ister pasaport kontrolünden sonra duty free mağazalarını tercih edebilirsiniz. Havalimanının merkezinin açık hava kısmında yöresel lezzetleri tadabileceğiniz dünyaca ünlü restaurantları ziyaret edebilir ayrıca bölgenin ünlü biralarından tadabilirsiniz. Yolcuların tüm isteklerini karşılayabilmek için birçok hizmetin sunulduğu Münih havalimanında ücretsiz wifi hizmeti sunulmaktadır.

  Havalimanı Ulaşım

  Havalimanının şehir dışında olmasına rağmen şehir merkezine ulaşımı çok basittir. Havalimanı çıkışında sizi otoyola yönlendirecek olan trafik levhalarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Münih’ten havalimanına gelişte ise A92 otoyolunu kullanarak München - Deggendorf yönünde ilerlemeniz gerekecektir. Yaklaşık olarak 30 dakikalık bir süre sonra havalimanına ulaşmış olacaksınız. Ayrıca, havalimanından bir saatlik mesafelerde olan ve rahatlıkla otoyollar ya da çevre yollarını kullanarak ulaşabileceğiniz Augsburg ve Rosenheim şehirlerini de ziyaret edebilirsiniz. Seyahatine farklılık katmak isteyen müşterilerimize kesinlikle Münih'e sadece 150 km uzaklıkta olan Avusturya'nın Salzburg şehrini ziyaret etmelerini tavsiye etmekteyiz.

  Otopark-Tavsiyeler

  Münih Havalimanı kapalı otoparklarında kat girişlerinde LED ekranlar ile otopark dolulukları gösterilmektedir. Boş otopark bulmanızı kolaylaştırmak için, her kata farklı renkler verilmiştir. Otopark ödemelerini her katta bulunan ödeme otomatiklerinde gerçekleştirebilirsiniz. Otomatiklerde nakit (€), kredi kartı ve ATM kartları (yurt dışı kartlarında istisnalar olabilir) geçmektedir. Giriş ve çıkışlar için kullanılan biletlere alternatif olarak, otoparka girişte ve çıkışta kredi kartınızı okutabilirsiniz. Bagajınız için her katta arabalar bulunmaktadır.