Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  SALZBURG'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Salzburg'da Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Salzburg'da araç kiralama işleminizi Auto Europe ile birçok avantajdan yararlanarak yapabilirsiniz. En iyi fiyat garantisi veren Auto Europe ile yaptığınız araç rezervasyonundan daha uygun bir araç mı buldunuz? Ve bunların koşulları da aynı mı? O halde size aynı fiyatı vermememiz için bir neden yok! En iyi fiyat garantisi ile Auto Europe, müşterilerine en uygun fiyatlarla kaliteli hizmet sağlıyor.

  Özel ya da iş seyahatiniz için, mini araç sınıfından minibüs araç sınıfına kadar sunmuş olduğumuz araç filosu üzerinden kiralık araç rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bizimle gerçekleştireceğiniz kiralık araç rezervasyonunuzda kesinlikle bütçenize ve isteklerinize uygun olan kiralık aracı bulabileceğinizden eminiz. Kullanımı çok basit olan arama motorumuz ile rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Daha detaylı bilgilere ihtiyaç duymanız ya da sorularınızın olması halinde çağrı merkezimi arayarak, rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dünya çapında 24,000 üzeri kiralama istasyonundan aracınızı teslim alabilirsiniz. Avusturya seyahatinize ister havalimanında, ister şehir merkezlerinde bulunan oto kiralama istasyonlarımızdan birinden aracınızı teslim alarak başlayabilirsiniz.

  Salzburg'da Trafik ve Otopark

  Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da Salzburg canlı ve hareketli bir şehirdir. Yollar ve otoyollar çok iyi durumdadır ve her yıl bakımdan geçmektedir. Salzburg'da araç kiralama kullanımını gerçekleştirirken, kendi aracınızı kullanıyormuş gibi dikkatli olmanızı kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Yol ve hava koşulları seyahat edilen bölgelere göre değişiklikler gösterebildiğinden seyahatinize başlamadan önce bilgi edinmeyi unutmayınız. Sizler için Salzburg trafik kurallarının bazı bilinmesi gereken ipuçlarını aşağıda sıralamış bulunmaktayız:

  • Görüş mesafesinin kısıtlanması halinde sis farlarının kullanılması gerekmektedir.
  • Avusturya otoyollarında seyahat edilebilmesi için "Vignette" olarak bilinen otoyol bandrolü kullanılması gerekmektedir. Otoyol bandrolünü aracınız ön camına yapıştırmanız gerekmektedir.
  • Kış aylarında araçların kışlık lastiklerle donatılması zorunludur. Ayrıca kar yağışının yoğun olması durumunda, kar zincirleri takılması gerekmektedir.
  • Avusturya’da her aracın içersinde olası hasar ya da arıza durumlarında kullanılmak üzere uyarı yelekleri bulundurulması gerekmektedir. Lütfen kiralık aracınızı teslim alırken araç içersinde uyarı yeleklerinin olup olmadığını kontrol edin, olmaması halinde oto kiralama şirketine bunu bildirin.
  • Direksiyon başındayken sadece araç kitleri ile telefon görüşmesi yapılması serbesttir.

  Otopark

  Yabancı turistlerin yanı sıra yerli turistler tarafından da çok tercih edilen bir şehir olan Salzburg'da trafik genelde yoğundur. Şehir merkezinde yol kenarlarında sınırlı olan açık otoparklarda boş yer bulmakta oldukça zorlanabilirsiniz. Otopark ücretleri ödeme noktalarında ya da levhalarda belirtilmektedir. Aracınızı rahatlıkla bırakabileceğiniz ve yer sıkıntısı yaşamayacağınız kapalı otoparklar levhalarla gösterilmektedir.

  Salzburg Hakkında Kısaca

  Dünyaca ünlü bestekar Wolfgang Amadeus Mozart’ın doğdu şehir olarak bilinen Salzburg'da Mozart’ın hayatını tanıtan ve müzikal ikonları haline gelen binalarda birçok festival, organizasyonlar ve turlar düzenlenmektedir. Salzburg’un yapıları ile meşhur şehir merkezi UNESCO tarafından dünya kültür mirası arasında gösterilmektedir. Günümüzde müzik ve dram sanatları üzerine yoğunlaşmış bir üniversite olarak hayatını sürüdüren Mozarteum, şehir merkezinde inşa edilen modern yapılardan sadece bir tanesidir. Avusturya’nın batı sınırında bulunan Salzburg, başkent Viyana’dan yaklaşık olarak 300 kilometre, İnnsbruck’dan 177 kilometre, Almanya’nın Münih şehrinden ise yaklaşık olarak 152 kilometre uzaklıktadır.

  Salzburg Havalimanı

  Resmi Adı: Salzburg Airport W. A. Mozart (SZG)
  Web Site: www.salzburg-airport.com
  Adres: Innsbrucker Bundesstraße 95, 5020 Salzburg, Österreich
  Telefon: +43 662 8580-0
  Ulaşım ve Yol Tarifi: Avusturya'nın en büyük ikinci uluslararası havalimanı olan Salzburg, uçakların inişi ve kalkışı sırasında şehir ve şehri çevreleyen Alp Dağlarının eşsiz manzarasının keyfini sürebilirsiniz. Havalimanının şehir merkezine sadece 3 kilometre uzaklıkta olması oto kiralamaların genellikle havalimanındaki kiralama ofislerinde başlamasına ve tatil başlangıç noktası olarak seçilmesini sağlamaktadır.

  Toplu Ulaşım

  Otobüsler sadece şehir içersinde değil, Avusturya'da şehirler arası hatlarıyla da hizmet vermektedir. Bazı hatlar uluslararası seyahat imkanı da sunmaktadır.

  Avusturya'da geniş ve gelişmiş bir ağa sahip olan trenler ulaşım yolu olarak da seçilebilir. Sadece Salzburg içersinde değil, tüm ülke içersinde ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Avusturya'dan yurt dışına da sunulan tren seyahatlerini tercih edebilirsiniz.

  Taksiler Salzburg'da kamu ve özel kurumlar tarafından işletilmektedir. Birçok ülkede olduğu gibi taksiler haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

  Faydalı Linkler

  Salzburg Havalimanı