Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  AVUSTURYA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Avusturya'da Araç Kiralama En iyi fiyat garantisi ile

  Auto Europe, 60 yıllık tecrübesi ile dünya üzerindeki tüm destinasyonlarda araç kiralayan, uluslararası kiralık araç aracı kurumu olarak hizmet vermektedir. Uluslararası ve yerel oto kiralama şirketleri ile iş birliğimiz sayesinde, 24.000 araç kiralama istasyonu üzerinden geniş araç seçenekleri arasından kiralık aracınızı seçebilirsiniz. Avusturya’daki seyahatinizi isteğinize göre planlayarak, araç alış istasyonu olarak havalimanı, tren istasyonu ya da şehir merkezini belirtebilirsiniz. Kalite ve esnekliğimize ek olarak iştirak payının iadesi gibi hizmetlerde sunmaktayız. 0850 390 28 67 numaralı hat üzerinden bizimle iletişime geçerek Avusturya’da araç kiralama rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Kiralık Araç Tavsiye ve Bilgileri

  Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olan Viyana maceranıza başlayın! Eşsiz bir müzeye ev sahipliği yapan Belvedere Sarayı, ayrıca muteşem ve görülmeye değer bahçesi ile inanılmaz Viyana manzarası, kesinlikle ziyaret edilmeyi beklemektedir. Ya da kiralık aracınızı Salzburg şehrinde teslim alıp Mozart’ın doğduğu evi mi ziyaret etmek istiyorsunuz? Avusturya seyahatinizi olabildiğince stresten uzak geçirebilmeniz için, işinize yarayabilecek bazı bilgiler derlemiş bulunmaktayız.

  Trafik Kuralları ve Akaryakıt

  Avusturya’da araç kullanmak oldukça keyiflidir ve ülkeyi daha yakından tanımanıza yardımcı olacaktır. Her yerde olduğu gibi burada da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

  • Avusturya’da trafik sağdan akmaktadır.
  • Emniyet kemerlerinin takılması zorunludur.
  • Araç hareket halindeyken telefon ile görüşme yapmak kesinlikle yasaktır.
  • Kış koşullarında, aracın 4 kış lastiği ya da en az 2 lastiğinde kar zincirleri takılarak trafiğe çıkmaları gerekmektedir. Bu kural 1 Kasım - 15 Nisan tarihleri arasında uygulanmaktadır. Yasalara uyulmadığı takdirde ağır para cezaları ile karşılaşılabilir.
  • Hız limitlerine kesinlikle uyulması gerekmektedir.
  • Kiralama istasyonunu terk etmeden önce araçta uyarı yeleği olduğunu kontrol ediniz.
  • Avusturya'da alkollü araç kullanımı %0,5 promil ile sınırlandırılmıştır. Lütfen alkol tüketimi sonrası araç kullanmayınız.
  • Avusturya’da akaryakıt istasyonları genelde 08:00 - 20:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Büyük şehirlerde 24 saat açık olan istasyonlarda bulunmaktadır.

  Otoyol Ücreti

  Avusturya otoyollarında seyahat edebilmek için otoyol bandrolü satın alınması zorunludur. Otoyol bandolleri tüm postanelerden ve akaryakıt istasyonlarından temin edilebilmektedir. Avusturya'da araç kiralama teslimatı sırasında araçta bandrol olup olmadığını sorunuz ve kontrol ediniz.

  Yaş Sınırlaması

  Avusturya’da araç kiralayabilmeniz için en az 19 yaşında olmanız ve sürücü belgenizin en az bir yıl önce düzenlenmiş olması gerekmektedir (kiralama şirketlerine göre değişebilmektedir). 25 yaş altında olan sürücülerin ek olarak genç sürücü hizmet bedeli ödemeleri gerekebilmektedir.

  Para Birimi

  Avusturya para birimi diğer AB ülkelerinde olduğu gibi Euro’dur. Bankalar genel olarak Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 08:00 - 12:30 ve 13:30 - 15:00 saatleri arasında, Perşembe günleri ise 08:00 - 12:30 ve 13:30 - 17:30 saatleri arasında açıktır. Oteller, restoranlar ve büyük mağazalarda kredi kartı ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Küçük mağazalar, kafeler ya da süper marketlerde ise ödemeler genelde nakit olarak gerçekleştirildiğinden, kredi kartını kullanamayabilirsiniz. İpucu: Seyahatinize başlamadan önce kredi kartı kurumunuz ile iletişime geçerek, olası yurt dışı kullanım ücretleri hakkında bilgi alınız.

  Sözlük

  Merhaba - Hallo
  Günaydın - Guten Morgen
  İyi günler - Guten Tag
  İyi akşamlar - Guten Abend
  En yakın polis karakolu nerede? - Wo ist die nächste Polizeiwache?
  En yakın hastane nerede? - Wo ist das nächste Krankenhaus?
  En yakın ATM nerede? - Wo ist der nächste Geldautomat?
  [konum] nerede? - Wo ist [konum]?
  Kredi kartı ile ödeyebilir miyim? - Kann ich mit Kreditkarte bezahlen?
  Bankamatik kartı ile ödeyebilir miyim? - Kann ich mit EC-Karte bezahlen?
  Bunun fiyatı ne kadar? - Wieviel kostet das?
  Teşekkür ederim - Danke
  Para üstü kalsın - Behalten Sie das Wechselgeld

  Elektrik

  Avusturya’da şebeke gerilimi 230 volttur. Prizler Türkiye’de kullanılan fişler ile uyumlu olduğundan dönüştürücüye ihtiyaç duyulmamaktadır.

  Vize & Büyükelçilik

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avusturya’ya seyahat edebilmeleri için schengen vizesine ihtiyaç duymaktadırlar. Seyahat planlamanıza vize başvurunuzu da eklemeyi unutmamanızı tavsiye ederiz. Daha detaylı bilgilere aşağıda belirtilen kurum üzerinden ulaşabilirsiniz. Avusturya seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz acil durumlarda aşağıda belirtilen T.C. Viyana Büyükelçiliğimiz ile iletişime geçiniz.

  VFS GLOBAL İstanbul
  Adres: Cumhuriyet Cad. Kök Apt. No: 193 34380 Harbiye/ISTANBUL
  Telefon: +90 212 373 58 25
  E-Posta: info.austr@vfshelpline.com
  Website: VFS GLOBAL İSTANBUL

  VFS GLOBAL Ankara
  Adres: Atatürk Bulvarı No/154 Kavaklıdere Çankaya – Ankara
  Telefon: +90 212 373 58 25
  E-Posta: info.austr@vfshelpline.com
  Website: VFS GLOBAL ANKARA

  T.C. VİYANA BÜYÜKELÇİLİĞİ
  Adres: Prinz Eugen Str. 40 1040 Wien
  Telefon: +431 505 73 38 (4 hat)
  Faks: +43 1 505 36 60
  E-Posta: botschaft.wien@mfa.gov.tr
  Website: T.C. VİYANA BÜYÜKELÇİLİĞİ

  Faydalı Linkler

  Avusturya Seyahat Bilgisi