Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  AUTO EUROPE İLE SIFIR İŞTİRAK PAYI HAKKINDA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Araç Kiralamada Sıfır İştirak Payı Ne Anlama Geliyor?

  İştirak payı, aracın hasar alması veya çalınması durumunda sizin payınıza düşen maddi sorumluluktur. İştirak payı tutarı araç seçim kısmında kiralama koşulları bölümünde görülebilir. Bu tutar kiralama şirketi ve araç grubuna göre farklılık gösterir.

  Bu olası ücreti tamamıyla ortadan kaldırabilmeniz için Auto Europe size Sıfır İştirak Paylı araç kiralama şansı sunuyor. Bu paket doğrudan kiralama şirketi üzerinden olmakla birlikte, araç alımı sırasında da teklif edilmektedir. Fakat tabi ki Auto Europe üzerinden önceden bu paketi almanız daha uygun bir ücrete bu paketten yararlanmanıza neden olur. Sıfır iştirak payı paketi jantlar, araç üstü, araç altı lastikler ve camlara gelecek hasarları kapsamamaktadır. Kiralama süresinde bu bölümlere gelecek hasarlar kiralama sonunda sizden tahsil edilecektir.

  ABD'deki Araç Kiralamalarda Sıfır İştirak Payı Nasıl Kullanılabilmektedir?

  ABD'de araç kiralama için arama yaptığınızda sıfır iştirak payı paketi karşınıza standart paket olarak çıkacaktır. Birçok kiralama şirketinin sunduğu standart paket ayrıca jantlar, camlar, araç altı ve araç üstünün dahil olduğu genişletilmiş koruma içermektedir. Örneğin ABD'de Budget veya Avis ile yapacağınız kiralamalarda araç kaportasında oluşan hasarlarda sıfır iştirak payı ve camlar ile jantlarda oluşan hasarlarda iadeli iştirak payı standart pakette bulunmaktadır. Araç tercihi sırasında kiralama koşullarını okumanızı ve bu detaylara gözatmanızı tavsiye ederiz. Öyle ki tüm bu koşullar kiralama şirketine, araç grubuna, eyalete veya ülkeye göre farklılık gösterebilir. ABD'ye seyahat edecek ve Auto Europe ile araç kiralayacak müşterilerimize biz de bir paket sunuyoruz. Sıfır iştirak payı paketinin genişletilmiş versiyonu olan bu paketin adı Sıfır İştirak Paylı Süper Hasar Koruma Paketi'dir ve içeriği de şunlardır:

  • 150 Avro'ya kadar tüm kredi kartı ücretleri
  • 150 Avro'ya kadar olan hizmet bedelleri
  • Ticari Hareketsizik Ücreti
  • Sağlık, kaza veya hasar sorunları nedeniyle kullanılamayan günler
  • Araç altında, araç üstünde, jantlarda, camlarda ve lastiklerde meydana gelen hasarlar
  • Navigasyon, çocuk koltuğu gibi ek ekipmanlarda meydana gelen hasarlar

  İade işlemine başlayabilmeniz için önce kiralama şirketine gerekli ödemeyi yapmanız gerekmektedir. Bunun için websitemiz üzerinden kiralama sonrası bölümüne tıklamanız ve formu doldurmanız gerekmektedir.

  Kaza Yaptığımda veya Araba çalındığında Ne Yapmalıyım?

  Kaza olursa ne yapmalıyım?Araba ile trafik kazası yaptığınızda veya arabayı hasarlı olarak bulduğunuzda ya da araba çalındığında öncelikle sakin olmalısınız. Auto Europe böyle bir durumda destek olmak için uzman ekibiyle hizmetinizde. Böyle bir durumda izlemeniz gereken prosedürler şunlar:

  • Polisi arayın:
   Kaza sonucu hasar ne kadar küçük olursa olsun polis nezaretinde bir kaza raporu oluşturup bunu trafik şube müdürlüğüne onaylatmanız son derece önemli. Kazaya müdahil olan tüm kişi veya unsurların bu raporda detaylı bilgileri bulunmalıdır.
  • Kiralama şirketini arayın:
   24 saat içinde kiralama şirketini arayıp durumdan haberdar etmeniz gerekmektedir. Kiralama şirketinin telefon numarası size gönderilen voucher belgesinin üzerinde ve sözleşmenizde yer almaktadır.
  • Fotoğraf veya video çekin:
   Durumun müsade etmesi durumunda kanıt niteliğinde video veya fotoğraf çekmenizi tavsiye ederiz.
  • Kiralama şirketiyle kaza raporu oluşturun:
   Kiralama süresinin sonunda kiralama şirketinizden bir kaza raporu almanız gerekmektedir.

  Kiralama şirketi çalışanları bana sigorta almam için ısrar ederse ne yapmalıyım?

  Yerel ofis çalışanları genelde sigorta veya koruma paketi satmakla görevlidir. Bu satış denemeleri araç alımı sırasında gerçekleşir. Fakat bu paketlerin çoğu opsiyoneldir ve zorunlu değildir. Auto Europe ile ek bir paket almış olmanız durumunda genelde bu yerel sigorta veya koruma paketi ürününe ihtiyacınız olmayacaktır.

  Aracın bazı bölümlerinin de kapsama alınması için ek paket teklifleri araç alımı sırasında gelebilir. Auto Europe'tan aldığınız paket aracın bu bölümlerini kapsamıyorsa ve size gelen teklif de bu bölümler içinse; böyle bir durumda tercih tamamen size ait. Auto Europe Super Cover ürünü aracın bütün bu bölümlerini kapsamakla birlikte, yerel sigorta ürünlerinden daha hesaplıdır.

  Auto Europe ürünleri, sıfır iştirak payı, iştirak payı iadesi veya benzer konularda sorularınızın olması durumunda müşteri temsilcilerimizi 0850 390 28 67 nolu telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz. Auto Europe, koruma paketlerini müşterilerinin huzurlu bir kiralama süreci geçirmesi için sağlamaktadır.