Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ'NDE OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Birleşik Arap Emirlikleri'nde Araç Kiralama - Auto Europe

  Auto Europe üzerinden gerçekleştireceğiniz Birleşik Arap Emirlikleri'nde araç kiralama hizmeti sayesinde Emirliğin tüm güzelliklerini zaman kaybetmeden keşfedin! Kiralık aracınız ile Emirliklerin birbirinden güzel şehirlerini herkesten bağımsız olarak kendi dileğinize göre ziyaret edebilir, bol seçenekli imkanlardan faydalanabilirsiniz.

  Auto Europe'ta kesinlikle size uygun olan aracı bulabileceğinizi garanti ederiz. Kiralık aracınızı birçok noktada bulunan kiralama ofislerinden teslim alabilirsiniz. Wesitemizi kullanarak ya da 0850 390 28 67 numaralı iletişim hattımızı arayarak rezervasyon uzmanlarımız tarafından kiralama istasyonları hakkında daha detalı bilgi alabilirsiniz.

  Arap Emirlikleri'ni Kiralık Araç İle Keşfetmek

  Birleşik Arap Emirlikleri çeşitliliği olan bir ülkedir. Birleşik Arap Emirlikleri'nde araç kiralama ile keşfetmeyi bekleyen birçok noktayı özgürce keşfedebilirsiniz. Seyahatinize Dubai'den başlayarak modernliğin yanı sıra doğu kültürünün tadını çıkarın. Bu şehirde eski geleneksel pazarları gezebilir, alışverişinize gökdelenlerde devam edebilirsiniz. Dünyaca ünlü olan Gold Souk isimli altın çarşısını ziyaret ederek altın, platin ve elmas satın alabilirsiniz. Dünyanın en yüksek binası olan Burj Kahlifa görülmeye değer yapıtların başında gelmektedir. Dubai'ye alternatif olarak görkemli Abu Dabi sadece 90 dakika uzaklıktadır. Muhtemelen dünyanın en zengin şehri olan Abu Dabi keşfedilmek için egzotik bir vaha ortamını sunarak turistleri etkilemektedir. Belirtilen Metropoller dışında eşsiz çöllere turlar düzenleyerek ve sahil şeridini kullanarak kıyı turu yapabilirsiniz. Otoyollar tüm kullanıcılar için tasarlanmış ve tüm levhalar yerel dilin yanı sıra İngilizce olarak yazılmıştır. Yolların genişliği ve çok şeritliliği araç kullanımını çok rahat bir hale getirmiştir. Kiralık aracınız ile Birleşik Arap Emirlikleri otoyollarını kullanırken keyif alacağınızdan eminiz.

  Trafik Kuralları ve Akaryakıt Dolumu

  • Birleşik Arap Emirlikleri'nde trafik sağdan akmaktadır.
  • Sürücü ve tüm yolcuların emniyet kemeri takmaları zorunludur.
  • Araç ile hareket halindeyken cep telefonu kullanımı yasaktır. Araç kiti kullanımı serbesttir.
  • Aracı kullanırken yanınızda sürücü belgenizi ve kira sözleşmesini bulundurunuz.
  • Arap Emirlikleri'nde araç kullanımı sırasında sürekli dikkatli olmanız tavsiye edilmektedir. Kaza oranları yüksek olan ülkede her hangi bir kazaya karışmamak için gerektiği takdirde karşı tarafa geçmeleri için yol vermenizi tavsiye ederiz.
  • Alkollü araç kullanımı çok ağır bir şekilde cezalandırılmaktadır.
  • Herhangi bir kazaya karışmanız halinde kazaya karışan tüm taraflara alkol testi uygulanacaktır.
  • Araç kullanırken jest ve mimiklerinize dikkat ediniz. Diğer sürücüleri tahrik edecek ya da taciz edecek hareketlerden kaçının. Bu tarz şikayetler ağır suç sayıldığından hapis cezası uygulanabilmektedir.
  • Trafik kontrolleri sivil ya da üniformalı polisler tarafından yapılmaktadır.

  Otoyollarda ve şehir merkezlerinde yeterince akaryakıt istasyonu bulunmaktadır. Akaryakıt istasyonları genelde sabah saat 08:00 ile akşam 22:00 arasında hizmet vermektedir. Otoyol ve ana caddelerde bulunan akaryakıt istasyonları genelde 24 saat hizmet vermektedir. Akaryakıt ücretleri batı ülkelerine göre çok daha uygundur.

  Otoyol Ücretleri

  Birleşik Arap Emirlikleri'nde otoyollar ücretsizdir. Sadece Dubai'de yol ve otoyollar trafik kullanım ücretine tabidir. Bu bölgeler Salik Tags olarak adlandırılmaktadır.

  Yaş Sınırlaması

  Birleşik Arap Emirlikleri'nde araç kullanımı için geçerli bir sürücü belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri'nde araç kiralamak için minimum 25 yaşında olunması gerekmektedir. 21 yaş üstünde olan sürücüler istisnai durumlarda ek sigorta yaptırması halinde araç kiralayabilmektedir.

  Para Birimi

  Birleşik Arap Emirlikleri resmi para birimi Dirhem'dir ve AED olarak kısaltılmaktadır. Dirhem 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 ve 1000'lik banknotlardan oluşmaktadır. Madeni paraları ise 25 ve 50 Fils'ten (100 Fils = 1 Dirhem) ve 1 Dirhem'den oluşur. Havalimanı ve tüm alışveriş merkezlerinde döviz bürolarını bulabilirsiniz. Kredi kartı ile yerel kur üzerinden ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

  Sözlük

  Resmi dili Arapça olan Emirliklerde, İngilizce ikinci dil olarak geçmektedir. Sizler için aşağıda arapça sözlük hazırlamış bulunmaktayız:

  Teşekkür ederim - şukran
  Rica ederim - 'ahlanwasahlan
  Lütfen - rajaa'n
  Evet - 'ajal./naxam
  Hayır - kalla./laa
  Afedersiniz - xafvan
  Özür dilerim! - xafvan / xuzran
  Üzgünüm - 'anaa'aasif
  Anlamıyorum - la'afham
  Arapça konuşamıyorum - 'anaala'atakallamal-xarabiyya
  Fazla Arapça konuşamıyorum -'anaalaa'atakallam al - xarabiyyajayyidan
  İngilizce konuşabiliyor musunuz? - haltatakallam'inglizi?
  Lütfen yavaş konuşunuz - rajaa'an takallambibit'
  Lütfen tekrar ediniz - 'axid, min fadlak
  Adınız nedir? - ma'ismuk?
  Nasılsınız? - kayfaHaaluka? (erkek) / kayfaHaaluki? (bayan)

  Elektrik

  Emirliklerde şebeke gerilimi 220 volt olup, frekansı 50 Hz’dir. Priz ve elektrik fişleri G tipi olarak adlandırlan 3 dişli sistemden oluşmaktadır. Seyahatiniz öncesinde uygun adaptörü yanınıza almayı unutmayınız.

  Vize & Büyükelçilik

  Birleşik Arap Emirlikleri'ne seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vize başvuruları aşağıda belirtilen Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçilik ve Türkiye - Birleşik Arap Emirlikleri uçuşları gerçekleştiren havayolu şirketlerinden temin edilebilmektedir. Seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz acil durumlarda aşağıda belirtilen T.C. Abu Dabi Büyükelçiliği ile iletişime geçiniz.

  BAE ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ
  Adres: Turan Güneş Bulvarı, Galip Erdem Cad. 613.sok No : 13, Çankaya/ANKARA
  Telefon: +90 312 490 14 14
  Faks: +90 312 491 23 33
  E-Posta: ankara@mofa.gov.ae
  Website: www.uae-embassy.ae

  T.C. ABU DABİ BÜYÜKELÇİLİĞİ
  Adres: Embassy of the Republic of Turkey Embassy’s Area, W59-02 /1, No:34, P.O. Box:3204, Abu Dhabi-UAE
  Telefon: +971 2 410 99 99
  Faks: +971 2 410 99 05
  E-Posta: embassy.abudhabi@mfa.gov.tr
  Website: www.abudhabi.be.mfa.gov.tr