Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  LONDRA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Londra'da Araç Kiralama En iyi fiyat garantisiyle

  Avrupa'nın önemli kentlerinden olan Londra'da araç kiralama işleminizi Auto Europe ile en uygun fiyatlara yapabilir, tüm rezervasyon dökümanlarınızı türkçe olarak alıp hepsini inceleyebilir ve rahat bir kiralama geçirebilirsiniz. Auto Europe ile Londra'da araç kiralama işlemi yapabilir ve Manchester gibi diğer şehirleri de görebilirsiniz.

  Hem mimarisiyle, hem farklı yaşam tarzıyla hem de yaşam kalitesiyle son derece ilgi çekici olan Londra'da araç kiralama ile özgür ve konforlu bir gezi yapabilirsiniz. Şehrin farklı noktalarında bulunan gezilmesi gereken yerlere kiralık aracınız ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Ekonomi sınıfından 7 kişilik geniş araçlara kadar birçok seçenek arasından size en uygun olanını Auto Europe websitesinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

  Londra'da Trafik ve Otopark

  Çoğu büyükşehirde olduğu gibi Londra'yı da daha küçük bir araç kiralayarak rahat bir şekilde keşfedebilirsiniz. 07:00 - 18:00 saatleri arasında Londra şehir merkezinde yaklaşık olarak 22km² bir alanda araç kullanımı için şehir için araç kullanım vergisi tahsil edilmektedir. Yaklaşık olarak 10,50£ - 14£ arasında bir bedel ödenmesi halinde, tüm şehir içersinde bir gün boyunca araç kullanımı serbesttir. Kırmızı arkaplanlı ve beyaz bir "C" ile belirtilmiş olan levhalar, bölgelerin kapsama alanını yansıtmaktadır.

  Otopark

  Londra'da otoparklar ücretlidir. Otopark ücretleri klasik bir ödeme şekli olan bilet satın alarak ya da cep telefonları üzerinden ödenebilmektedir.
  En uygun otoparklar katlı otoparklar olup, 7/24 hizmet vermektedirler. Marchmont Street WC1'de bulunan Brunswick Center otoparkı Londra'nın en uygun kapalı otoparkıdır.

  Londra Hakkında Kısaca

  İngiltere'nin başkenti olan Londra, ülkenin nüfus açısından en yoğun olan şehridir ve dünya çapında en çok ziyaret edilen şehirler arasında yer almaktadır. Londra; kültür, tarih, ekonomik ve sosyal gelişme açısından birçok zenginliği sunan bir metropoldür. Londra'nın ünlü nehri Thames, bir zamanlar ticaret ve seyahat'in değerli bir merkezi halindeydi. Günümüzde ise Thames nehri keyif verici aktivitelerin merkezi olarak bilinmektedir. Thames'in yanı sıra Trafalgar Square, Big Ben, Hyde Park ve tabi ki Buckingham Palace gibi şehrin simgeleri dünyanın her yerinden turistlerin ilgisini çekmektedir. Şehrin gürültüsünden kaçıp, parklar yerine daha çok doğanın tadını çıkarmak isteyenler İngiltere'de oto kiralama gerçekleştirerek ülkenin sessiz bölgelerine seyahat edilebilirler. Roma kökenli olan Londra'da, 1666 yılında çıkan büyük yangınla eski mimariden sadece Londra Kulesi Westminster Abbey dışında tarihi eserlerden bir iz kalmamıştır. Bu durum büyük yangından sonra inşa edilen yapıların modern yapılar olduğunu göstermektedir.

  Londra'da sürekli kötü hava şartları olduğu bilinmektedir. Hava sıcaklıkları yaz aylarında ortalama 13℃ ile 23℃ arasında seyreder. Kış aylarında ise 5℃ olan hava sıcaklıkları genelde yağmurlu olarak geçmektedir. İlkbahar ve sonbaharda Londra çoğunlukla ılıman bir hava hakimdir.

  Londra Havalimanları

  Heathrow Havalimanı - (LHR)
  Web Site: www.heathrowairport.com
  Telefon: +44 0844 335 1801
  Konum: Londra Heathrow Uluslararası Havalimanı Londra şehir merkezinin 24 km batısındadır.

  Gatwick Havalimanı - (LGW)
  Web Site: www.gatwickairport.com
  Telefon: +44 0844 892 0322
  Konum: Londra Gatwick Havalimanı Londra şehir merkezinin 45 km güneyindedir. Gatwick Havalimanından dünyanın tüm noktalarına uçuşlar sunulmaktadır.

  Stansted Havalimanı - (STN)
  Web Site: www.stanstedairport.com
  Telefon: +44 0844 335 1803
  Konum: Londra Stansted Havalimanı Londra şehir merkezinin 55 km kuzeydoğusundadır. Stansted Havalimanından avrupanın birçok ülkesine seyahat edilebilmektedir.

  Luton Havalimanı - (LTN)
  Web Site: www.london-luton.co.uk
  Telefon: +44 0158 240 5100
  Konum: Londra Luton Uluslararası Havalimanı Londra şehir merkezinin 50 km kuzeyindedir.

  Londra City Havalimanı - (LCY)
  Web Site: www.londoncityairport.com
  Telefon: +44 0158 240 5100
  Konum: Londra City Havalimanı, Londra şehir merkezinin sadece 10 km uzağındadır.

  Toplu Ulaşım

  Otobüs
  Gün içersinde otobüsleri kullanarak birçok bölgeye seyahat edilebilmektedir. Gece seferleri de düzenlenmektedir, fakat gündüz seferlerine oranla çok azdır. "Megabus" ve "National Express" otobüsleri ulusal seyahatlerin yanı sıra uluslararası seyahatlerde de tercih edilebilmektedir. Edinburgh, Cardiff, Liverpool, Bristol, Birmingham, Paris, Köln, Amsterdam gibi şehirlere bu otobüsleri kullanarak seyahat edebilirsiniz.

  Londra Metrosu
  Londra'nın metro sistemi "The Underground" ya da "The Tube" olarak bilinmektedir. Sadece Londra içersinde 250 üzeri istasyon ile bağlantısı bulnan metronun Buckinghamshire, Hertfordshire ve Essex duraklarına da uğramaktadır. Yılbaşı, resmi tatillerde ve kamu organizasyonları dışında metro sadece gün içersinde faaliyet göstermektedir.

  Taksiler
  Londra'da yasal olan taksiler siyah renkli araçlar olup, "taxi" levhalarından tanınmaktadır. Taksiler önceden rezerve edilebilir, yoldan geçen boş bir taksiye de binilebilir ya da taksi duraklarında boş olan taksiler kullanılabilir.