Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  OTO KİRALAMA
  SMİLE RENT

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Araç Kiralama Smile Rent: Smile Rent ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

  Smile Rent Araç Kiralama - Auto EuropeSmile Rent'in yenilikçi self-servis hizmeti ile araç kiralama ile ilgili tüm bildiklerinizi unutabilirsiniz. Bu hizmet ile araç teslimatı işlemlerinizi kendi akıllı telefonunuz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Smile Rent uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz yeterli. Uygulamayı App Store (iPhone) ve Google Play (Android) ile bulabilirsiniz. İndirmenin ardından uygulamayı açın ve kaydolun; ve böylelikle Smile Rent ile kiraladığınız aracınızı teslim alabilirsiniz. Kayıt için kimlik veya pasaportunuz ile sürücü belgeniz gereklidir; böylelikle siz aracın başına gelmeden tüm bilgileriniz online olarak kontrol edilebilmektedir. Smile Rent ile araç kiralama hiç bu kadar basit olmamıştı!

  Uygulamada link üzerinden araç rezervasyonunuzu "Find My Booking" yani rezervasyonumu bul ile kendi profilinize eşleştirebilirsiniz.

  Auto Europe olarak bu kolay ve hızlı hizmetin sizi kiralama istasyonlarındaki uzun beklemelerden kurtaracağından eminiz. Varışınızın ardından servis aracı sizi kiralık araçların bulunduğu otoparka götürecektir. Burada uygulama ile aracınızın kilidini açabilir ve yola koyulabilirsiniz. Bu kadar basit!

  Oto Kiralama Smile Rent: Hızlı ve Güvenli Hizmet

  Smile Rent İtalya'daki araç kiralamalar için yeni bir konsept oluşturdu. Avis & Budget grubunun bir parçası olan şirket düşük maliyetli self-servis hizmeti ile geleceğin kiralama sistemlerine öncülük ediyor.

  Şimdilik Roma (Fiumicino Leonardo de Vinci Havalimanı) ve Milano'da (Malpensa Havalimanı) sunulan bu hizmet yakın bir zamanda İtalya'nın tüm büyük havalimanları ve tren istasyonlarında kullanılabilecek. Özellikle yaz aylarında kiralama ofisi önündeki kuyruklarda bir hatta zaman zaman iki saati bulan bekleme süreleri yerine kendi akıllı telefonunuz üzerinden birkaç adımda tüm işlemleri tamamlayabilir ve aracınıza doğru hareket edebilirsiniz.

  Şirkete ait bir servis aracı sizi havalimanından kiralık araçların bulunduğu otoparka götürecek. Aracınızı bulduktan sonra araç kilidini akıllı telefonunuzdaki uygulama ile açabilirsiniz. Araba anahtarlarını aracın içinde bulabilirsiniz.

  Araç alımı ile ilgili önemli bilgiler

  İlk olarak App Store (iOS) veya Google Play (Android) üzerinden uygulamayı indirin ve bekleme süresini sıfıra indirin. Uzun süre kuyrukta beklemek yerine doğrudan aracın bulunduğu otoparka yönelebilirsiniz. Otopark ile ilgili bilgiler kiralama onayı ile birlikte size gönderilecektir.

  Başkaları kuyrukta beklerken siz akıllı telefonunuz ile aracınızın kilidini açın ve yola koyulun! Bu kadar basit işte!

  İster iş seyahatinizde olsun ister tatil için olsun; Smile Rent ile araç kiralama tüm ihtiyaçlarınıza uygun hizmet vermektedir. Araç kiralama anlayışınızı kökünden değiştirecek olan bu deneyim ile işlemlerinizi rahat ve hızlı gerçekleştirin.

  Self-service - Sık Sorulan Sorular

  Uygulamayı yükleyemezsem ne olur?

  Uygulamanın yüklenememesi durumunda işlemlerinizi manuel olarak yani, kiralama ofisinde gerçekleştirmelisiniz. Bu yüzden araç teslimatına 48 saat kala uygulama indirme ve kayıt işlemlerinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

  Kiralama sırasında hangi belgeleri yanımda bulundurmam gerekmektedir?

  Sürücü belgeniz, kimlik kartınız, ödeme kartınız ve rezervasyon belgenizin çıktısını yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. AB vatandaşı değilseniz, kimlik kartı yerine pasaportunuzu bulundurmanız gereklidir. Tüm bu belgeleri bir kez ibraz etmeniz durumunda Smile Rent sizden tekrar sormayacaktır.

  Havalimanında Smile Rent'i nerede bulabilirim?

  Havalimanından hareket eden servis aracı vasıtasıyla.

  Roma Fiumicino Havalimanı: servis aracı işaretlerini takip ediniz ve P2 otoparkına (Uzun süreli otoparkın 2. ve 3. bölgesi) gidecek olana bininiz. Milano Malpensa Havalimanı: T1'den çıkınız ve "Staff" otoparkına giden servis aracına bininiz.

  Aracımı nasıl bulabilirim?

  Uygulama içinde bulunan haritada kendi konumunuzu da etkinleştirerek aracı harita ile bulabilirsiniz.

  Araba anahtarlarını nasıl bulabilirim?

  Arabanın başına geldiğinizde uygulama içinde bulunan "Unlock" yani kilit aç tuşuna basın. Arabanın kilitleri açılacaktır ve anahtarları torpido gözünde bulabilirsiniz.

  Depozito için hangi kredi kartları kabul edilmektedir?

  Smile Rent ile araç kiralayabilmek için kredi kartı veya debit kartı yeterli olacaktır. Yalnızca ATM özelliği bulunan kartlar ile yüklemeli kartlar kabul edilmemektedir. Mastercard, Visa veya American Express kartları kabul edilmektedir.

  Yakıt kuralı nasıl olmaktadır?

  Aracı kiralama başlangıcındaki yakıt seviyesi ile iade etmeniz gerekmektedir. Smile Rent uygulamasının araç ile entegre olduğunu ve araçtaki yakıt miktarının interaktif olarak belirlenebildiğini dikkate alınız.

  Eğer araca yakıtın Smile Rent çalışanları tarafından sizin yerinize doldurulmasını isterseniz Smile Rent yakıt dolum hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet araç alımı sırasındaki yakıt miktarı ile iade sırasındaki yakıt miktarı arasındaki farkın yani eksik yakıtın ücreti ve buna ek 30 Avro hizmet bedeli ile ücretlendirilmektedir. Yakıt ücreti AB yakıt endeksi ile aynı olduğunu unutmayınız. Yakıt endeksini https://ec.europa.eu/energy/en/data-analysis/weekly-oil-bulletin buradan görüntüleyebilirsiniz.

  Aracın eksik yakıt ile iade edilmesi durumunda Smile Rent bu ücretleri sizden tahsil edecektir. Fakat eksik yakıt için 1 litre tolerans tanınmaktadır.

  Aracı iade ederken anahtarları nereye bırakmalıyım?

  Kiralamanızın ardından aracı iade etmek için anahtarları torpido gözüne bırakınız ve uygulama ile aracı kilitleyiniz.