Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı
  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Blog Ara


  Blog arama......

  Kiralık Araç Teslimatı Nasıl Yapılır?

  Aracınızı kiraladınız ve teslim almak için kiralama şirketinin ofisini bulmanız gerek. Havalimanlarında bu durum bazen zaman alabilir. Öyle ki kiralama şirketlerinin ofisleri her zaman aynı noktada olmayabiliyor. Daha önce araç kiraladıysanız elinizle koymuş gibi bulacağınız ofisler ve teslimat hakkında bildikleriniz ilk defa kiralayacaklar için çok önemli detaylar haline gelebilir. Bu bölümde sizlere kiralık araç teslimatı ile ilgili bilinmesi gerekenlerden bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

  Herşeyden Önce En Önemli Bilgi: Kiralama Şirketiniz

  Her ne kadar websitemiz üzerinden yapılan kiralamalarda kiralama şirketleri belirtilse de ve hatta müşterilerimiz bu şirketleri kendileri tercih etse de zaman zaman akılda kalmayabiliyor ve "hangisiydi" diye bir göz atmak gerekebiliyor. Araç rezervasyonu sonrası size gönderilen voucher belgesi üzerinde yukarıda belirtilen kiralama şirketiniz, bu defaki kiralamanızda size aracı sağlayacak şirkettir. Yani aslında teslimattan iadeye kadar tüm kiralama süreci boyunca ilk muhatabınız diyebiliriz. Aracı teslim almak için kiralama şirketinizin ofisini ve görevlilerini bulmanız gerekecek. Unutmayın ki; Auto Europe kiralamanızda size uygun kiralama imkanı veren bir aracı şirkettir ve kiralık araçlara sahip değildir. Bu yüzden Auto Europe ofisi aramakla vakit kaybetmeyin.

  Kiralama ofisleri terminal içinde veya yakınında olabilir

  Birçok havalimanında çoğu kiralama şirketinin ofisi terminal içinde hatta diğer kiralama şirketi ofisleriyle yakın konumda olur. Havalimanlarında nasıl ki çıkış, otopark gibi yön gösteren tabelalar bulunuyorsa; aynı şekilde araç kiralama tabelaları da bulunmaktadır. Bu yüzden hangi kiralama şirketinden kiralama yaptığınızı bilmeniz çok önemlidir. Bazı havalimanlarında kiralama ofisleri aynı noktada olmamaktadır. Dolayısıyla araç kiralama bölgesinde ofisi bulamamanız durumunda şaşırmamanızı ve hiç vakit kaybetmeden danışmaya başvurmanızı öneririz. Havalimanında ofisi bulunmayan bazı kiralama şirketleri de "Meet and Greet" olarak bilinen buluşma yöntemiyle araç teslimatı yapmaktadır. Böyle bir teslimat prosedürünüz varsa bu, havalimanında sizi bekleyen bir personel olacağı anlamına gelir. Kiralama şirketi personeli sizi araca götürecek ve tüm işlemleri yapacaktır.

  Ofis havalimanı dışındaysa

  Kiralama ofisinin terminal dışında olması demek diğer bir anlamda havalimanı terminalinden ofise kadar farklı bir ulaşım aracı kullanmanız gerektiğidir. Kiralama öncesi ve sonrası kiralama koşulları ve araç teslimat bilgileri tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Terminal dışında bulunan kiralama ofisine ulaşım genelde çoğu havalimanında ücretsiz servis araçları ile yapılmaktadır. Servis araçlarının nereden hareket ettiği bilgileri yine size gönderilen Auto Europe voucher belgesinde bulunmaktadır. Dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimizi arayarak da araç teslimatı ve servis araçları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu servis araçları bazı şehirlerde havalimanına bağlı çalışırken bazı şehirlerde ise kiralama şirketinin özel servis aracıdır. Servis aracı saatleri, hareket noktaları, servis aracı numarası veya rengi voucher belgesi üzerinde teslimat bilgilerinde bulunmaktadır. Auto Europe müşteri hizmetlerinin her durumda desteğe hazır olduğunu unutmayınız.

  Şehir içi ve Tren istasyonları

  Kiralık aracınızı havalimanı istasyonlarından teslim almak istemiyorsanız, şehir içi ve tren istasyonu ofislerini tavsiye edebiliriz. Örneğin araç alımına toplu taşıma kullanarak gidiyorsanız tren istasyonundan araç teslimatı yapabilirsiniz. Şehir içi rezervasyonu yaparken lütfen istasyonun adresine önceden göz atınız çünkü özellikle büyük şehirlerde kiralama şirketlerinin birden fazla ofisi bulunabilmektedir.

  Araç Temini ve Adrese Teslim Hizmeti

  Bazı kiralama şirketleri müşterinin bulunduğu noktaya araç temini veya adrese teslim hizmeti vermektedir. Fakat bu hizmetten yararlanabilmek için önceden talepte bulunulması gerektiğini unutmayınız. Örneğin kiraladığınız araç bulunduğunuz hotele getirilsin istiyorsanız veya farklı bir ulaşım şekliyle vardığınız noktada buluşma gerçekleştirilsin istiyorsanız bunun için önceden talepte bulunmanız gerekmektedir. Bu şekilde kiralama şirketine gerekli talep yapılabilir ve önceden teyit alınarak hizmet en iyi şekilde planlanabilir. Auto Europe ile en iyi ve size en uygun kiralama seçeneğini bulacağınızdan eminiz! Araç rezervasyonu, araç teslimatı veya adrese teslim gibi birçok merak ettiğiniz konuda websitemizde bulunan sık sorulan sorular sayfasına göz atabilir veya doğrudan telefonla müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

  Çalışma saati dışı araç teslimatı ve drop-box servisi

  Araç rezervasyonu yaparken her zaman aracı teslim alacağınız ve iade edeceğiniz ofisin çalışma saatlerine göz atınız. Çünkü ofis çalışma saatleri dışında yapılan araç teslimatı için kiralama şirketleri farklı prosedürler uygulayabilmektedir. Havalimanından yapacağınız çalışma saati dışı araç teslimatları için uçuş numaranızı bırakmanız her zaman önemlidir. Örneğin uçak gecikmelerinde şirket personeli durumundan haberdar olur ve araç sizin için bekletilir. Çalışma saati dışında yapılacak araç teslimatlarında bazı kiralama şirketleri drop-box yani anahtar kutusu kullanabilmektedir. Anahtar kutusu hizmeti ile aracı iade ederken aracı belirtilen yere park edip, araba anahtarını belirtilen drop-box'a yani anahtar kutusuna atmanız yeterlidir.

  Bazı müşterilerimiz araç alım saatine yetişemeyebilmektedir. Bunun sebebi bazen yoğun trafik bazense uçak gecikmesi olabilir. Tüm gecikme durumlarında Auto Europe müşteri hizmetlerini durumdan haberdar etmeniz araç teslimatının aksamasına engel olacaktır. Örneğin uçuşunuz rötar yaptı ve bekleme salonunda bekliyorsunuz; bu durumda Auto Europe veya kiralama şirketini arayarak uçuş numaranızla birlikte gecikme bildirimi yapmanız kusursuz bir kiralama için önemlidir. Gerektiğinde Auto Europe üzerinden araç alım saatiniz değiştirilebilir veya kiralama şirketine bildirimde bulunulabilir.