Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı
  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Blog Ara


  Blog arama......

  Araç Kiralarken Bilmeniz Gerekenler

  Araç Kiralama

  Tatile gitmeye karar verdiniz ve gideceğiniz yerde kiralık aracın iyi bir fikir olacağını düşünerek Auto Europe ile araç kiralamak istiyorsunuz. İyi fikir! Auto Europe olarak müşterilerimize her zaman gerekli tüm bilgileri vermeye çalışıyoruz; bu sayede müşterilerimizin sorunsuz bir kiralama geçirmesine yardımcı oluyoruz. Kiralama sürecinde işinize yarayacak bazı bilgileri bu yazımızda toparladık.

  Araç Kiralama İpuçları

  Herşeyden önce bilmeniz gereken; Auto Europe aracı bir kurumdur. Bunun anlamı, dünya çapında birçok araç kiralama şirketini size aynı platformda sunan ve bunu daha uygun fiyatlara ve ek avantajlarla sağlayan bir şirketiz. Bu demek oluyor ki; aracı teslim almaya gittiğinizde Auto Europe ofisi değil aracını tercih etmiş olduğunuz şirketin ofisini aramanız ve arabayı oradan teslim almanız gerekiyor.

  Kiralama Koşullarını Okuduğunuzdan Emin Olun

  İnternet sitemizde kiralama noktasında bulunan araçları görüntülerken onların kiralama koşullarını ve mevcut ise ek ücretlerini de görebilirsiniz. İnternet ortamında en çok söylenen yalanın "tüm kullanım koşullarını okudum" yalanıdır; bunu sakın unutmayın! Bu yüzden müşterilerimize karmaşık ve küçük yazılmış sözleşme metinleri sunmak yerine daha interaktif ve daha net bir biçimde bilgilendirmeye çalışıyoruz.

  Navigasyon

  En önemli bilgi aracı almaya gittiğinizde ibraz etmeniz gereken belgelerdir. Tabiki bu belgeleri geçerli bir sürücü belgesi ile ibraz etmeniz gerekir. Buna ek olarak depozito blokajı için sunacağınız kredi kartı da sürücü adına kayıtlı olmalıdır. Kiralama yapmak istediğiniz ülkenin yasalarına göre Uluslararası Sürücü Belgesi gerek olup olmadığını da yine bu kiralama koşullarında bulabilirsiniz. Bazı ülkelerde kiralama şirketleri kredibilite puanı veya sürücüye ait bir fatura da talep etmektedir. Yine bu bilgileri kiralama koşullarında bulabilirsiniz.

  Potansiyel Yerel Ücretler

  Kiralama koşullarına kiralama şirketinin sizden talep edebileceği yerel ücretleri de ekledik. Yerel ücretlere örnek olarak ek sürücü kaydı, ek navigasyon, çocuk koltuğu, trafik ceza bedeli gibi ücretleri verebiliriz. Navigasyondan söz etmişken.. Ücretsiz navigasyon kampanyamız ile diğer promosyonlarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

  Akaryakıt

  Yakıt Kuralı

  Bazı araç kiralayanlar yakıt kurallarna şaşırmaktadır. Bazı kiralama şirketleri araçları verdikleri yakıt miktarı ile geri isterken bazıları ise aracı mümkün olduğunca boş yakıt deposu ile iade etmenizin yeterli olduğunu belirtir. Eğer aracı fulleyip iade etmeniz gerekiyorsa bu, aracı iade etmeden önce akaryakıt istasyonu aramanız gerektiği anlamına gelmektedir. Aracı boş depo ile iade etmenizi isteyen kiralama şirketleri size aracı dolu vermiş ise muhtemelen bir depo yakıt bedelini araç iadesinde sizden tahsil edecektir. Yakıt kuralları ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz. Kiralama öncesi internet sitemizde, kiralama sonrası ise size gönderilen voucher belgesinde seçtiğiniz kiralama şirketi ile ilgili bu detayı bulabilirsiniz.

  Araç alım noktası ile ilgili bilgileri voucher belgesinde bulabilirsiniz. Voucher üzerinde araç kiralama şirketinin adı ve telefon numarası da bulunmaktadır. Bazı havalimanlarının araç kiralama ofislerinin havalimanının dışında olabileceğini unutmayın. Böyle durumlarda genelde servis aracı ile araç başına ulaşım sağlanmaktadır. Bazı araç teslim noktaları özellikle yüksek sezonlarda çok kalabalık olmaktadır. Burada oluşabilecek bekleme sürelerini lütfen dikkate alınız. Bazı şehirlerde havalimanı istasyonu yerine şehir merkezi noktalarını da tercih edebilirsiniz. Öyle ki, nadiren de olsa %30'a kadar daha uygun fiyatlı bir araç bulabilirsiniz.

  Ve son olarak; mutlaka sık sorulan sorular yani SSS bölümümüze göz atmanızı tavsiye ederiz. Burada aklınızda olan veya aklınıza gelecek olan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca araç teslimatına giderken belgelerinizi tekrar kontrol ediniz. Araç teslimatında sürücü belgesini evde unuttuğunu farkeden o kadar çok insan var ki.

  İyi bir tatil ve iyi bir kiralama geçirmenizi dileriz!