Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  BRÜKSEL'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Brüksel'de Araç Kiralama ile özgürlüğün tadını çıkarın

  Çok dilli bir şehir olan Brüksel'de ortaçağ kaleleri, modern mimariyle buluşmaktadır. Belçika'nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Brüksel'de 1,8 milyonu aşkın kişi yaşamaktadır. Gerek AB gerekse NATO genel merkezi Brüksel'de bulunmaktadır. Brüksel'de araç kiralama rezervasyonu yaparak tatilinizi herkesten bağımsız ve özgürce planyabilirsiniz. Kendi isteğinize göre Brüksel ve çevresini keşfedin. Büyük meydan olarak bilinen Grand Place'i ve şehir merkezinde bulunan gotik pazar meydanını ziyaret etmeyi unutmayın. Turistlerin sıkça ziyaret ettikleri Royal Sarayı önünde bulunan Manneken Pis (İşeyen Küçük Çocuk) heykelini görmeden gitmeyin. Dünyaca ünlü olan bronz heykel Brüksel'in simgesi olarak bilinmektedir. Şehir merkezinde bulunan mağazalardan alışverişinizi gerçekleştirebilir ve kafelerde ufak bir mola verebilirsiniz. Şehrin yakınlarında olan Anvers liman şehrine günlük turlar düzenleyebilirsiniz. Hemen bugün Auto Europe üzerinden en uygun fiyatlara Brüksel'de araç kiralama rezervasyonunuzu gerçekleştirerek tatilinize farklı bir yön verebilirsiniz!

  Trafik ve Otopark

  Brüksel trafiğinde araç kullanımı Avrupa'nın diğer şehirlerinden pek farklılık göstermemektedir. En önemli ve dikkat edilmesi gereken husus, dar olan sokaklarda biraz daha dikkatli araç kullanılmasıdır. Ayrıca iş çıkış saatlerinde araç kullanmanız halinde, trafik yoğunluğu ile karşılaşmanızın mümkün olduğunu unutmayınız.

  Otopark

  İş çıkış saatlerinde Brüksel merkezinde aracınızı park edebileceğiniz boş otopark bulmak oldukça zor olabilmektedir. Bu nedenle şehrin belirli noktalarında bulunan ve saatlik olarak ücretlendirilen kapalı otoparkları kullanabilirsiniz. Otopark arama stresinden uzak kalmanız için, kiralık aracınızı kesinlikle şehrin biraz dışında park etmenizi ve şehir merkezine metro araçlarını kullanarak gitmenizi tavsiye ederiz. Alternatif olarak şehrin çevresinde bulunan 8 ücretsiz Park & Ride otoparklarından birine aracınızı park ederek toplu ulaşım araçları ile şehre gidebilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  Belçika'nın başkenti olan Brüksel, güneyde bulunan Fransız bölgesinden ve kuzeyde bulunan Hollanda bölgesinden sadece birkaç kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Fransızca'nın resmi dil olarak kullanıldığı Brüksel günümüzde uluslararası ve çok dilli bir şehir haline gelmiştir. Brüksel toplam 19 farklı semtten oluşmaktadır ve her semt kendi okulları, karayolları ve mahkemelerinden sorumludur.

  Brüksel'in iklimi Almanya, Hollanda ve Fransa ile aynıdır. İlkbahar, yaz ve sonbahar dönemlerinde seyahatler tavsiye edilir. Kış aylarında da seyahat edenler için keyifli anlar yaşayabileceğiniz noel pazarlarını ziyaret edip, yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

  Brüksel Havalimanı

  Adı: Brussels Airport (BRU)
  Telefon: +32 2753 7753
  Adres: A201, 1930 Zaventem, Belgien
  Ulaşım: Havalimanı Brüksel'in yaklaşık olarak 11 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Özel araçların yanı sıra toplu ulaşım araçlarıyla da rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

  Toplu Ulaşım

  Brüksel'de (tüm Belçika için geçerlidir) toplu ulaşım ağı çok geniş ve gelişmiştir. Şehir merkezinde otobüs, tramvay, tren ve metroları kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Yüksek hızlı trenleri kullanarak Londra, Amsterdam ya da Paris'e seyahat edebilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  Brüksel Havalimanı