Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  OSLO'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Oslo'da Araç Kiralama ile Kuzey Avrupa'nın Tadını Çıkarın

  Kuzey Avrupa'nın önemli şehirlerinden biri ve Norveç'in başkenti olan Oslo, doğası ve tarihi ile aynı zamanda bölgenin önemli gezi noktalarından biri. Fiyordların ve dağların harika bir uyumla oluşturduğu vadiler ile şehrin eşsiz manzarası görülmeye değer. Liman çevresinde bulunan şehrin şirin kafeleri ve restaurantlarında bölgeye ait tatlar bulabilirsiniz. Oslo'da araç kiralama ile yalnızca Oslo şehriyle sınırlı kalmazsınız. Araç kiralamanın verdiği bağımsızlıkla dilediğiniz saatlerde dilediğiniz noktalara ulaşabilirsiniz.

  60 yıldır sektöründe önemli bir yere sahip olan Auto Europe ile 180 ülkede 24,000 noktada araç kiralayabilirsiniz. Üstlik en uygun fiyatlara! Dünya çapında, en ünlü araç kiralama şirketlerinin en uygun fiyatlarını bulabileceğiniz Auto Europe ile birçok kampanyadan da yararlanabilir, araç kiralama fırsatlar dünyasına adım atabilirsiniz. Auto Europe promosyonları için buraya tıklayabilirsiniz.

  Oslo Trafiği Hakkında

  Tüm Norveç'te olduğu gibi ülkenin en büyük şehri olan Oslo'da da araç trafiği oldukça rahat. Neredeyse tüm sürücülerin kurallara tam anlamıyla uyduklarını tahmin edersiniz. Düzenli trafiği yanısıra zaman zaman ağır kış şartları bazı bölgelerde araç kullanımını zorlaştırabilir. Otoyollarında ücretli geçiş sisteminin kullanıldığı Oslo'da araç rezervasyonu sonrası geçiş sistemi olan AutoPASS hizmetini mutlaka sormanızı tavsiye ederiz. Bu sisteme sahip olan sürücülerden yol ücretleri otomatik olarak tahsil edilir. Aksi halde otoyol ücretlerini kendiniz ödemek durumundasınız. Yol kenarlarında bulunan ödeme noktalarında ödeyerek de yolunuza devam edebilirsiniz.

  Oslo'da Kiralık Aracımı Nereye Park Edebilirim?

  Oslo şehir merkezinde gündüz saatlerinde müsait park yeri bulmak zaman zaman zorlaşabilir. Kalabalık olan şehir merkezi yerine yürüme mesafesinde biraz uzaklaşarak uygun park yeri şansınızı artırabilirsiniz. Katlı otoparkların bulunduğu merkezde park ücretleri de biraz daha pahalı. Fakat aracınızı bu katlı otoparklara bırakarak birkaç dakikada şehrin keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

  Şehir merkezinde açık alanda Pzt-Cmt 09:00-20:00 arası park ücretlidir. Bu saatler dışında ücretsizdir. Aşağıda şehir merkezinde bulunan bazı otoparkları sizler için sıraladık.

  • Bankplassen Parking Garage, Q-Park: Haftanın her günü açık olan otoparka saat 07:00 ile 23:00 arası aracınızı park edebilirsiniz. Ödemenizi kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.
  • Bristol Garage: Hotel Bristol'e ait olan bu otoparkı da kullanabilirsiniz. Ödemelerinizi yalnızca kredi kartıyla yapabileceğiniz otoparkta park yeri sayısı diğerlerine göre daha azdır.
  • Byporten Parking Garage, Apcoa Parking: Byporten alışveriş noktasına ve Oslo merkez tren istasyonuna direk bağlantısı bulunan otoparkı kullanabilirsiniz.
  • Colosseum Parking Garage, Q-Park: Kapalı otopark olan ve Majorstua'da bulunan otoparkı haftanın her günü 06:00 ile 00:00 arası kullanabilirsiniz.

  Oslo Havalimanları

  Norveç'in başkenti Oslo'da iki havalimanı bulunmaktadır. Oslo Lufthavn Havalimanı şehrin kuzeyinde, diğer havalimanı olan Torp Sandefjord ise şehrin güneybatısında yer almaktadır. Her iki havalimanı da uluslararası uçuşlar için kullanılmaktadır. Oslo'da araç kiralama işlemlerinizin ardından araç teslimatlarını bu havalimanlarından yapabilirsiniz.

  Oslo Lufthavn Havalimanı (OSL)
  Website: Oslo Lufthavn Havalimanı
  Telefon: +47 915 06400

  Torp Sandefjord Havalimanı
  Website: Torp Sandefjord Havalimanı
  Telefon: +47 915 06400

  Oslo'da Yapılması Gerekenler

  Yaşam kalitesi olarak dünyanın en yüksek standartlarından birine sahip Norveç ve onun başkenti Oslo, ülkenin en büyük şehridir. Temiz havası ve yeşil doğası ile göz kamaştıran Oslo, önemli bir liman kentidir aynı zamanda. Gösterişten son derece uzak, doğaya hükmetmeyen bir anlayışla düzenlenmiş şehir; ihtiyaçları karşılayacak yeterlilikte seçeneklere sahip ve diğer Avrupa şehirlerinden oldukça farklı. Viyana, Paris veya Münih'e kıyasla oldukça sade olan şehirde parklar, bahçeler, açık alanlar ve alışveriş caddeleri halkın zaman geçirdiği noktalar. Aşağıda Oslo'da gezilecek yerlerle ilgili bazı önemli noktaları sizler için sıraladık.

  • Karl Johans Gate: Merkez tren istasyonunun önünden itibaren marina bölgesine paralel uzanan bu cadde şehrin meşhur alışveriş caddesi. Birbirinden farklı markaları ve şirin kafeler bulabileceğiniz caddede yeşil alanlar içinde dinlenilcek yerler de mevcut.

  • Norsk Folkemuseum: 150'ye yakın yapının bulunduğu bu alan Oslo'nun açık hava müzesi. 13. yüzyıl ile 20. yüzyıla kadar inşa edilmiş yapıların bulunduğu Norsk Folkemuseum'da Gol Stave Kilisesi 13. yüzyıldan günümüze kadar ulaşmış.

  • Vigelandsparken: Şehrin önemli noktalarından biri olan Vigelandsparken, Vigeland'ın heykellerinin bulunduğu açık hava müzesi. İnsan hayatının başlangıcından dönem-dönem sonuna kadar heykellerle tasvir edildiği bu sanat eserleri ziyaretçilerini büyülemeye yetiyor. Özellikle yaz aylarında ağaçların renklenmesiyle ve kenarında bulunan göletin güzelliğiyle harika bir park burası.

  • Aker Brygge: Liman'a yakın noktada olan Aker Brygge'de alışveriş yapabileceğiniz bir alış-veriş merkezi, restaurantlar ve kafeteryalar bulunmakta.

  • Fiyord Turu: Yaklaşık iki saatlik bir tekne turu olan Fiyord turları ile Oslo fiyordlarının harika manzaralarına tanık olabilirsiniz.

  Oslo'da Araç Kiralama ile Günlük Turlar

  Norveç'in güneydoğusunda bulunan Oslo, İsveç sınırına yakın konumda. Kuzey denizinin doğusunda, kuzey körfezinde kalan şehirden kiralık araç ile günlük gidebileceğiniz noktaları sizler için derledir.

  • Hamar: Oslo'nun 120 kilometre kuzeyinde göl kenarında bulunan Hamar'da tam bir iskandinav hayatı var. Tarihi yapıları, surları ve şirin iskandinav evleri ile gezilmesi gereken notalardan biri olabilir.

  • Göteborg: İsveç'in önemli liman kentlerinden biri olan Göteborg'a Oslo'dan yaklaşık üç buçuk saatlik araç yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Araç kiralamanın verdiği avantaj ile iskandinav turunuza önemli bir şehir daha ekleyebilirsiniz.

  • Sandefjord: Şehrin 120 kilometre güneyinde, deniz kenarında bulunan Sandefjord'da buz devri müzesini görebilirsiniz. Buradan kalkan gemiler ile Danimarka ve İsveç'in doğu kıyısına ulaşabilirsiniz.

  Biraz Tarih Biraz Coğrafya

  İskandinavya'nın tarih boyunca en önemli şehirlerinden olan Oslo'nun tarihi 11. yüzyıla kadar dayanıyor. Eski adı Kristiania olan şehir bugünkü adını 20. yüzyılın başlarında almış. Tarih boyunca büyük yangınlara uğrayan şehir 16. yüzyılda da büyük işgallere uğramıştır. 19. yüzyılda bozulan Danimarka-Norveç birliği sonucu şehir yeniden Norveç başkenti olmuştur.

  Şehir kültürel anlamda en donanımlı dönemini Kristiana döneminde yaşamıştır. 19. yüzyılda yani Kristiana döneminde inşa edilen kraliyet sarayı, parlamentro binası, Oslo Üniversitesi ve ulusal tiyatro binası gibi yapılar bu dönemden günümüze kadar ulaşmış.

  Oslo, Avrupa'nın kuzeyinde yer almasına rağmen nemli ve ılıman bir okyanus iklimine sahiptir. Batı rüzgarları ve sıcak su akıntısı kış aylarının aşırı soğuk geçmesini engeller. En yağışlı dönemi ağustos ve eylül ayları olan şehirde kışın beyaz örtü uzun süre kalkmaz.

  Oslo'da kiralama yapacak müşterilerimizin yoğun kış şartlarında daha dikkatli araç kullanmalarını tavsiye ederiz. Yol tabela ve uyarı sistemlerinin oldukça gelişmiş olduğu Norveç'te araba kiralarken kış lastiği gereksinimleri ile ilgili bilgi almanızı tavsiye ederiz. Kiralamanızla ilgili merak ettiklerinizi sık sorulan sorular kısmı olan SSS linkine tıklayarak görüntüleyebilir veya 0850 390 28 67 nolu telefondan Auto Europe müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

  Oslo Çevresini en İyi Nasıl Gezebilirim?

  Oslo ve çevresinde bulunan İskandinav şehirleri küçük şehirler oldukları için buralara yapacağınız gezilerde ortalama beş veya altı günde birden fazla şehir ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bu anlamda Oslo'da oto kiralama en avantajlı seçenek olarak gözüküyor. 3 veya 4 kişilik gruplar tek araç ve yakıt maliyetiyle geziyi tamamlayabilir. Oysa tren, otobüs gibi toplu taşımaların gezi sonunda daha maliyetli ve zaman bağımlılığı bakımından daha dezavantajlı olacaktır.

  Faydalı Linkler

  T.C. Oslo Büyükelçiliği

  Oslo Turizm Sitesi

  Başa Dön