Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  ZÜRİH'TE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Zürih'te Araç Kiralama ile tatile start verin

  Etkileyici mimarisi ve dinlendirici doğa alanları ile tanımlanabilir Zürih. Zürih'te araç kiralama yaparak, yıllardır yüksek yaşam konforu sunan şehirlerinden biri olan bu şehri keşfedebilirsiniz. Şehrin nüfusu 400.000'in altında olmasına rağmen, konumu ve kültürel önemi nedeniyle en önemli dünya şehirlerinden biri olarak sayılmaktadır. Dağlarla çevrili etkileyici panoramik manzarası şehri altın bir tepside sunmaktadır. Zürih Gölü boyunca yürüyüş yapabilir ya da zengin gece hayatına kendinizi atabilirsiniz. "Limmatstadt"'a seyahat edenler buradaki fiyatların Zürih'e göre biraz daha yüksek olduğunu görecektir. Auto Europe üzerinden gerçekleştireceğiniz Zürih'te araç kiralama ile ekonomi sınıfından orta sınıfa olan fiyatlarımızı karşılaştırın ve uygun fiyata aracınzı rezerve edin! Standart sınıf kiralık araçların yanı sıra minibüs ve minivan kiralama hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

  Toplu ulaşım araçlarını kullanabileceğiniz tek günlük bilet satın alarak Zürih Gölünde tekne turu yapabilirsiniz. Tekne ile sadece bir durak uzaklıkta olan "Roten Fabrik"'e ulaşabilirsiniz. Gün içersinde göl manzarasının keyfini çıkartarak kahvenizi içebilir, geceleri ise dostlarınızla gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz.

  Trafik ve Otopark

  Zürih yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da turistlerin tercih ettiği şehirler arasındadır. Araç kullanımı sırasında trafikte kesinlikle dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir:

  • Lütfen İsviçre'de araçların yol kullanım bandrolleriyle donatılmış olması gerektiğini unutmayınız. Kiralık araçların neredeyse hepsinde bu bandroller vardır. Aracınız Vignette olarak adlandırılan bu bandrol ile donatılmamış ise lütfen oto kiralama şirketine bu durumu aktarınız.

  Otopark

  Zürih şehir içinde yeterince otopark bulunmaktadır. Kısmen ücretli veya ücretsizdir bu otoparklar. Ayrıca birçok kapalı otoparklarda aracınızı park edebilirsiniz.

  Coğrafi Bilgiler

  İsviçre'nin ekonomi merkezi Zürih'te yer almaktadır. Şehir Limmat nehrinin Zürih Gölüyle birleştiği noktada kurulmuştur. Yaşam standartlarının yüksek olması nedeniyle, 2012 yılından günümüze Zürih dünyanın en pahali şehri olma unvanına sahiptir. Tren Garı ve Havalimanı sayesinde Zürih İsviçre'nin bir numaralı trafik harekat noktası olarakta bilinmektedir.

  Zürih ılıman iklim bölgesinde yer almaktadır. Esen rüzgarlar şehrin hava durumunu belirlemektedir. Batı rüzgarı genellikle yağmur getirirken doğu ve kuzeydoğu rüzgarları ise soğuk havayı getirmektedir. Yaz aylarınfda hava sıcaklıkları ortlama olarak 25°, kış aylarında ise dondurucu soğuklar hakimdir.

  Zürih Havalimanı

  Zürih Havalimanı şehir merkezinin 13 km kuzeyindedir. 2014 yılında 11. kez World Travel Award ödülü ile havalimanı Avrupa'nın lider havalimanı olarak ödüllendirilmiştir.

  Zürih Havalimanı (ZRH)
  Resmi Adı: Flughafen Zürih-Kloten
  Website: www.flughafen-zuerich.ch
  Ulaşım: A51 otoyolu ile bağlantılı olan Zürih Havalimanı arabayla rahatlıkla ulaşılabilmektedir. 2 ve 16 numaralı trenler, birçok otobüsler ve 10 ve 12 numaralı tramvaylar ile de rahatlıkla şehir merkezinden havalimanına ulaşılabilmektedir.

  Toplu Ulaşım Araçları

  Modern havalimanının yanı sıra Zürih'te otobüs, tren ve tramvaylarlada seyahat etmek mümkündür.

  Tren
  Zürih Tren Garı İsviçre'nin en büyük garı olmakla birlikte, tüm yurt içi ve yurt dışı seferlerinin başlangıç noktası olarak bilinmektedir. Yolcu sayısı ile dünyanın lider tren garları arasında yer edinmiştir. Zürih seyahatinize farklı bir yön vermek istemeniz halinde Almanya, Avusturya ve Fransa'ya hareket eden trenlerden birine binerek günü birlik turlar düzenleyebilirsiniz.

  Otobüs
  Turistlerin uğrak yerlerinden biri olan "Kreis 4" meydanına kesinlikle uğramanızı tavsiye ederiz. 31 numaralı otobüs sizi doğrudan oraya götürecektir.

  Tramvay
  Tramvayların ana harekat merkezine Central denmektedir. Burada Zürih'in tüm semtlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.