Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  FUNCHAL'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Funchal'da Araç Kiralama Auto Europe kalitesiyle

  Başkenti Lizbon olan Portekiz'e bağlı bir ada olan Madeira ve onun eşsiz merkezi Funchal.. Havasıyla, doğasıyla ve gezilecek yerleriyle Funchal, bir tatilden beklediğiniz tüm imkanları sunacaktır. Harika yeşil doğası ile birleşen mavi denizi ile gözünüze hitap edecek ve deniz ürünleriyle dolu sofraları ile de midenizi mutlu edecektir. Funchal'da araç kiralama ile hiç vakit kaybetmeden konaklayacağınız otelinize gidebilir ve eşyalarınızı bıraktıktan sonra turunuza başlayabilirsiniz. Kiralık aracın verdiği özgürlük imkanıyla tüm Madeira adasını keşfedebilirsiniz. Adada teleferik turuna katılabilir ve harika manzaralar yakalayabilirsiniz. Tüm gün gezdikten sonra sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz restaurantları ve kafelerinde öğle veya akşam yemekleri yiyebilirsiniz. Funchal tatilinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri Monte Palace tropik parkı. Buradaki renklerle doğanın sanatına birkez daha şahit olacaksınız.

  Auto Europe ile Funchal tatilinizi diğerlerinden çok daha farklı yaşayabilirsiniz. Kiralık araç size tüm adayı keşfetme şansı verecek ve zaman kısıtlamasını ortadan kaldıracaktır. Dilediğiniz yerde dilediğiniz kadar vakit geçirebilir ve tüm yolculuklarınızı konforlu geçirebilirsiniz. 180 ülkede 24.000'in üzerinde lokasyonda hizmet veren Auto Europe ile her zaman en uygun fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz. Siz de sevdiklerinizle birlikte tatilde konfor ve özgürlükten yanaysanız, Auto Europe sizin için en doğru tercih olacaktır.

  Trafik ve Otopark

  Yaz döneminde her ne kadar yoğun bir tatil noktası olsa da, araç kiralama ile çok rahat bir tatil geçirebilirsiniz. Tüm adaya rahat ulaşım imkanı sağlayan karayolları ile aracınız ile her köşeye ulaşabilirsiniz. Adanın doğusunda bulunan Funchal'dan batısına VR1 ve ardında VE3 karayolları ile gidebilirsiniz. Madeira adasında otoyollarda maksimum hız sınırı 90 km/saat'tir. Hız kontrollerinin sık sık yapıldığı Funchal'da kurallara uymanızı tavsiye ederiz. Ayrıca tüm yolculuklarınızda araç kiralama belgelerinizi araç içinde beraberinizde bulundurunuz.

  Otopark
  Funchal'da yeterli sayıda park yeri mevcut. Cadde ve sokak kenarları park imkanı sunarken, alışveriş merkezi ve katlı otoparklar da park yeri arama sürelerini oldukça azaltmaktadır. Funchal'da araç kiralama sonrası şehir turunuza başlamak için aracınızı mavi park yerlerine ücret karşılığında bırakabilirsiniz. Park ücretlerini park yeri yakınında bulunan otomatlarda ödeyebilirsiniz. Ödeme karşılığında aldığınız park fişinizi araç içinde ön konsola görünür biçimde bırakmanız gerekmektedir. Aracınızı cadde kenarlarına park ederken süre sınırlamalarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

  Coğrafi Bilgiler

  Madeira adası Atlantik Okyanusu'nda yer almaktadır. Bağlı olduğu Portekiz'e yaklaşık 980 kilometre, batı Afrika sahillerine de yaklaşık 700 kilometre mesafededir. Adada tropik iklime yakın bir iklim yaşanmaktadır. Yıl boyunca hava sıcaklıkları ortalama 19℃ olmakla birlikte; Temmuz ve Ağustos aylarında 30℃ civarında olmaktadır. Mart ayının sonuyla başlayan sıcak havalar, Kasım ayı sonuna kadar sürmektedir.

  Funchal Havalimanı

  Madeira adasında yalnızca bir adet havalimanı mevcut. Bu yüzden havalimanı Madeira Havalimanı olarak bilinmektedir. Funchal'a 15 kilometre mesafede bulunan havalimanı özellikle Yaz döneminde oldukça kalabalık olmaktadır.

  Madeira Havalimanı (FCN)
  Website: www.aeroportomadeira.pt
  Telefon: +351 291 520 700
  Ulaşım: Madeira Havalimanı'na Funchal'dan VR1 karayolu ile yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

  Toplu Ulaşım

  Toplu taşımanın yükünü otobüslerin çektiği Funchal ve Madeira adasında, otobüsler ile hem Funchal'ı gezebilir hem de diğer lokasyonlara ulaşabilirsiniz. Funchal limanından diğer adalara feribot seferleri de düzenlenmektedir. Dilerseniz Funchal'da oto kiralama yaparak tüm adayı keşfedebilir ve feribotla diğer adalara da geçebilirsiniz. Kiralık aracınız ile diğer adalara geçiş izni için kiralama koşullarını incelemenizi veya 0850 390 28 67 nolu ücretsiz hattımızdan bize ulaşmanızı öneririz.

  Faydalı Linkler

  Portekiz Seyahat Rehberi