Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  MADEİRA'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Madeira'da Araç Kiralama - En uygun fiyatlarla

  Atlantik Okyanusu'nda bulunan Madeira adası size enfes bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Madeira adasının merkezi Funchal'dır. Çok büyük olmayan adada buna rağmen bölgesel hava farklılıkları görülür. Adanın kuzeyi yağışlıyken güneyinde güneş açabilir. Madeira tatilinizde denize ve kumsala doyacaksınız bundan eminiz.

  Her ne kadar Portekiz'e bağlı da olsa adanın kendine has bir kültürü var. Tam bir ada hayatının yaşandığı Madeira'da sofralarda deniz mahsülleri eksik olmamakla birlikte harika şaraplar da servis edilmektedir. Eğelenmeyi de iyi bilen madeiralılar için Yaz ayları caz festivali, Eylül ayı ise şarap festivali anlamına gelmektedir.

  Auto Europe ile yapacağınız kiralama sonrası aracınızı havalimanından alabilir ve konaklayacağınız otele geçebilirsiniz. Hiç vakit kaybetden başlamanız gereken ada turuna eski şehirde bulunan dar sokakları gezmekle başlayabilirsiniz. Burada bulunan şirin dükkanlarda el işi biblolar, ahşap ürünler ve şaraplar satılmaktadır. Burada sevdiklerinize Madeira hatırası hediyeler alabilir veya keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Madeira'da araç kiralama ile tek bir noktaya bağlı kalmaz, toplu taşıma araçlarının sefer saatlerine bağlı kalmadan rahatlıkla gezebilirsiniz. Tatilde özgürlük ve konfor diyosanız; araç kiralama sizin için ideal olacaktır.

  Trafik ve Otopark

  Ada genelinde yolların büyük kısmı dağlık alanlardan geçtiği için daha temkinli bir sürüş tavsiye ederiz. İsmi Via Rapida olan dört şeritli otoyol haricindeki yollarda hız sınırı en fazla 90km/saat'tir. Adanın tam ortasında kuzey ile güneyi birbirine bağlayan VE4 karayolu ile kuzey-güney geçişlerini yapabilirsiniz. Adanın merkezi olan Funchal'dan adanın batısına önce VR1 karayolunu daha sonra da VE3 karayolunu takip ederek ulaşabilirsiniz.

  Yolculuklarınız sırasında araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemerlerinin takılı olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Ayrıca tüm araç kiralama dökümanlarınızı da yolculuklarınız esnasında araç içinde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  Otopark
  Adanın merkezi konumundaki Funchal dışında diğer bölgelerde park yeri bulmak oldukça kolay. Uygun bir park yeri aramakla vakit harcamak yerine aracınızı şehir merkezinin biraz dışına park edip şehir merkezine kısa bir yürüyüşün ardından ulaşabilirsiniz. Cumartesi günleri aracınızı 09:30 ile 14:00 arası ve Pazar günleri tüm gün ücretsiz olarak park edebilirsiniz. Park ettiğiniz noktada park yasağı olmadığından emin olmanızı ayrıca park süreleri ile ilgili bilgi almak için park yeri tabelalarına da göz atmanızı tavsiye ederiz.

  Coğrafi Bilgiler

  Atlantik Okyanusunda, Gran Kanarya adaları kuzeyinde ve Fas'ın batısında yer alan Madeira adası Portekiz'e bağlı önemli bir turizm noktasıdır. Portekiz'in başkenti Lizbon'a mesafesi 951 kilometre olan Madeira adasında iklim oldukça farklıdır. Adanın kuzeyi ile güneyi arasında zaman zaman farklılıklar yaşanmaktadır. Adanın kuzey kısmı güneye göre çok daha fazla ve uzun yağışların görüldüğü kısımdır. Ada genelinde Aralık ve Ocak aylarında sıcaklıklar ortalama 19℃ dolaylarında olmaktadır. Temmuz ve Ağustos aylarında ise adanın tamamı çok sıcak ve ortalama 30℃'dir.

  Madeira Havalimanı

  Funchal Havalimanı olarak da bilinen Madeira Havalimanı, adanın doğusunda Santa Cruz'da yer almaktadır. Madeira'da araç kiralama işleminizi internet üzerinden tamamladıktan sonra araç teslimatınızı havalimanı ofislerinden yapabilirsiniz.

  Madeira Havalimanı (FCN)
  Website: www.aeroportomadeira.pt
  Telefon: +351 291 520 700
  Ulaşım: Madeira Havalimanı'na ada merkezi Sao Martinho'dan yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Sao Martinho yani Funchal ile havalimanı arasındaki mesafe 20 kilometredir.

  Toplu Ulaşım

  Madeira'da toplu taşıma genelde otobüsler ile sağlanmaktadır. Tek seferlik, günlük ve haftalık olarak alınabilen biletler ile şehirdeki tüm otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Otobüsler ile Camacha ve Santana'ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otobüslerin belirli durakları yoktur. Türkiye'de hizmet veren dolmuş araçları gibi yolcuların talebine göre duraklamaktadır.

  Feribot ile diğer ada olan Porto Santo'ya hergün sefer düzenlenmektedir. Ayrıca Funchal'dan Gran Kanarya adalarına da feribot ile ulaşım mümkündür. Madeira'da oto kiralama ile Gran Kanarya adalarına feribot ile geçiş yapılmasına birçok kiralayıcı şirket izin vermemektedir. Bunun için kiralama koşullarını inceleyebilir veya 0850 390 28 67 nolu ücretsiz destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

  Faydalı Linkler

  Portekiz Seyahat Rehberi