Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  LİZBON'DA UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Lizbon'da Araç Kiralama En iyi fiyat garantisiyle

  Portekiz ve doğu Avrupa'nın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Lizbon'da araç kiralama ile ulaşım sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Dilediğiniz saatte, dilediğiniz yere gidebilir ve turunuza farklı lokasyonlar ekleyebilirsiniz. 1954'ten beri araç kiralama sektöründe en uygun fiyat prensibiyle hizmet veren Auto Europe ile Lizbon ve tüm şehirlerde dilediğiniz kategoride, dilediğiniz sigorta paketleri ile birlikte araç kiralayabilirsiniz.

  Mimarisiyle ünlü olan Lizbon'da ilgi çekici yapılarla karşılaşabilirsiniz. Posmodern tarzdan gotik tarza kadar farklı yapıların bulunduğu şehirde keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Şehir merkezi turunuzu bitirdikten sonra şık bir restaurantta harika deniz mahsüllerinin tadına bakabilirsiniz. Sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz bir şehir olan Lizbon, yalnızca kültür turizmi değil; deniz-kum-güneş üçlüsünü de cömert bir şekilde ziyaretçilerine sunmaktadır.

  Trafik ve Otopark

  Lizbon ve Portekiz'de araç kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar; araç içinde bulunan tüm yolcuların emniyet kemeri takma zorunluluğu ve araç kullanırken telefonla görüşülmemesi. Oldukça hassas olunan bu kurallara uyulmaması durumunda beklenmedik cezalarla karşılaşılabilir. Şehir içinde sayıca oldukça fazla olan tek yönlü caddelere dikkat etmelisiniz. Gitmek istediğiniz noktaya daha kolay ulaşabilmek ve caddelerin güncel durumları hakkında bilgi sahibi olmak için navigasyon kullanmanızı öneririz. Navigasyon cihazı için websitemizden ve 0850 390 28 67 nolu hattımızdan destek alabilir ve cihazınızı rezerve edebilirsiniz.

  Lizbon'da araç kiralama ile gitmek istediğiniz birçok noktaya zaman kısıtlaması olmadan gidebilirsiniz. Güneyde bulunan ve harika bir tatil beldesi olan Faro'ya A2 otobanı üzerinden iki buçuk saatte ulaşabilirsiniz. Tatilinize bir ülke daha eklemek istemeniz durumunda kiralık aracınızla İspanya'ya kısa sürede geçebilirsiniz. Ülkeler arası sınır geçişleri için önceden onay almanız gerektiğini unutmayınız.

  Otopark
  Şehir içinde park sorunu olmasına rağmen müsait bir park yeri bulmak imkansız denemez. Şehrin birçok bölgesinde yol kenarları park yeri olarak kullanılabilmektedir ve kapalı otoparklar da bulunmaktadır. Birçok park yeri Cumartesi ve Pazar günleri ücretsizdir. Park ederken süre kısıtlamaları ve ücretleri konusunda tabelalarda yer alan bilgilere göz atmanızı tavsiye ederiz.

  Coğrafi Bilgiler

  Akdeniz ve Okyanus iklimi ile karışık bir iklime sahip olan Lizbon; Kış mevsiminde ılık, Yaz mevsiminde ise sıcak olmaktadır. Nisan ayı ile birlikte ısınan havalar nedeniyle uzun bir tatil sezonuna sahiptir. En sıcak aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Kış mevsimiyle artan yağışlar en çok Aralık ayında görülmektedir. Portekiz'de kar yağışı ender görülmektedir.

  Lizbon Havalimanı

  İki terminalden oluşan Lizbon Portela Havalimanı, 2016 verilerine göre 47 havayolu şirketi tarafından kullanılmakta ve 121 destinasyonla karşılıklı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Humberto Delgado Havalimanı olarak da bilinen havaalanı, ismini bulunduğu Portela bölgesinden almaktadır. Lizbon'da oto kiralama işlemlerinizi tamamladıktan sonra araç teslimatlarınızı havalimanından yapabilirsiniz.

  Lizbon Portela Havalimanı (LIS)
  Website: www.lisbon-airport.com
  Adres: Alameda das Comunidades Portugesas, 1700-111
  Telefon: +351 21 841 35 00
  Ulaşım: Havalimanından şehir merkezine 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Havaalanının şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 10 kilometredir.

  Toplu Ulaşım

  Lizbon'da toplu taşıma otobüs, metro, tramvay ve trenlerle gerçekleştirilmektedir. Toplu taşıma araçları ile şehrin tümüne ulaşmak mümkün olup sefer saatleri ile ilgili detaylı bilgiler için otogar ve tren istasyonundan bilgi alabilirsiniz.

  Otobüs
  Şehir içinde birçok noktaya hattı bulunan otobüsler ile şehirler arası mesafelere de ulaşmak mümkün. Şehrin banliyölerine de otobüs ile gidebilirsiniz.

  Metro
  Şehrin büyük bir kısmına yayılmış olan metro hattı ile sıcak havanın kötü etkilerinden uzak bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

  Tramvay
  Şehir içinde kısıtlı bir bölgede işleyen tramvay hattı ile kısa mesafelere, kısa bekleme süreleri ile ulaşabilirsiniz.

  Tren
  Merkez tren istasyonundan konforlu bir şekilde şehrin banliyölerine ve Faro veya Porto gibi şehirler arası mesafelere ulaşabilirsiniz. Fiyatların daha uygun olması açısından tren biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ederiz.

  Faydalı Linkler

  Portekiz Seyahat Bilgisi

  İşlem Kalitenizi Geliştirin

  Tarafımızca desteklenmeyen bir tarayıcı kullanmaktasınız. İşlem kalitenizi ve güvenliğinizi artırmak için lütfen tarayıcınızı geliştiriniz.

  Chrome veya Firefox tarayıcılarının son sürümlerini tavsiye ederiz