Auto Europe

 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ
 • Ücretsiz İletişim Hattı

  WASHİNGTON DC'DE UYGUN OTO KİRALAMA

  Dünya Çapında Araç Kiralama
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Dünya Çapında Araç Kiralama

  Washington DC'de Araç Kiralama En İyi Fiyat Garantisi İle

  ABD'nin başkenti olan Washington DC, diğer şehirlerle kıyaslandığında ülkenin en farklı şehri. Hiçbir eyalete bağlı olmayan Washington DC mimari olarak da diğer şehirlerden oldukça farklı görünümü ile de dikkat çekiyor. Yüksek gökdelenler yanısıra daha kısa yapıların bulunduğu Washington DC, görünüm olarak avrupalı şehirlerden birisi gibi. Başkent olması nedeniyle son derece güvenlidir ve birçok devlet binası da burada bulunmaktadır. Gezilecek yerler listesine de eklemeniz gereken Beyaz Saray, Pentagon gibi önemli noktalar da buradadır. Yılda ortalama 20 milyon ziyaretçi ağırlayan Washington DC'de araç kiralama ile gezinizi konforlu bir şekilde sürdürebilir ve hatta gezinize diğer şehirleri de ekleyebilirsiniz.

  60 yılı aşkın süredir aracı şirket olarak araç kiralama sektöründe hizmet veren Auto Europe, 180 ülkede ve 24,000 noktada müşterilerine en geniş seçenekleri sunmaktadır. Dünya çapında en kaliteli araç kiralama şirketlerine platformunda yer veren Auto Europe, birçok avantajı da kiralama şirketlerinden bağımsız olarak müşterilerine sağlamaktadır. ABD'de Gold Rate paketi bu avantajlardan sadece birisi. Gold Rate paketi ile ücretsiz üç ek sürücü, bir depo yakıt ve opsiyonel navigasyon kiralamanıza dahil edilmektedir. Washington DC'de oto kiralama yaparken Gold Rate avantajından yararlanmak için arama motorumuza kiralama bilgilerinizi girdikten sonra arama butonu ile araçların ve ücretlerinin bulunduğu listeye geliniz. Farklı kiralama şirketlerinin birbirinden özel tekliflerinin yer aldığı bu listede bazı araçların altında Gold Rate yazmaktadır. Bu tekliflerden birini seçmeniz durumunda Gold Rate'in bütün avantajlarını kiralamanıza dahil etmiş olursunuz. Bu kadar kolay! Auto Europe Gold Rate ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

  Washington DC Trafiği Hakkında

  Capital Beltway otoyolu Washington DC'yi diğer eyaletlerle bağlayan ve şehrin çevre yolu hizmetini sağlayan temel otoyoludur. Şehir merkezinde sabah ve akşam saatlerinde yoğun araç trafiği yaşanmaktadır. Yol kenarına park eden araçların yolu daraltması nedeniyle de zaman zaman ara yollarda sıkışıklıklar yaşanmaktadır. Otoyol üzerinde hız sınırı uygulaması yapılmaktadır ve birçok noktada radar bulunmaktadır. Bu nedenle kiralık aracınızla otoyol hız sınırlarına mutlaka uymanızı tavsiye ederiz.

  Washington DC'de Kiralık Aracımı Nereye Park Edebilirim?

  Kalabalık olan Washington DC merkezinde park yeri bulmak uzun zaman alabilir. Haftaiçi ve haftasonu farklı saat ve ücret uygulamaları yapılmaktadır. Haftaiçi kamusal alanlara park etme süre sınırı iki saattir. Yol kenarı veya kamusal alanlara aracınızı park etmeden önce park yerinin yanında bulunan park işaretlerine ve bilgilere dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Aşağıda Washington DC merkezinde park edebileceğiniz bazı otoparkları sizin için sıraladık.

  • Mills Building Parking Lot
  • Laz Parking
  • SP+ Parking
  • One Parking
  • Colonial Parking

  Şehir merkezinde bulunan bu otoparklar, kapalı ve katlı olup park ücretleri kredi kartı veya nakit olarak ödenebilmektedir. Kısa süreli parklar için Auto Europe olarak katlı ve kapalı otoparklar yerine yol kenarlarında bulunan süreli park alanlarına park etmenizi tavsiye ederiz.

  Washington DC Havalimanı

  Bölgenin ve ABD'nin en önemli merkezlerinden biri olan Washington DC'ye hizmet eden aslında dört havalimanı bulunmaktadır. Fakat bunlardan ikisi sivil amaçlı kullanılmaktadır. Aşağıda bilgilerini aktardığımız bu havalimanlarından Washington DC'de araç kiralama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  Dulles Uluslararası Havalimanı (IAD)
  Website: Dulles Havalimanı
  Adres: Şehrin 27 kilometre batısında bulunmaktadır.
  Telefon: +1 (703) 572-2700

  Reagan Ulusal Havalimanı (DCA)
  Website: Reagan Havalimanı
  Adres: Şehrin yaklaşık 8 kilometre güneyinde bulunmaktadır.
  Telefon: +1 (703) 417-8000

  Washington DC'de Yapılması Gerekenler

  Geniş meydanları, düzenli cadde ve sokakları, yeşilliği ile son derece keyifli bir şehir olan Washington DC, sanat galerileri, müzeleri, bahçe ve parkları ile de kaliteli vakit geçirebileceğiniz bir şehir. ABD'nin bürokrasi şehri olan Washington DC'nin sokaklarında kendinizi zengin bir Avrupa kentinde hisedebilirsiniz. Aşağıda Washington DC'de gezilecek bazı noktaları sizler için sıraladık:

  • Beyaz Saray: Tüm dünyada tanınan bu saray, ABD'nin başkanlık konutu ve çalışma ofisi. ABD başkanlarından John Adam döneminden bu yana tüm başkanlara ev sahipliği yapmış bu saray, günde yaklaşık 5000 ziyaretçi ağırlamaktadır. Ziyaret rezervasyonunun 6 ay önceden yapılması gereken Beyaz Saray'da turlar ücretsiz.

  • National Mall: Washington DC'nin şehir parkı olan National Mall bol miktarda yeşil alanı, anıtları, ve sanatsal yapıları içinde barındıran bir açık hava müzesi gibi adeta. Washington DC ziyaretçilerinin es geçmediği en önemli yerlerden biri olan National Mall'a mutlaka uğramalısınız.

  • Lincoln Anıtı: Eski amerikan başkanı Abraham Lincoln adına yapılan bu anıt 1922'de tamamlanmış. Mimarisi ise eski yunan dönemini andırmaktadır. Etrafında bulunan her bir sütun amerikan eyaletlerini simgelemektedir. Haftanın 7 günü ziyarete açık olan bu anıtını gezi listenize eklemelisiniz.

  • Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi: Havacılığı ve uzay araştırmaları ile ünlü ABD'nin en önemli havacılık ve uzay müzelerinden biri olması onu dünya çapında önemli hale getiriyor. Dünyanın en kapsamlı havacılık müzesi olması da bu yüzden tesadüf değil. Müzede uzay kıyafetleri, roketler ve aydan getirilen taş örnekleri de mevcut.

  • Ulusal Doğa ve Tarih Müzesi: Dünyanın canlı ile tanışmasından bugüne kadar tüm evrelerinin ele alındığı bu müzede yaşı 100 milyonlara dayanan fosiller, kayalar ve meteorlar bulunmaktadır. Müzede bulunan 45.52 karatlık elmasın hikayesi en az kendisi kadar etkileyici.

  Washington DC'de Araç Kiralama ile Günlük Turlar

  Washington DC'de oto kiralama ile tek bir şehirle kalmaz gezinize farklı birçok yeri de ekleyebilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte konforlu bir şekilde diğer şehirlere ulaşmak kiralık araç ile mümkün. Aşağıda Washington DC'den günlük olarak kaçamak yapabileceğiniz bazı noktaları sıraladık:

  • Baltimore: Washington DC'nin kuzeyinde bulunan Baltimore'a aracınızla yaklaşık 1 saatlik bir sürüşün ardından ulaşabilirsiniz. Deniz kenarında, körfezde bulunan bu şirin kent gerçekten görülmeye değer. İki tane köprüsü bulunan Baltimore, biraz da olsa İstanbul'u andırıyor desek abartmış olmayız.

  • Richmond: Kiralık aracınızla yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz Richmond, Washington'ın güneyinde bulunmaktadır. Burada bilim müzesini, iç savaş müzesini ve Maymont parkını gezebilirsiniz.

  • Virginia Beach: Güneyde, okyanus kenarında bulunan Virginia Beach'e aracınızla üç buçuk saatte ulaşabilirsiniz. Festivalleri ile ünlü Virgina'da çok sayıda asya restaurantı da bulunmaktadır. Sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

  Biraz Tarih Biraz Coğrafya

  ABD'nin başkenti olan Washington DC'ye avrupalılar ilk olarak 17 yüzyılda gelmiş. Zamanla gelişen şehir federal devletin başkenti ve bağımsız şehri konumuna kadar yükselmiş. 18. yüzyılda yaşanan Pennsylvania isyanı ile karşı karşıya kalmasıyla tüm eyaletlerden bağımsız olma ihtiyacı doğmuştur ve bağımsızlık statüsü burada ilk olarak gündeme gelmiştir. 19. yüzyılın başlarında başlayan savaşta Britanya kuvvetleri şehri adeta yıkmıştır. Şehrin önemli binaları olan Kongre binası ve Beyaz Saray da bu işgalde yakılmıştır. Savaşın bitmesiyle tüm binalar yenilenmiş ve ekonomik güçlenmeyle bugün olduğu gibi dünyanın en önemli başkentlerinden biri haline gelmiştir.

  Ilıman dönencealtı iklimine sahip Washington DC'de dört mevsim yaşanmaktadır. Yaz ayları sıcak olan şehirde kış aylarında ortalama 35cm. kar görülür. Ortalama olarak yaklaşık her 5 yılda bir kar fırtınası ile karşılaşan şehir, yaz sonunda da kasırgalara karşı koymakla meşguldür. Yüksek nem oranı nedeniyle zaman zaman bunaltıcı olan yaz aylarında aralıklarla yağışlar da görülmektedir.

  Washington DC Çevresini en İyi Nasıl Gezebilirim?

  Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan Washington DC, şüphesiz en korunaklı ve düzenli şehirlerden birisi. Toplu taşıma ağı da oldukça gelişmiş olan şehirde kiralık aracınız ile trafiğe takılmadan gideceğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan çok sayıda otopark ile sürüşünüzün ardından aracınızı güvenle parkedebilirsiniz. Auto Europe ile Washington'da kiralık aracınızı havalimanlarından veya şehir ofislerinden teslim alabilirsiniz. Teslimatın ardından vakit kaybetmeden yola koyulabilir ve gezilmesi gereken tüm noktaları saat kısıtlaması veya mesafe engeli olmadan gezebilirsiniz. Şimdiden iyi geziler!

  Faydalı Linkler

  Washington DC Rehberi

  Başa Dön